Új hozzászólás Aktív témák

  • KáZsé Mestör

    tag

    Sziasztok!
    Ide is leírom,mert az alaplapos topic semmit nem válaszol!

    A következő a gondom,hátha vannak,aki tudják a megoldást,vagy az okot!
    A tények:Van egy Asrock P4V88+-os alaplap.Benne 2X256 memória a Slot2 és 4-ben dualban.Tenni akartam bele még 2X256-ot!Bele is tettem!Úgy kezdődött,hogy nem indult el a gép!Vagyis a képernyő sehol!De se sípolás,winyó felpörög,CD-t felpörget,csak kép nincs.Megmozgattam a ramokat,erre elindult,de a Slot4-et nem ismerte fel,így 768 maradt.Ezután sorba kivettem a ramokat,össze vissza pakolgattam.A következők a tények!2 egyforma rammal megy faján.De ha már egy 3.at beleteszek,vagy nem ismeri fel,vagy sípol 3 hosszút(pl slot1-ben új ram,slot2-ben régi),vagy megint nincs kép(pl slot1ben új ram,slot3-ban régi)!Akkor is 3 hosszút sípol,ha nincs benne semmi!Ja meg néha 1 rammal is sípol!És a legviccesebb az egészben,hogy az eddig hibátlanul működő ramokkal nem hajlandó elindulni,a másik 2 van benne,amit szereztem!
    No,szerintetek?Holnap megyek,a cégnél memtestelem a régi 2 ramot,de biztos nem rosszak,mert eddig hibátlanul működtek!
    Az alaplap a rossz?De kíváncsiság kedvéért beletettem egy eddig jó 512es ramot is 2X256 mellé.az a modul meg teljesen hibás memtest szerint!Mindaz 512mb!
    Szóval kinek mi a véleménye,tanácsa?Azon kívül,hogy rakjak bele 2X512-t 4 256os helyett! :K

    Üdv: Kázsé

Új hozzászólás Aktív témák