Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila206

    tag

    válasz Flame_ #106 üzenetére

    Kecskeméten vagyok fősulin mint mérnök infos hálózat és web szakírányon még 3-4 félév. te még most kezded a villamosmérnökit?
    Én is azon vagyok most hogy valószínű hogy belenézek a windows server szakirodalom mit szól a témához hogy ne mennyek azért oda valahova sima mezei szervizes ként mondjuk ilyesmi hogy switch, router beállítás egyáltalán nem jelent problémát.Szóval szerver nélküli hálózatot bármikor összedobok mert már volt hogy 4-8 gépeset megcsináltam szerver nélkül mert úgyis jó volt de most vonz a téma hogy hogy is nézne ki ez a szerveres dolog.
    Te tudsz olyan cégeket Pest, Kecskémet környékén akiknél lenne lehetőség?

  • FixY67

    senior tag

    válasz Flame_ #385 üzenetére

    whois - szerintem a legegyszerűbb, ha (feltéve, hogy linuxot használsz) felraksz egy whois-t.

    Virtualizáció: a xen-ről lebeszélnélek, inkább vmware player vagy Sun virtualbox.

    ...

  • gaborbol

    őstag

    válasz Flame_ #385 üzenetére

    telefonon át "vakvezetni" a júzert.

    Ez a mult nalunk mar szerencsere.

    Mi regebben logmein rescue-t hasznaltaunk erre:

    Hogy mukodik ez? Veszel egy elofizut, kapsz egy felhasznalonevet jelszot.Azzal belepsz egy weboldalra.Ott rakatintasz egy gombra, csinal egy kododt.

    Kesz a kod , felhivod az ugyfelet.megmondod neki hogy menjen a www.logmein123.com-ra
    ott nincs mas csak egy balak ahova beirja a kodot amit mondasz neki.

    Amint beirta kododt, telepul egy kliens a gepre, es 1 perc alatt bent vagy a gepen, ugy hogy minden tuzfalon at fog menni, mert 80-as porton jar kel a progi,gyakorlatilag ulsz a gep elott.

    Bazi egyszeru hasznalni mindket oldalrol, azt hiszem van 1 honaps free trial:
    (nem tudom magyar szokas szerint, hanyszor tudod ujrareggelni, lehet hogy 12-szer :) )

    [link]

    Erre mar van mas alternativa is,mi pl bomgar-t hasznalunk jelenleg.
    Ezek viszont nem olcsok, a logmein-re mos kaptunk ajanlatot $699/ev.
    Viszont ahogy egyre jobban jonnek a konkurenciak ugy esik az aruk is.

    Olcson esetleg hogy lehet meguszni ceges kornyezetben?

    A sima free logmeint felrakod a szerverre, akkor a szervert mar elered amikor kell, azon meg belokod a klienseknel az rdp elerest.Ha az megvan a szerverrol bemesz kliensre, onnan meg telepited a sima logmeint, ujra sem kell inditanod a gepet.

    Kilepsz rdp-rol, es inditod a logmeint.latod mit csinalnak a gep elott, el tudod venni az egeret billenyut tole,meg tudod neki mutatni,hogy tlepitsen pl egy nyomtatot.Stb.

    Sima ingyenes logmein-rol mar irtam itt, keress ra, vagy kuldj privatot.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz Flame_ #964 üzenetére

    Első ötlet: lehet, hogy kell a programnak a helyes work directory beállítás is, mert nem jó az alap %systemroot%. Ez "Start in" néven fut a beállítások között. A magyar fordítás, nem tudom, hogy sikerült, talán "Indítás helye", vagy "Indítókönyvtár" lett. Ide írd be mondjuk a program elérési útvonalát, persze a filenév nélkül.

    DopeBob: Nem próbáltam még így, de ha úgy mentesz helyi gépre is, hogy nem drive-ot adsz meg, hanem a megosztásnevet, akkor nem tud inkrementálist menteni?

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák