Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Szten Márs #5857 üzenetére

    A legrosszabb dolgok ilyen eseményen:
    1. Általában bazi nagy belmagasság, így plafonra vakuzás esélytelen
    2. Kevert fények + legolcsóbb legvacakabb neonból álló - néha azonos fázisra kötött - világítás
    3. Az összes rokon, ismerős, hozzátartozó aki eléd tolakszik vagy épp veled szembe kerül és pofánvakuz a kompaktjával, durvább verzió aki "profi"-nak képzeli magát, mert van nála egy DSLR esetleg még vaku is, na ott még a tűzerő is nagyobb :DDD

    Szükség lehet valami telére is amikor olyan helyen leszel, ahol nem tudsz/engednek közelebb menni.
    Nekem is lesz egy ilyen projektem 2 hét múlva, már most rosszul vagyok, ráadásul a 360FGZ-nek ugye nem is forgatható a feje, és még egy vázat is kölcsön kell kérnem :O

    csakb: Ez a kép 2 oldalról kicsit vágva, hogy a baloldali kiégett fej ne legyen benne nagyon zsír lenne, de így se rossz :C

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz Szten Márs #5857 üzenetére

    Én egyszer fotóztam egy K200D + Chinon 50mm f/1.4-el szalagavatón. Egy sportcsarnokban volt, a táncparkett el volt zárva a nézőtérről és oda a résztvevőkön kívül csak az iskola által hívott és fizetett fotósok mehettek be. Tolongás tehát nem volt. Én a nézőtérről dolgoztam ISO400+f/2 fix értéken, átlagos sportcsarnok világítás mellett, így a záridők rendben voltak, a fókusz se volt akkora gond a távolság miatt és a színek is jók lettek. A gond a képkivágással volt, az 50mm egyértelműen szűk volt onnan fentről, jó lett volna egy 30mm körüli objektív (a kitobi volt csak meg, az meg kissé fényerőtlen ilyenkor). A vaku ilyen helyszínen használhatatlan, csak a magas ISO és a fényerős optika marad megoldásnak.

    A műsor utáni bál alatt meg elvegyültem a tömegben és az 50-essel csináltam közelieket, ott két dolog miatt izzadtam: fókuszálás f/1.4 rekeszen ;) :) , és a zöld gombos fénymérés is egyértelműen lassú. Ide kellett az ISO800, mivel nem használtam vakut. Viszont szerencsére nem kell mindennek tökéletesnek lennie ilyenkor.

    Pár portrét csináltam még a 105-ös Sigma-val is f/2.8, ISO800 értéken, álló modellről. A végén kb. 200 képből 70-et tartottam meg.

    Szóval: a manuál fókusz a közeli képeken problémás, a kézi fénymérés miatt pedig sokszor lemarad az ember dolgokról. Viszont a 18-55 semmi hangulatot nem visz bele a képekbe, nekem kissé steril, unalmas a kép- és színvilága. Emiatt - hibái ellenére - sokkal szívesebben használtam a Chinont.

    u.i.: Én nem izgultam, mert fotósokat hívott az iskola, így a kötelező képeket ők megcsinálták én meg fotóztam a magam örömére, élveztem és még elvárások se voltak velem szemben, így örültek a képeknek.

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

Új hozzászólás Aktív témák