Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz sellerbuyer #3640 üzenetére

    Hétvégén-éjszaka sem lehet tesztelgetni? Az ISA kikapcsolást nem is értem. A leírásod alapján az ISA szolgáltatja a VPN-t; akkor az hogyan működhetne, ha az ISA-t kikapcsolod?

    Senki senkinek nem tudott segíteni

    Igen, ez sajnos egyre jellemzőbb az ügyben, kevesen értik, hogyan működik valójában az infrastruktúra. Ill. inkább úgy mondanám, hogy egyre többen foglalkoznak a témakörrel olyanok, akik nem értik, de fórumokba tudnak írogatni.

    Az ISA szerintem felettébb ritkán szokott olyat csinálni, amit nem akar tőle az ember (a legdurvább még eddig az volt, amivel találkoztam, hogy lehalt mögötte a saját maga által telepített SQL, ezért egy csúnya fekete pontot azért bevésnék a fejlesztőnek, mert így ugye nem hajlandó elindulni), szabályokat meg különösen nem szokott csak úgy másképpen értelmezni (utóbbira csak egyre emlékszem így hirtelen: ha a külső lábán belső hálós IP tartományt érzékel, az bizonyos tekintetben neki belső hálós forgalom lesz, még ha fejen állsz is). Régebbi szabályrendszert, amikor még biztosan jól működött, nem tudsz visszatenni rá, egy rövid időre legalább?

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák