Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsoZso78

    tag

    Üdv!Van nekem 2x4Gb Corsair Vengeance 1600-os 1.5v c9-es ram pár.Ahogy beraktam a gépbe azóta feszültség emelés nélkül megy 1866-ba c9-es időzítésekkel.
    A múltkor kipróbáltam mennyire lehet még felhúzni a cél 2400Mhz volt.Nem sokat próbálkoztam a beállításokkal biosban módosítottam a feszültség értékeket 1.62-re az időzítéseket beállítottam (CL11-13-13-30). Ezt az időzítést a boltban kapható 2400-as memóriák időzítéséről másoltam gondolván ez egy átlagos sebesség.A bios mentés után szépen betöltött a win nem volt se fagyás se rendellenesség.
    Kevés játék és egy kis Aida-val letesztelve gond nélkül megállta a helyét.
    Gondolok én arra is,hogy ebben a típusban amiket kiadnak eltérő frekvencián ugyan azok a csipek vannak csak más XMP profillal ellátva.
    Kérdésem az volna érdemes ilyen sebességen járatni,használni?Lesz nekem ebből valamilyen előnyom vagy hátrányom? Nem fog degradálódni ilyen feszültség mellett.A memória vezérlőt nem teszi tönkre?
    Mert,ha nem származik belőle semmi problémám akkor szánék rá több időt és alaposabban kitesztelném és járatnám maximálisan.

Új hozzászólás Aktív témák