Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz energomatt #28675 üzenetére

    Természetesen fel lehet hozni olyan eseteket, amikor hasznos a stabilizátor. Senki nem tagadta, hogy néha van előnye. Amiket említettél példákat, egész addig állják meg a helyüket, amíg nincs a képben mozgó elem (pl emberek). A stabi egyedül a kitartási idő kitolásában jó. A mozgáshoz szükséges minimum záridőt nem fogja összehozni a fotósnak.
    Nem tudom mennyire szép az az esti városrészlet, ami tele van elmosódott emberalakokkal.
    Ha ezt a gondolatmenetet folytatjuk, akkor szép sorban halmozódnak azok a kritériumok, amikor érdemes lehet stabit használni (bizonyos témák, kevés fény, ne legyen mozgó téma rajta, stb), és egy meglehetősen szűk metszet keletkezik majd a végén.
    Ettől függetlenül továbbra is van olyan helyzet, ahol hasznos lehet, de a mai modern vázaknak már nem probléma megteremteni ISO-ból azt 2.5-3FÉ-t, amit a Sigma stabija adna. Példának okáért amióta nekem megvan a T17-50 sosem éreztem a VC hiányát, pedig még esküvőt is fotóztam vele egy erősen kifutó D5100-gyel, aminél a mai masinák 15-25%-kal jobban bírják a low light viszonyokat.

    Ezért nem látom én értelmét ebben a kategóriában a stabilizátor szükségességének, mindamellett, hogy drágábbá teszi az objektívet (mint jelen esetben is), továbbá plusz egy hibaforrás.

    "Az tiszteletre méltó, ha az olcsóbb megoldást ajánljuk, de legyenek mindíg alternatívák és bizzuk a döntést a kérdezőre, még akkor is ha nagyon sok esetben elvárják, hogy döntsenek és gondolkodjanak is helyettük."

    Ezzel viszont messzemenőkig egyetértek.

    (#28678) RpPRO
    A használt piacon egy 0 km-es 18-105 kb 45-öt ér. Ezek fényében eléggé határeset, hogy megéri-e kitben megvenni. Tulképpen az új érzet, szag az, amiért kifizetnél kb 5k felárat. Ez mondjuk tagadhatatlan, hogy bír némi feelinggel. :)
    A 18-140-et én továbbra is drágának tartom a 18-105-höz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák