Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StSanya

    őstag

    válasz ko9 #2211 üzenetére

    http://www.bitdefender.ro/media/html/yoda/

    Ez a jó, másikkal tegnap és tegnapelőtt nem jött össze nekem se. Most már nekem is ok, épp tart a full scan... Köszi mindenkinek! :))

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz AtHoS #2213 üzenetére

    Igen, rövid, 7 karakteres a kód!

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz ko9 #2217 üzenetére

    Pedig én is Chrome-zok, és gmail-re, hotmail-ra is kértem egy-egy kódot... Egyik helyen betette a spam-k közé...

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz gulylali #2227 üzenetére

    Itt az angol telepítő.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    Nem akarok ünneprontó lenni, s biztos bennem/gépemben a hiba, de 3 nap után sík idegesen túrtam le a gépről a Bitdefendert. A jó kis Avira ment vissza. Ezzel most nincs érdekes lassulások, nem megy el a net, stb.

    De mondom, nem flame-ből, én így jártam, a gépem is régi telepítés.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Woo Woo #2269 üzenetére

    Ment priviben. Asszem a vírusos topicban írták hogy legjobb szűz gépre felrakni, különben okozhat galibákat. Ahogy nálam is okozott... :)

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz hobologo1 #2333 üzenetére

    Írták már korábban, de én is megerősítem: Bitdefender igényli az új telepítésű windowst.

    Az asztali gépemre tettem fel a promo kóddal, nekem is csinált furcsaságokat, lassulásokat, emiatt töröltem. Most vettem egy laptopot, op. rendszer friss, mondom adok még egy esélyt neki, s lám, tökéletesen fut.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Aidan85 #3462 üzenetére

    A fenébe, erről lemaradtam... Vajon egy kód lehet, mint korábban a féléves akcióknál? Ha igen, valaki megosztaná velem, akár priviben is?

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Aidan85 #3487 üzenetére

    Köszönöm szépen, siker! :R

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    +1 az ASC-nek. Arra jó, hogy feltedd totál laikus gépére, meghagyd neki, hogy havonta egyszer futtassa. S szépen megcsinál mindent, pl. még az oprendszer frissítéseket is leszedi, amit lehet átugrik az illető (láttam már ilyet eleget).

    CC nálam is rontott el már gépet, de lehet bennem volt a hiba.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz betyarr #6039 üzenetére

    A hűséges rajongók egyik jutalmaként, az Overkill-féle Crimefest keretében minden érdeklődő ingyen megkapja a Payday: The Heistet a Steamen. Az alkotás végérvényesen hozzáadódik a játéklistánkhoz. Az akció csak mára, azaz október 16-ra érvényes - este héttől tessék belépni a Valve rendszerébe!

    [link]

    Szerk: Megelőztek...

    [ Szerkesztve ]

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz RudY #6814 üzenetére

    Azért jó a PRO, mert benne vannak a felület tesztek. :K Persze, ezekre ritkán lehet szükség, de akkor nagyon...

    S igen, meg kell nézni a javításokat, sokat fejlődik a program:

    Hard Disk Sentinel 4.60 (13/1/2015)

    Újdonságok, újabb funkciók:
    aktuális lemezvezérlő / alaplapi lapkakészlet illesztőprogram verzió és dátum kijelzés az Információk oldalon
    lemezvezérlő és a vezérlő által támogatott sebesség kijelzése USB-s merevlemezek, eszközök esetén az Információk oldalon
    HDSentinel.ini (előre beállított konfigurációs állomány) automatikus telepítése a telepítő (setup) mappájából (ha létezik)
    fejlettebb felület teszt: pontosabb és alaposabb hiba-felismerés és javítás
    fejlettebb merevlemez hiba-napló
    fejlettebb valós idejű teljesítmény-mérés és kijelzés
    fejlettebb kapacitás-ellenőrzés: jelzés, ha a 2 TB-nál nagyobb kapacitású merevlemez nem használható ki teljesen / biztonságosan az operációs rendszer és/vagy a merevlemez-vezérlő hiányossága miatt
    Fejlettebb hardver támogatás:
    HP Smart Array RAID vezérlők támogatása: hiba-számlálók, statisztika események, hőmérséklet, SSD-elhasználódás, egészségi állapot és állapot-változás felismerése és megjelenítése a RAID vezérlőtől kapott információk alapján SATA / SAS merevlemezek és SSD-k esetén.
    HP Smart Array E200, P400, P410, P420 és B120i vezérlőkkel tesztelve.
    Accusys hardware RAID keretek támogatása: teljes merevlemez-állapot felismerése és kijelzése Accusys 76510, 75170, stb. eszközök esetén
    RaidON MR2020-2S-S2R hardware RAID keret támogatása: merevlemez állapot és hiba felismerés, kijelzés RAID 0 vagy RAID 1 konfigurációban használt merevlemezek / SSD-k esetén
    CineRAID CR-H212 RAID keret (és Prolific USB 3.0 RAID chip-pel szerelt külső keretek) teljes támogatása: mindkét merevlemez teljes állapotának kijelzése bármilyen (különálló, BIG / JBOD, RAID0, RAID1) mód esetén
    Intel RMS25CB080 RAID vezérlő támogatása: teljes merevlemez-állapot felismerés és kijelzés RAID konfiguráció esetén
    WD Black 2 hibrid merevlemezek támogatása
    ASMedia SATA vezérlők (integrált és külső bővítőkártyák) jobb támogatása, különösen újabb illesztőprogramok esetén
    LSI MegaRAID 9361 SAS vezérlő, Dell PERC H710P RAID vezérlő jobb és pontosabb támogatása
    TRIM funkció valódi működésének pontosabb kijelzése számos alaplap, lapkakészlet és illesztőprogram használata esetén
    pontosabb SAS bővítők / keretek állapot és hőmérséklet kijelzése
    Adaptec, Avago, Intel, Promise, LSI SAS RAID vezérlők pontosabb támogatása
    számos Samsung merevlemez állapotának pontosabb kijelzése
    Lenovo-specifikus firmware-el rendelkező merevlemezek állapotának pontosabb kijelzése
    AData, Corsair, Crucial, Intel, Kingmax, Kingfast, Kingston, LiteOn, OCZ, Plextor, PNY, Samsung, Sandisk, Smartbuy, Toshiba, Transcend SSD-k állapotának pontosabb kijelzése
    SanDisk Extreme pendrive-ok állapotának fejlettebb felderítése és kijelzése
    Intel RST 12.9 és újabb verziójú illesztőprogramokkal jobb kompatibilitás
    Toshiba SAS merevlemezekkel jobb kompatibilitás
    USB 3.0 IDE/SATA kombó átalakítókkal jobb kompatibilitás
    Silicon Image RAID vezérlők (különösen több tömb és/vagy különálló merevlemez esetén) fejlettebb támogatása
    jobb kompatibilitás külső, JMicron chip-pel rendelkező RAID keretek esetén, különálló (nem RAID konfiguráció) esetén merevlemezek duplikált kijelzése javítva
    2 TB 2.5" notebook merevlemezek fejlettebb támogatása
    Seagate Freeagent Dekstop merevlemezek, külső USB 3.0 merevlemezek / keretek / dokkolók fejlettebb támogatása
    CF Card (Compact Flash memóriakártyák) állapotának pontosabb kijelzése CF->IDE vagy CF->SATA átalakítók használata esetén
    még részletesebb S.M.A.R.T. állapot kijelzése SCSI / SAS merevlemezek esetén
    Hibajavítások, egyéb módosítások:
    alacsony írási teljesítmény javítva bizonyos LSI / Avago / Dell PERC / IBM / Intel SAS RAID vezérlők használata esetén
    online garancia-ellenőrzés javítva Seagate, Hitachi merevlemezek esetén
    adatbázis frissítés, bővítés
    javított nyelvi modul és támogatás

    Hard Disk Sentinel 4.50 (30/1/2014)

    Újdonságok, újabb funkciók:
    Lemez -> Rövid önteszt, Részletes önteszt opciók SCSI és SAS merevlemezeken is használhatóak
    a Státusz Ablak "Mindig legfelül" viselkedése tiltható (Beállítások -> Státusz Ablak)
    tejlesítmény oldal: a merevlemez telepítési dátumán dupla kattintással megadható az aktuális merevlemez telepítési dátuma, így a napi írás/olvasás számlálók ennek megfelelően jelzik az értékeket
    javított és gyrosabb felület-teszt indítás alacsony kondíciójú merevlemezek esetén
    javított szöveges értékelés és riport merevlemezek / SSD-k esetén
    javított és fejlettebb mentési műveletek és fájl-kezelés
    fejlettebb kondíció % számítás és kijelzés számos merevlemez-modell (pl. Samsung, Seagate, Hitachi, Toshiba, Western Digital) esetén
    Japán nyelvű működés (köszönhetően Kyo-nak a fordításért)
    Fejlettebb hardver támogatás:
    PROMISE SuperTrak 4650, 8650, 16650 SATA/SAS RAID vezérlők teljes támogatása: teljes merevlemez-állapot kijelzés különálló és RAID-ben működő SATA és SAS merevlemezek használata esetén
    LSI SAS3 (SAS 12G) 3008 Fury sorozatú SATA/SAS RAID vezérlők teljes támogatása: teljes merevlemez-állapot kijelzés különálló és RAID-ben működő SATA és SAS merevlemezek használata esetén
    IBM M5115 SATA/SAS RAID vezérlők teljes támogatása: teljes merevlemez-állapot kijelzés különálló és RAID-ben működő SATA és SAS merevlemezek használata esetén
    BroadCom / Ciprico RAIDCore SATA RAID vezérlők támogatása: teljes merevlemez-állapot kijelzés különálló és RAID-ben működő SATA merevlemezek használata esetén
    AMD RAID alaplapi vezérlők esetén a merevlemezek felismerése és kijelzése: első merevlemezről teljes állapot, a RAID tömb további merevlemezéről általános (Jó vagy meghibásodás várható) állapot megjelenítése. Kizárólag 3.2.1540.92 illesztőprogram esetén (sem régebbi, sem újabb illesztőprogramok nem teszik lehetővé a teljes állapot elérését) amely a Driver Zóna oldalról tölthető le. Az Updating driver for AMD AHCI Compatible RAID Controller oldal segít a frissítésben (angol nyelven).
    Adaptec RAID vezérlő hőmérséklete és SES2 merevlemez-keret (enclosure) állapot információk megjelenítése
    lehetséges S.M.A.R.T. állapot felderítése és kijelzése alkalmas pendrive-ok használata esetén, például Sandisk Cruzer Extreme sorozatú pendrive-ok
    jobb és fejlettebb NVidia chipset támogatás, fejlettebb Intel alaplapi RAID támogatás, különösen újabb Intel illesztőprogram-verziók esetén
    fejlettebb felismerés és jobb kompatibilitás LSI vezérlőkkel, Intel RES2SV240 SAS bővítővel
    fejlettebb felismerése és támogatása Corsair, Crucial, Kingston, Samsung, Sandisk SSD-knek
    jobb kompatibilitás JMicron belső és külső RAID tömbök esetén, külső RAID keret (enclosure) használata esetén hot-spare merevlemez állapotának felderítése
    APPLE SSDs javított támogatása
    számos pendrive, kártyaolvasó esetén jobb kompatibilitás
    Hibajavítások, egyéb módosítások:
    javítva: időtúllépés (connection timeout) hiba bizonyos újabb rendszereken @gmail postafiók használata esetén
    javítva: hőmérséklet-kijelzés több merevlemez cseréje esetén
    javítva: oldalsáv kisalkalmazásban a hőmérséklet-kijelzés nem változott szolgáltatás mód esetén
    javított "Konfiguráció visszatöltése" funkció
    többszörös hiba és állapot-romlás esetén a merevlemez naplója hibásan mutathatott egy bejegyzést
    felhasználói felület módosítások, általános javítások. Jobb működés egynél több monitor ill. nagyobb felbontás esetén
    Hard Disk Sentinel ikon megjelenítése a Programok eltávolítása listában a bejegyzés mellett

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6826 üzenetére

    Bocsánat, legközelebb linkelek, s nem idézek...

    Még valakinek valami probléma? Mert én se a hiszti miatt járok ide...

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    Egy 1993-as klasszikus az Origin-en: SYNDICATE :)

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #7476 üzenetére

    Azt megveheted nyugodtan, ugyanis a win8 OEM már átvihető másik gépre (így akár el is adható másnak), feltéve, hogy törlöd a korábbi telepítést.

    Klasszikus dobozos verzió már nincs emiatt.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz air #7478 üzenetére

    Pl: [link]

    Bár most én is zavarban vagyok, lehet, hogy amit írtam, az csak a sima 8-as-ra vonatkozik, mert a köcsög MS a 8.1-nél újra bekeményített:

    [link]

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Csorbi #7479 üzenetére

    Jaja, akinek esetleg a magyar jobban megy:

    Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra? A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között.

    [link]

    PDF: Windows 8 kereskedelmi és licencelési ismertető

    Remélem ez maradt a 8.1-nél is... :DDD

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz daimonion #7484 üzenetére

    Vitatkozhatunk rajta, de én úgy gondolom, hogy ha valaki megveszi a programot, akkor miért ne vihetné át másik gépre, ha az egyéb megkötéseknek amúgy eleget tesz? Vagy pl. három év után ugye bedöglik alaplap, ami OEM op. rendszer cserét jelent, s szerinted teljesen rendbe van. S konkrétan azt tartom köcsögségnek, ha ezt a gépcserét a win8 licence megengedte, (márpedig megengedte, volt róla elég link), akkor mi ok volt rá, hogy ne engedjék meg 8.1-nél (ha tényleg nem engedik meg, ez nem tiszta számomra), a puszta szopatáson kívül tudsz-e észérvet is mondani, vagy csak a demagógiát?

    Ezt a pisztolyos handabandát kérlek otthon családnak, baráti körnek süsd el, én nem vagyok rá kíváncsi. Nekem itt van a megvásárolt, retail dobozos Win7 Ultimate, konkrétan lesz@rom a 8-ast, ingyen is váltok majd a 10-re, de ettől még megértem azokat, akik hivatalosan megszeretnék vásárolni, mert pl. olyan programot futtatnak, amihez windows kell, illetve a "magas" színvonalú oktatás csak a windows-ra oktatta ki őket, s nem a számítástechnika tölti ki az életüket, hogy most még a munkájuk mellett pl. linux-ot tanuljanak... Tudod, vannak ilyen emberek, sokan...

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz air #7488 üzenetére

    Ez ok, ha átírom a válaszomban a "megvettem a programot" -> "megvettem a használati jogot", ugyanaz marad a többi, érdemi rész. De valóban így pontos, ahogy írod, én a köznyelvi fogalmat használtam.

    (Még mindig ott marad azonban a kérdés: Ha a Win8-nél átviheted a használati jogot más gépre, továbbá más személynek is átadhatod azt, ez valóban megszűnt-e a 8.1-nél, s ha igen, vajon mi indokolta.)

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz daimonion #7504 üzenetére

    Lassabban írom, hogy te is megértsd.

    Ha garis a hardware, eddig is úgy volt, hogy a licenc élt tovább. XP/Windows7-nél konkrétan pl. kérésre küldött új matricát is akár az MS, csak igazolni kellett a garanciális cserét. A probléma ott volt, hogy ha már nem volt garis az alaplap/laptop, akkor elvesztetted az általad vásárolt OEM licencet. Emiatt kellett "dobozos", retail verziót vásárolni az OEM helyett, s akkor korlátlan gépre (alaplapra) lehetett telepíteni, persze egy időben csak egyre.

    Ez hál'isten megszűnt a win8-al. Géped kidől, vagy cseréled? Semmi baj, új gépre is mehet fel a nyolcas, és aktiválható.

    Az én problémám a 8.1-el volt, hogy HA megint változott valamit a licenc, felhasználói szemmel előnytelenül.

    De nyugodtan értetlenkedj tovább, arra már nem fogok reagálni, mert nem érdemes.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz Traxx #7598 üzenetére

    Ingyenes megoldás is van rá, pl:

    Start Menu 8 vagy

    Classic Shell

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Új hozzászólás Aktív témák