Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphy

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #5351 üzenetére

    De itt nem azzal volt baj, hogy kezdő vagy hanem azzal, hogy túl önérzetes. :)
    A cikkeket pedig érdemes elolvasnod, amiket korábban belinkeltek. Mert feltételeztük a válaszok adásakor, hogy tisztában vagy bizonyos alapdolgokkal, ha már a nagy nikon dslr topikban teszel fel kérdést. ;)
    ...na de részemről off, már így is túlbeszéltük.

    Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

  • Real_Necro

    veterán

    válasz Dr. Akula #5351 üzenetére

    A kezdővel nincs semmilyen gond, amíg nem kérdez olyan hülyeséget, ami egy használati útmutatóban (amit tudom sokaknak ciki elolvasni) alapból benne van.
    Szerintem legyél kicsit nagyobb türelemmel és olvasd végig azt a nem túl vastag könyvet. Elég jól össze van szedve és már úgy felszedsz pár okosságot. Ha utána sem világos valami, még mindig rá tudsz keresni, vagy ha nem világos, akkor kérdezni itt fórumon. Akik válaszolnak, nem most vettek a kezükbe ilyen gépet, biztosan nem hülyeségből mondják, hogy kell az irodalom aztán jöhet a gyakorlat. Nem egyből bele a lecsóba...

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • Byk01

    senior tag

    válasz Dr. Akula #5351 üzenetére

    Akkor lehet, hogy csak annyi a baj, hogy túl korán kezdtél el kérdezni. A kérdezéshez is kell némi alap tudás. Ilyen pl. az, hogy az autofókusz rendszernek ugyan része a fókuszmotor, de az lehet a vázban, vagy az objektívben is, de mint írtam, erre a két teszt figyelmes elolvasásával, és összevetésével azért rá lehet jönni. Esetleg úgy rákérdezni, hogy jól gondolod-e, hogy ez-e a helyzet.
    Nekem pl. az nem volt tiszta az elején, hogy a makróobjektívekkel csak közelre lehet-e fókuszálni, vagy pl. a Sigma 70-300 macro használható-e normál teleobjektívként is. Olvastam, tesztet is, fórumot is (aztán idejétmúlttá vált a kérdés azzal, hogy nem volt a vázamban sem és az objektívben sem motor, meg a képminőségről sem elragadtatással beszéltek, akik írtak róla).
    Szóval első az alapok elsajátítása, második a gondolkodás, harmadik a keresés, és csak a negyedik a kérdezés, ha nem találtad meg, vagy nem egyértelmű, amit találtál (ez persze borul, ha sürgős az információ).
    ha nem ebben a sorrendben csinálod, egyesekben az a kép alakulhat ki, hogy tojsz az egészre, nem veszed a minimális fáradságot sem, hogy utánanézz, csak várod, hogy az öledbe hulljon a tudás.

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

  • t181

    senior tag

    válasz Dr. Akula #5351 üzenetére

    Hát rengeteget "kell" olvasni... Én március körül kezdtem el komolyabban fotózni, és már akkor tudtam, hogy a nyáron veszek egy DSLR-t. Onnantól kezdve szinte minden informatika órán teszteket, fogalmak kifejtéseit, elméletet, technikáról olvastam (kötelességem leírni. :) : érettségi utáni képzésben veszek részt, előtte érettségiztem infóból is, ezért az egy év alatt nem sok újat tanítottak a tanárok(a gépészeknek igen), de ezt Ők is tudták)
    Tudtam, hogy a kérdéseim 99%-a már meg van válaszolva valahol, ezért nem is nagyon írtam sehova.
    Egy csomószor volt olyan, hogy elolvastam egy cikket, mert azt hittem választ ad a kérdésemre, helyette lett 20 másik, azokra is rákerestem. Néha eléggé elkeseredtem, mert sík hülyének éreztem magam. PH-ra talán egyszer, ha írtam.
    Mire vége lett a tanévnek tudtam, hogy milyen gépet veszek, milyen obival (NikonD3200;18-55mm), és azt is tudtam, hogy miért azt veszem. Aztán július elején meg is vettem.

    Ha azonnal (1-2 héten belül) kellett volna a gép, akkor Én is itt kérdeztem volna mindent, de szerencsére volt időm mindent megtanulni, mindenre megtalálni a választ.

    Arról nem is beszélve, hogy most, hogy ~1 hónapja meg van a gép, így is elég sokat olvasok a fotózásról.

    És 'no offense', csak gondoltam leírom, hogy lett egy gondolatból, egy olyan fényképezőgépem, amivel imádok fényképezni. :)

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák