Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ypres

    csendes tag

    Sziasztok !

    Kis segítséget kérek !
    Nemrég vettem alaplap+proci+ram kombót egy asrock m3a770de + phenom2 720 + geil value ddr3 1333Mhz CL7 képében.
    Ez utóbbival van a gondom: először az tűnt fel, hogy nem tudok nagyobb tömörített fájlokat kicsomagolni, vagy olyat, ami sok részletbe van csomagolva, mert crc-hibás lesz (ugyanezeket a fájlokat átmásolva egy másik gépre, simán kicsomagolhatóak). Aztán próbáltam egy win7 alatt futtatható memtestet beszerezni, és azt elindítva már a teszt első perceiben hibát jelzett. A helyzet az, hogy próbáltam:
    - rákeresni az említett lap és ram kompatibilitási hibáira, eredmény nuku
    - lejjebb vettem az időzítéseket a (gyári) 7-7-7-24-ről 9-9-9-24-re, eredmény semmi
    - dual channel memóriákról van szó (GV34GB1333C7DC), megpróbáltam átrakni a másik két slotban a lapban, semmi
    - rendszer egyáltalán nincs tuningolva, még a 4. magot is kikapcsoltam

    Más ötletem nincs, lehet, hogy szarok a modulok ? Ha ez így van, azt garanciában cserélik vajon ? És hogy tudnám bizonyítani ? (Iponban, egyszerre vett alkatrész mind).
    Segítségeket előre is köszi :R

    ''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

  • Ypres

    csendes tag

    válasz Qru #24370 üzenetére

    Köszi !
    Azért érdekel csak, mert a garanciafutár szolgáltatásukat veszem igénybe, és nem szeretném, ha csak valami kompatibilitási hiba miatt lenne ez a hiba, és akkor fizethetném a futár díját. Akkor inkább eladom vagy beszámíttatom valami más márkájú ramba (de szer modulokat se szeretnék eladni senkinek)
    De ha az az általános vélemény, hogy a ramok a hibásak, akkor nincs más választás, gariztatom.

    ''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

Új hozzászólás Aktív témák