Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz rasotamas #3774 üzenetére

    Ami most hirtelen eszembe jut a szép hegyek+tó+könnyű megközelíthetőség kapcsán:

    - Gosausee, ez kb 100%-ban megfelel a leírásodnak, szerintem az egyik legszebb tó Ausztriában - valami bő 500km BP-től, parkoló a tó mellett, gyögyörű sétát lehet tenni a hátsó tóhoz minimális szintkülönbséggel. Szállás, étkezés akár a tóparton, bár eléggé foglalt lehet - viszont a környéken rengeteg szálláshely van, akár booking-com-on keresztül biztos találtok valamit.
    - Meg úgy egész Salzkammergut, akár Halstatt (szállás Obertraunban, felvonózás Krippenstein-re, közben barlang nézés egy egész napos program)
    - Almtal, Almsee - itt még nem voltam de fent van a bakancslistán.
    - Gesause nemzeti park, Leopoldsteiner See, odafelé megállva a Wasserlochklamm-nál (ez kicsit lépcsőzős történet, de nem vészes). Szállás Prabichl-ben, van akár magyar tulajdonú olcsó turistaház is.
    - Ötschergraben, Wienerbruck-ban van regeteg szálláshely, de ez nagyon turistás, tömeg van egész nyáron
    - Rauris-völgy, de ez szerintem hétvégés kirándulásnak messze van...

    Forceberg kolllégát kellene még valahogy megidézni, ő biztos tud még pár helyet :)

    Nem szokásuk lezárni a tavakat, szabadon látogatható, körbejárható minden, persze a legtöbb közelében/partján van minimum egy hütte.

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák