Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz 04ahgy #34633 üzenetére

    A hiba okát sejtem, az már más kérdés miképp lesz megoldva.... :U
    Ramot már tesztelem, eddig oké. Valószínű nem az lesz a hibás.
    Holnap rákötöm az 500-as Chifi tápot a gépemre, elvileg lazán vinnie kellene (6950 & 2500K) tuning nélkül. Utána a ramjaim átrakom a hibás gépbe és ha megint véletlenül csak a proci felőli foglalatban rakva fagy, akkor utána procicsere is meglesz.
    Ha a 2500K-val menni fog hiba nélkül, az én gépembe pedig random fog fagyni 2105-el, akkor megvan a hunyó. Dedikált VGA-val is megnézem a kíváncsiság kedvéért.
    Az már más kérdés, hogy hányszor lesz visszaküldve a proci, mire kicserélik.
    Elvileg ezt kellene erőltetnem, csak már kezd csömöröm lenni tőle. Szívesebben adnék a tulajnak egy 4Gb-os modult a 2. foglalatba és éljen vele együtt, hogy hibás a procija.... vagy ha VGA-val nem csinálja, akkor addig húzza ki egy rammal.
    Ez viszont etikátlan, de a kiskerrel meg szó szerint harcolni kell, hogy b@zmeg értsd meg hogy szar.... :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz 04ahgy #34633 üzenetére

    Inkább nem írok semmit (na ez nem jött össze :DDD ), de egyenlőre az a helyzet, hogy szénnéteszteltem az agyam és a gépeket is. Nem pöcsöltem sokat, mert egy tesztnél kibukik egyből, ha szar valami.
    Több ramnál LinX-et néztem, de 20 körösnél pl nem hibázott elsőre, megnyomtam megint a Start gombot és 3. körre dobta a hibát.
    Tele van képpel a pendrive-om, hogy ha írom a levelet gar ügyben ne nézzenek már hülyének... csak ugye ezek nélkül biztos megint lepattintanának.
    A lényeg, hogy mint írtam is a távolabbi ramfoglalatban megy mindkét ram hiba nélkül.
    Bármelyiket beteszem a procihoz közelebbibe kapásból dobta a hibát Aida Cache test + prime. A prime blend érdekes módon nem hibázott, bár nem sok erőforrás maradt neki, inkább a ram lefoglalása miatt futtattam. Szóval közelebbi ramfoglalatban mindegyik Kingston hibázik, illetve kétcsatornás módban is.
    Procit átraktam az én gépembe és ott is ez a szitu kicsit megspékelve. Biosba belefagy ha a belső foglalat valamelyikébe van a ram. Ha nem lépek be a biosba, akkor bebootol, de idővel lefagy. Tesztprogikkal rá lehet segíteni, de itt pl nem hibát jelez az Aida, hanem újraindul kapásból. Külső foglalatba nem csinálja. 2500K-t is átraktam a H61-es deszkába és mindkét ram jó a belső foglalatban, illetve dual channelben toltam egy hosszabb tesztet.
    VGA-val Z68-ban változatlan a helyzet, H61-ben szintén ugyanaz mint integrált VGA-val.
    2 variáció van számomra:
    - vagy öregszem és hülyülök megfele, ezért valamit nagyon benéztem és szar mindkét kingmax, csak a 2500K-val nem produkálja.
    - garpapír hibafeltárásánál Giga P67-ben ha jól emlékszem és Z68 GD 65-ben tesztelték állítólag a procit.... vagy visszaküldték hibásan, vagy valamit tud a két másik gyártó, amit az Asrock nem.
    Jelen pillanatban 50 körös linx megy a Z68-ban 2500K-val és a kingston ramokkal, hogy nagyjából kizárjam az első lehetőséget. Januárig a tápom havernál lesz, egy hétig az egyik modul lesz a külső foglalatban, egy hétig a másik. Ha fagy szólok neki, hogy jelezze. A csifi táp pedig most itt ketyeg a gépembe, hogy kizárjam a táphibát...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák