Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    junior tag

    válasz bon #27336 üzenetére

    Jól tudom, hogy egy NOKS-os iskolai rendszergazda (aki nem tanár is egyben, csak rendszergazda) az a minimálbér 110%-át fogja keresni 2024 januártól a legmagasabb iskolai végzettségétől függetlenül egy középiskolában az új törvény szerint? Ez komoly vagy nekik hogyan lehet valami egyéni bérmegállapodásuk?
    Én is bedolgozom egy gimibe, de nem akarom elhinni, hogy ezt komolyan gondolják. Nem is csak az, hogy kik lesznek ennyiért a végeken, de ma például abba futottam bele, hogy az Oktatási Hivatal "Adafor" nevezetű programja 20 év fejlesztés után perpill ott tart, hogy egy víruskereső (Avast) törli a kommunikátor modulját, mert rosszindulatú kódnak látja és ennek utána semmi hibaüzenetet nem dob a program. Nem lehet vele küldeni és fogadni, mert a vonatkozó menüre kattintva dob egy ablakot, hogy indítsa el a kommunikátort. Kb. az egyetlen célja és értelme az lenne az egésznek, hogy kommunikál(na) :DDD
    Közben az első vonalas arcok (pl. Deutsch Tamás) végig az oktatás digitalizációjáról beszélnek.
    Kíváncsiságból: Ismer itt valaki olyan informatikai segédmunkást (nem rendszergazdát, csak informatikai segédmunkást), aki a minimálbér 110%-nak megfelelő összegért melózik és nem éppen állást keres közben? :DDD

Új hozzászólás Aktív témák