Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave93

    őstag

    válasz zzz85 #26778 üzenetére

    zzz85: Jó lenne tudni milyen processzor, mekkora videokártya, HDD és táp van a gépedben, kérdés egyátalán érdemes-e rákölteni, vagy el kell adni és venni egy újat. Ha gyenge a processzor is, nem érdemes, nézd meg milyen. (Everestben számítógép, összegzésnél, mindent kiír)

    Más:
    Adott egy HP gép 2x256Mb DDR memóriával. Lefuttattam egy memtestet és 10 perc alatt kb 70 error keletkezett. Kivettem az egyik modult, majd újraindítottam a tesztet. Egész éjszaka ment, 78 pass 0 error. Megcsináltam ugyanezt külön a másik modullal is 100 passig jutott el 0 error mellett. A modulokat minden slotban kipróbáltam, ahol minimum 10 passig jutottak el, kizárva ezzel az alaplapi hibát.
    Arra következtettem, hogy mindkét memória hibátlan, az alaplap is rendben. Az 1es és a 3as slotban együtt hibáznak, nem szeretik egymást. (Dual Channel) Ha azonban a 2es és a 4es slotban vannak úgy néz ki nem hibáznak. (jelenleg is megy a teszt, de már 15 passnál jár)
    Hogyan lehetséges ez? :U

    ervine: Van olyan, hogy a két modul nem szereti egymást. Ha külön külön jók akkor ennyi a probléma. Próbáld eladni az egyiket, és találni egy olyan ami szereti a másikat, vagy add el mind a kettőt és vegyél két teljesen egyformát. Az alaplapi slotok hibáját úgy tudod kizárni, hogy azt a memóriát ami hibátlannak bizonyult végigpróbálod az összes slotban. Ha egyik slotban sem jelez hibát a memtest és mindenhol kifogástalannak találja akkor valószínűleg hibátlan az alaplapod.

    [ Szerkesztve ]

  • dave93

    őstag

    válasz zzz85 #26792 üzenetére

    Rover623: Köszi, nem rossz ötlet, megpróbálom valami AGP-s csodával.

    zzz85: Igen, ezzel a képpel legalább az alap dolgokat megtudtuk. Valóban, a gépedben a többi alkatrészhez képest kevés a memória. Ha semmiképpen nem szeretnél új gépet venni talán még egy 512Mbos memóriát lehetne bele venni, így összesen 768Mb lenne ami érezhető teljesítmény növekedés lenne.
    Ha nem elég ez a gép számodra én a helyedben memória váráslás helyett új gépet vennék. Az új gép nem kell, hogy 100-150ezer Forintos kategória legyen. Kb. 20.000Ftos ráfordítással talán ki tudsz fogni egy első generációs kétmagos gépet E2xxx processzorral, min. 1, de talán 2Gb rammal, ha a 80Gb körüli vinyó illetve a 128Mb-os videokártya elég lenne. Ez már tényleg nagy előrelépés lenne egy Celeron gépről.
    Viszont, hogy őszinte legyek rosszabbra számítottam. Ez a gép elhiszem, hogy nem gyors, de azért ennyire nem kellene lassúnak lennie, mint ahogy azt Te leírod. Firefox és Word közötti váltáshoz azért nem kell erőmű. Tálcára helyezés szintén nem egy nagy dolog. A sok "nem válaszoló program" lehet sima szoftveres gond is, lehet nem éppen egy teljesen legális, megbízható windows van a gépen, hanem valami módosított csoda. Nem ártana hardveresen is átvizsgálni a gépet mielőtt bármit veszel bele. Pesti vagy amúgy? :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz zzz85 #26792 üzenetére

    Nekem ugyan ilyen gépem volt, Celeron 2800 Mhz. Először 256 volt benne, majd 512, és végül lett 1 GB ram benne.

    A 256 az tényleg nagyon kevés, már-már kritikusan. Amit ajánlanék, az egy használtan vett 2x 512 MB-os DDR1 kit. Az tuti működne, sajna nem olcsó, mert egyre nehezebben beszerezhető. Kb 5-7 ezer átlagban. Vagy itt PH! aprón, vagy vaterán is lehet ilyen áron vagy olcsóbban kapni. PC3200 legyen avagy 400 Mhz-es

    Ha pedig nincs rá ennyi pénz, és meg akarod tartani a 256 MB-osat, akkor vehetsz hozzá egy 256 MB-osat. (Az kb 1500-2000 Ft) A képen Memória alatt jólenne megnézni az SPD-t, hogy most hogy működik.

    Valamit használni fog, de azért az igazi 2x 512 lenne. Hozzá kell tennem, hogy nekem így is előfordult XP alatt ugyan ez az a jelenség 1 GB ram mellett. Dolgozni lehet vele, de el kell fogadni, hogy nem egy csúcs gép, sajna nekem is állatira be tudott lassulni egypár flash reklámtól, meg ha telivolt a memória a böngészővel. Firefox pedig sokszor teleszemeteli a memóriát és belehízik. Google Chrome gyorsabban menne azon a gépen, én azt használtam, mert FFox már lassú volt. Persze 256 MB-nál szinte használhatatlanul gyösz lehet.

    XP-nél pedig tedd fel a Service Pack 3-at (SP3), megéri biztonság szempontjából... Nekem XP néha vírusok és trójaiak miatt is lassult be, már telepítés után - mert visszafertőződött. Tehát SP3 a megoldás, és Avast! antivírus ami ingyenes és szerintem nagyon jó. (Tesztek szerint is) Regelni is érdemes home verziónál free, és akkor korlátlanul használható.

    SP3
    Avast!

    [ Szerkesztve ]

  • dave93

    őstag

    válasz zzz85 #26806 üzenetére

    Szoftvereket legegyszerűbben a Start, Vezérlőpult, Programok telepítése és törlése lehetőség alatt tudod átnézni.
    Hardveresen pedig ajánlott lefuttatni a merevlemez gyors tesztelésére egy HD Sentinelt. Ingyenes magyar program, 2 perc alatt kiírja merevlemezed állapotát %-ban is és szövegesen is értékeli. Akár erről is küldhetsz képet, bár nem igazán ebbe a topicba tartozik már.
    A jelenlegi ramodat letesztelheted MEMTEST-tel. Kiírod CD-re, bootolsz róla és hagyod menni legalább 5 passig, akkor talán rendben.
    Windows pucolásra jó lehet a Clean and Cleaner is, vagy az Ashampoo Win optimizer.
    Ha minden rendben egy 512Mbos modul mehetne még bele, 3000Ftnál ne adj érte többet, lehetőleg 400Mhzes legyen.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz zzz85 #26806 üzenetére

    FF nem a gépet szemeteli tele, hanem lasabb mint Chrome. Lasabban indul, kicsit nehézkesebb, néha meg belehízik a memóriába, legalábbis régebben nálam volt hogy 300 megát evett simán... ez a Chrome-al is előfordulhat mondjuk - de alapvetően a Java motorja is gyorsabb, és notepad szerűen áll fel ha rákattolsz. Ha nem használod az FF pluginjait, akkor Chrome sokkal gyorsabb lenne ilyen gépen. Esetleg FF-et használhatod úgy, hogy blokkolja egy pluginnel a flash reklámokat, amik sokszor 100%-ra viszik a procit, még a háttérben is.

    Az 55 oldal meg kicsit durva :D Ne csodáld ha lassú, az még az erős gépek "gyomrát" is megüli. Ráadásul így a sok flash reklám is megvan így nyitva... Úgy meg összeomlik az egész. Próbálj meg csak 4-5 fület nyitvatartani, a legfontosabbakat. Munka mellett pedig ne legyen megnyitva egy reklámokat tartalmazó oldal sem, mert zabálja az erőforrásokat. Vagy FF Ad-blockerrel, vagy Chrome

    512 ram meg javallott mindenképpen, ahogy Dave kollega is mondta.

  • dave93

    őstag

    válasz zzz85 #26848 üzenetére

    Szerencsére ismét előrébb vagyunk, mint Te is olvastad PIO módban van a vinyód. Először próbáld meg a következőt: eszközkezelőben lemez meghajtók, majd kiválasztod a vinyódat, jobb egérgomb, uninstall.(eltávolítás) Ezután az XP újraindításával nagy valószínűséggel visszaáll UDMA módba.
    Ha a gond nem szűnik meg, vagy ismétlődik akkor valószínűleg az adatkábeleddel van gond. Először próbáld meg újra csatlakoztatni, hátha csak érintkezési probléma, ha így sem jó akkor csere. Nem egy drága dolog max 500Ftért bármely számtechboltban megkapod.

    Először oldjuk meg ezt a problémát, aztán jöhet a memtest. Az lehet, hogy nő vagy, de hogy megérted amit mondunk és ügyesen csinálsz mindent, az biztos :) Nem fog problémát okozni egy memtest kiírása. Ha esetleg van egy pendrive-od amit fel tudsz használni a célra még egyszerűbb.

    Igazán nincs mit, szívesen segítek, ha tudok. :R

    howey: Igen, kis guglizás alapján az alaplap 100 illetve 133Mhzes SD ramot eszik, elvileg nem lesz gond a működéssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák