Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz beis-compo #11712 üzenetére

    Én napközben is számos képnél hasznát vettem a polárnak, csak olyan célra kell használni, amire van. De semmiképp sem frontlencsevédelemre. :D
    Ezt nem is tudom, hogy honnan veszik mindig.

    (#11711) csmat: A nagy izgalomra tekintettel most ne vásárolj be még mindenféle hülyeséget. Tanuld meg valamelyest használni a gépet előbb.
    Olcsógagyi szűrőt semmiképp se vegyél, inkább spórolj jobbra, ha tényleg kell.

    Univerzális objektív meg csak annyira univerzális, amennyire te vagy az. Én például a képeim 90%-át 21 mm-es fixszel készítem, nekem az az univerzális, más viszont biztos frászt kapna tőle.
    Majd úgy egy jó év múlva nézd meg egy statisztikával, hogy milyen gyútávokon készíted a fotóid, abból kb. látszik, hogy neked milyen fixek feküdhetnek, ha tényleg szükséged van rá.

    "Vagy inkább egy lencsetisztítót szettet?"

    Ha nagyon muszáj, szerintem LensPent, és abból se valami olcsó klónt Kínából.
    És minél kevesebbet suvickold az optikákat, mert a karcos üveg sokkal rosszabb, mint a poros. :)

    "Obi sapka elvesztésének elekerülésének mi a legjobb módja?"

    Leginkább az, hogy nem hagyod el. :)
    Én zsebre szoktam rakni, abból még nem volt baj.

    "Memóriakártyából milyet érdemes?"

    A SanDisk eléggé jó, de nekem még a Transcenddel sem volt bajom. De ezt se jó olcsón vedd Kínából.

    (#11713) csmat:

    "Ezt találtam nagyon gagyi lehet?"

    Igen, az, minden elemében. Kerüld az ilyen mega boundle pro deluxe hyper ultimate pack only for ten bucks íbéjes szarokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák