Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evilskati

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nektek átlagosan mennyit bírnak a túracipők?
    Azért kérdezem, mert az alábbi cipőkkel van tapasztalatom, de kicsit többet vártam volna tőlük, főleg az ár tekintetében.

    Salomon X Ultra 3 GTX ~1000 km és 1 éves kornál elszakadt felsőrész és talpelvállás.
    Salomon X Ultra 3 ~ 840 km és 7 hónapos kornál felső rész elszakadás, érezhető talpkopás.

    Mindkettő felsőrésze ott szakadt el, ahol a lábfej rész meghajlik lépés közben a cipő többi részéhez képest.
    Előtte volt egy Merrel Moab GTX Bakancsom, az pár használat után szakadt el ugyanott.

    Elég kiábrándító, ha ezekben ennyi van csak.

  • evilskati

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek a választ!

    Nem mondanám, hogy olyan komoly a terep, a Kisalföldön lakom, napi 4-5 km kutyasétáltatásra használtam föld és kavicsos úton 50-50 % arányban + 100 méter aszfalt az első földes útig. Hétvégente pedig 10-20 km túrázás nagyrészt a Bakonyban.

    #2866 forceberg: Ugyanezt tapasztaltam, az orr rész merevítése vágja el a textil felsőrészt.
    #2867 Alg: A Moab félcipőm nekem is sokáig bírta, de a bakancs elvérzett teljesen.

    Első Salomon cipőmet még a bátyámtól kaptam, már nem emlékszem a típusára, több, mint 10 éve volt. Úgy emlékszem, hogy az napi használatban lehúzott 4 évet. Ugyanabból a típusból vett Ő akkor 4 párt, talán 1 bontatlan van még neki belőle.

    Nem mondanám túl szélesnek a lábfejem, az X Ultra 3 az tökéletes fit volt. A 4-nél furcsa is volt, hogy több a tér a lábfejnek. A 4-en eggyel kevesebb a fűzőlyuk pár, úgyhogy ott nem volt meg ez a körülölelés érzés, mint a 3-nál. Jobban meg is kell húznom a fűzőket, talán ez a baj. Illetve, ha valaki tervez 4-est venni, akkor mindenképp próbálja fel előtte, mert a hármashoz képest magasabb a boka résznél a cipő, és dörzsölheti a bokacsontot, erre sokan panaszkodnak is a véleményeknél.

    Beszúrok két képet a problémákról:
    [kép] [kép]

    Nem tudom, hogy ez a talpkopás mennyire számít elfogadottnak, de gyaloglás közben már érzem, megfájdul a lábam a megszokott távon. Ugyanígy kopott a balos is, és ugyan a baloson még nem vágta ki teljesen a felsőrészt, de már ott is megfoszlott az anyag.

    Az ecipo.hu-n vásároltam, öröm az ürömben, hogy a garanciális ügyintézés flottul ment és úgy tűnik, hogy vissza fogom kapni érte a pénzt.

    Szerkesztés: Most vettem észre, hogy a korábbi hozzászólásomban elírtam a típust. A GTX nélküli verzió az már az X Ultra 4, a képek azt mutatják.

    Szerkesztés2: X Ultra 3 GTX-et is megpróbáltam gariztatni, az Decathlonos vásárlás volt, de a Salomon ügyfélszolgálata szerint azért olcsóbb a Decathlonban, mert ott csak 6 hónap garanciát vállalnak rá, míg a Salomon honlapján mindenhol két év szerepel. Emiatt nem jártam sikerrel, hiába csak 1 éves volt a cipő.
    Ez most a törvényi módosításokkal változhatott, mert már nem találom a termék adatlapján vagy az ÁSZF-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • evilskati

    aktív tag

    válasz Horec #4307 üzenetére

    Nem tudom volt-e már roll-top-os hátizsákod, de magamból kiindulva, ha az izzadás miatt sokat kell öltözködni, és a ruhák a hátizsákban vannak, akkor nem lesz praktikus és gyors a pakolás.
    Nekem ugyan nem roll-top-os van, hanem zsákos (?), felül madzaggal összehúzható, amire aztán ráhajlik egy kis zsebes rész, amin van egy csat, ezzel hozzácsatolható az alsó részhez, mint jjeah utolsó linkjén szereplő. Mindig szívás, ha valamit elő kell venni a táska aljáról, mert minden felette lévő cuccot ki kell pakolni, majd vissza.

    Következő hátizsákom emiatt tuti inkább valamilyen nagy cipzárral rendelkező, széles szájú valami lesz.

  • evilskati

    aktív tag

    válasz J.C.G. #4314 üzenetére

    Igen, az jó megoldás, bár abból is az tetszik nekem aminek az egyik oldala végig cipzáros, és a tetején szétbontható. Olyat is láttam már, ahol az oldalán csak egy kis cipzáros ablak volt.

    #4315 Horec: Majd írd meg, hogy szuperált :)

Új hozzászólás Aktív témák