Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!
    Talán ide illik a legjobban - elmennék egy hegyi túrára, de a szint és táv miatt sajnos nem abszolválható egy nap alatt az oda-vissza, illetve egy naplementét, napkeltét is megnéznék - tehát a hegyen kéne egyet (legalább) aludnom. Van hütte a csúcs közelében, de elég drága a szállás; azonban van kempingezési lehetőség is olcsón... 1500m szintet kéne leküzdeni, tehát minimalizálni kell a kemping-felszerelést (úgyis lesz elég fotós cucc is nálam): eső és szél ellen sátor helyett csak ponyvát (~400g + cövekek/kötél), a matrac védelmére és hőtartásra hővisszaverő fóliát viszek; felfújható matrac (gondolkozom rajta, hogy teljes méretű helyett vegyek egy rövidet, az is 3-400g megtakarítás), és hálózsák. És itt jön a nagy bizonytalansági tényező: ~5 vagy ~0 vagy kevesebb lesz fent?

    Sajnos a legmelegebb hálózsákom is csak 10 komfort / 5 limit; 1200g és annyira nem is kicsi. Tegnap kipróbáltam, hogy mire megyek vele: matrac, hálózsák, nadrág alatt aláöltöző, felül póló és pulcsi - kint pedig 2 fok volt. Önmagában még nem volt elég, kicsit fáztam, úgyhogy előhalásztam egy mentőfóliát is, úgy már jól tudtam aludni.
    Gondolkozom azon, hogy a mentőfóliára hagyatkozzak-e, vagy szerezzek egy melegebb hálózsákot is. Tudnátok-e olyat ajánlani, ami 5 komfort / 0~-5 limit, nem sokkal nehezebb, és nem elvetemült drága?
    Decában van 5 / 0, 1100g, kompr-zsákkal 9l (18k); illetve 0 / -5, 1670g, és az előzőnél ugyan nagyobb (13l), de az enyémnél még mindig kisebb (20k). Trexpert webshopba benézve (raktáron persze semmi, minden rendelésre) a Pinguin Trek szimpi még, 2 / -4 / -20, 1650g, és ennek is van kompressziós zsákja (20k, máshol 15.5); Mountexnél pedig az Easy Camp Orbit 200, 4 / -1 / -17, 1300g (18k) és Orbit 300, 2 / -4 / -21, 1480g (20k). Van még valami adu-ász?
    Köszi!

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák