Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz pigsty #1074 üzenetére

    Szia!

    Katonai bakancsot, surranót inkább ne! Tavaly volt szerencsém látni a hatását, mikor az okt.23-i túrán már Lajos-forrásnál (10km...) erősen fájlalták a lábukat a kiskatonák... 40-es volt a túra.

    Ha "Örök élet +1 nap" kell, akkor Meindl, HanWag bakancsok (ITT) akciózzák a Mendl-t.

    Ezek nyilván viszonylag drágák (30k+, de inkább 50...), de megfelelő karbantartás mellett akár évtizedekig veled maradnak (talpaltatni is lehet ha elkopik, igaz az sem olcsó de kevesebb mint újat venni).

    Vízállóság: a membrános (90%-ban Gore-Tex, GTX) vízálló-lélegző, de használattól függően 3-5 év alatt "elkopik" a membrán és hajlamos beázni. Ellenben a gyöngyvászon betétek miatt könnyebb, és talán kicsit szellősebb is a full bőr vízállóknál.

    A full bőr bakancsok időtállóbbak, ha karban vannak tartva (wax) - ellenben kicsit talán melegebbek, és jóval nehezebbek-merevebbek mint a gyönygvászon-membrán kombó.

    Egyébként meg szerintem legjobb bemenni egy nagyobb túraboltba (Mountex, Overland, Nomád, Multinav, Tengerszem, mi van még?) és próbálgatni. Általában hozzáértő eladók is vannak az említett helyeken, akik segítenek.

    Ja igen, hó-sár ellen egy kamásli is sokat segít :K

    térkép-ügyben: TuHu

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Ruszki

    senior tag

    válasz pigsty #1076 üzenetére

    Üdv!

    Én a Dechatlon Quechua túrabakancsait ajánlanám!Nem tudom,hogy most van e olyan típus de én tavaly vettem egy magas szárú bakancsot 14900 vagy 15900-ért.Ilyen csak fekete-szürke kombináció.Teljesen meg vagyok elégedve vele mindennapos használatban van munkába járás szabadidő és túrázni is járok benne nem komolyakra de többet megyek benne talán mint te!Rá fél évre sikerült spórolni pénzt és vettem egy Merrell-t kb 35000-ért mivel havernak is volt neki nagyon bírta de sajnos én nem tudom rossz szériát fogtam ki vagy mi de kétszer volt javítva és ugyanúgy rossz,enged el a ragasztás.Kényelmi szempontból nagyon ott van a szeren az biztos de ezen tapasztalatok után nem ajánlom,ez az én szubjektív véleményem!Hanwag-al én is szemeztem de sajnos az tényleg drága!
    De lehet majd kipróbálom a Salomon-t arról csak jót halottam!

    Üdv,Ruszki!

    A Quechua és a Merrell bakancsot majd össze akarom hasonlítani itt a Logout-on ha kész a cikk majd elküldöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Új hozzászólás Aktív témák