Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evilroygato

    csendes tag

    Sziasztok, régi olvasó vagyok, keveset írok, kivételesen most sajna kell.... :(
    Ügyfél fel akar FTP-zni scannelt doksikat, a kliens gép windows, a szoftver a Fujitsu-Siemens Scandall Pro 2-es verziójú szoftvere.
    Ez a Scandall annyit tud, hogy beolvassa pdf-be a papírt, elnevezi, menti a filesystemre, majd automatice feltolja egy ftp site-ra. Nincsen más opciója, csak sima plaintext ftp, maximum más portszámot lehet beírni a konfigjába.
    Az ftp site egy ubuntu linux, ProFTPd-vel. ProFTPd passzív módban van, ipv4-en és 6-on is figyel. Sima nemsecure 21-es port, plain text user/pass autentikációval.
    A kliens gép más ftp szoftverrel (totalcommander, filezilla stb) tökéletesen működik az up/download, de szükség van erre a fostos Scandall proggira, mert ezt szokták meg. A vicc az, hogy egy másik ftp-t is kipróbáltam a konfigban, ez az ingyenes ftp.atw.hu lett, ugyanúgy sima user/pass plaintext, és oda tökéletesen uploadol. A szükséges ftp site-ra pedig kidob egy SA04303E hibakódot (Files save failed), de erről 2 nap gúgli után sem találtam infót.
    Szóval szerveroldalon butítsam le a proftpd-t? Írjak az FSC-nek? Egyszerűen nonszensz, hogy a win kliensről minden mással ftp-zel a célsite-ra, de a Scandall ezt nem tudja, kideríthetetlen hibakóddal megáll - ja, és természetesen az ügyfél szerint ez "régen" tökéletesen működött... kínomban wireshark dumpot is csináltam a win kliens gépen, semmivel nem lettem okosabb, szóval pls helpme :)

Új hozzászólás Aktív témák