Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roachy

    senior tag

    válasz Viperator #51343 üzenetére

    A Camera Kft és a Nikon.
    A Camera Kft a forgalmazó, szóval velük mindenképpen kellett egy kört futnom. De egyébként 2 alkalomból 2x is úgy adták vissza, hogy azt mondták sikerült a kalibráció. Igen ha azt vesszük hogy úgy vittem oda hogy 70-90 mm-ig csúnyán front focus-os, 100 körül viszonylag oké, fölötte ismét front, bár nem annyira durván, amikor visszakaptam 70-120 mm-ig fasza, fölötte viszont csúnyán back focus lett. De az üzlet jó fej volt, visszavette látták, hogy tényleg nem jó. A második alkalomnál meg szerintem hozzá sem nyúltak mert pont ugyanúgy kaptam vissza ahogy odaadtam, akkor végig volt egy kicsi back focus, ami alapból nem lett volna nagyon zavaró, de tág blendénél, 10-ből kb 7x mellé ment, pont annyira hogy portrénál nem a szemen, hanem inkább a fülön volt az élesség.
    Nyilván volt nekem is az évek alatt, Sigmám ami gond nélkül működött, de azok inkább a régebbi szériák mint a 10-20-as amit én is szerettem. Bár UW-nál annyira nem is jön elő a focus probléma, ott nagyon ritkán van annyira szűk dof, hogy zavaró legyen.
    Meg volt egy 150-es makróm, ami nagy kedvencem volt amíg meg nem kellett tőle válnom.

Új hozzászólás Aktív témák