Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzsombor

    tag

    válasz #79335424 #30848 üzenetére

    Ok. Nekem meg pl működik, és az a rövid kihagyás sem vészes, mikor visszavált normál hangra. Ki mennyire érzékeny erre. A telefon meg a hálózat rengeteg paraméterét méri, és észreveszi az "emelkedőket", pl egy autóból lebonyolított hívás közben a belvárosban rengeteg cellán áthaladhatsz, ennyi handover is végbemegy, mégis tudsz telefonálni. Minden egyes bázisállomástól távolodva elindulsz egy emelkedőn, és a telefon keresi, hol lehet a következő lejtő, amerre indulnia kéne, a hasonlatodnál maradva.

  • McLaca

    őstag

    válasz #79335424 #30848 üzenetére

    Alapvetően hibás a megközelítésed. A válaszokhoz el kell mélyedni az említett technológiákban. A lényeg hétköznapian megfogalmazva: a telefonod úgy jeleníti meg az elérhető technológiájú hálózatokat, mint a tv-d a fogható csatornákat. A különbség annyi, hogy ha pl. a TV-n nézel egy HD csatornát (telón ez legyen a 3G), és az valamiért elszáll, akkor a TV nem kapcsol át automatikusan SD-re, a telefonod viszont igen (2G-re). Ugyanígy ha SD-re kapcsolsz, de ugyanannak a csatornának elérhető HD verziója is, akkor a TV-d nem vált át rá, de a telefonod átvált a gyorsabb hálózatra, mert így van meghatározva a prioritáskezelése.
    Meg kell különböztetni az adathívást és a hanghívást is, mert utóbbinak prioritása van, azaz ha az adott cella teljesen tele van netezőkkel és nincs egy szabad csatorna, de valaki indítana egy hanghívást, akkor a cella egyszerűen egy adatkapcsolatot levág a hálózatról, vagy - mivel több csatornán kapcsolódik egy adathívás a hálózatra - felszabadít néhány csatornát a cella a hanghívásoknak, ezzel a netezőktől elvéve azt és az adatforgalmat lassítva.
    A hívó-hívott oldali eltérő technológiájú kapcsolódást a szolgáltatók hidalják át konverzióval. Az, hogy a telefon melyik hálózatot használja, ahogy fentebb is írták, sok mért paramétertől függ, többek közt a jelerősségtől. Hogy a telefon mekkora dBm jelszint különbség esetén cseréli le a gyengébb technológiát az erősebbre, ez vagy szoftveres, vagy szabványban foglalt kérdés.
    Ami még felmerült: abban már nem vagyok biztos, hogy 3G-n is így van-e, de 2G-n még biztosan: a cella a telefonnal nem azon a csatornán kommunikál, amin a hang és adathívás megy, hanem egy külön jelzéscsatornán. 2G-n az SMS is ezen utazik (ezért irtózatosan szemét dolog annyiért adni az SMS-t, amennyiért adják, ugyanis szinte ingyen van a szolgáltatónak), 3G-n már ott, ahol a hang is.
    Tehát az, hogy a telefonod felsorol mindenféle hálózatot, csak azt jelenti, hogy lát ilyen és olyan cellákat is, de bármelyikre is kapcsolódsz, utána a beállított szabályok szerint fog eldőlni, hogy fog-e váltani jobbra-rosszabbra a telefon, amennyiben nem drótozod be valamelyiket. Viszont bármelyikre is kapcsolódik a teló, mind az adat, mind a hang azon fog menni. Ugyanis nem tud egyszerre 2G és 3G cellához is kapcsolódni egy időben, hogy egyiken hang, másikon adat utazzon.
    A 4G meg teljesen más asztal, ott a kapcsolódás teljesen új alapokra helyezett, olyasmi, mint ahogy a PC-d a netre kapcsolódik, IP-alapú, tehát teljesen csomagkapcsolt, nem úgy, mint pl. a 2G, ahol a hanghívás áramkörkapcsolt, míg az adat csomagkapcsolt.
    A nagyon szakik kérem nézzék el a pongyola megfogalmazásokat, a pontatlanságaimat kijavítani ér! :)

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák