Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AirBooms

    addikt

    válasz katt777 #20529 üzenetére

    Hát ezzel egyet értek: ha LinX-et indítok, akkor nálam lényegében kakukk mindennek. Akár nyolc szálon, akár négyszálon (HT on vagy off) megy a dolog... A létező összes felhasználható rendszermemóriára ráküldöm, tehát nem nagyon marad semmi, amin még bármi is elfutna. Érdekes, ugyanezt megcsinálva az IBT-nél valóban lehet netezni, levelezni, csetelni, bármit...
    S még valami: stabil beállítások mellett ugyanazon az órajelen Bloomfieldnél a LinX produkál magasabb GFlop értékeket az IBT-hez képest, míg a Gulftown-nál fordul a kocka. Az IBT jóval magasabb GFlop-pal fut mint a LinX. Ez miért van?

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #20529 üzenetére

    Na most erre meg mit írjak? Normál prioritáson futtatom a Linx-et, 4GB memóriával. Az a ~300Mb, ami így szabadon marad, nem befolyásol semmit, max hogy tudok közben netezni.... Simán fut a firefox, akár HT ON, akár HT OFF.... 0.6.4-es Linx, 64bit, 4 illetve 8 szál.... Sőt, az a tapasztalatom, hogy ha netezek és zenét hallgatok, akkor hamarabb kidobja a hibát, mint anélkül.... Jó, nyilván nem youtube-ot nétzek HD-ban, főleg olvasgatni szoktam teszt közben... A legviccesebb, hogy Linx alatt még mindig gyorsabb nagyságrendekkel a gép, mint a nettopom minden nélkül.... XD
    Most erre mit mondjak, hogy vagy stabil vagy nem? Nem tudom, szval vegyük úgy, hogy nem stabil, de bőven tesztelhető. Én csak olyan beállítást mondok stabilnak, ami legalább 2 óra Linx-et, legalább 600% memtestet 8 szálon, full memóriával, és 2-3 hét intenzív 2D/3D (net, msn, film, zene, játékok) használatot kibírt mindenféle anomália nélkül. A 4200-as beállítás nem kapott ilyet, mert a lakásból kiszaladnék, ha két hétig maxon kéne pörögnie az összes ventimnek a házban, mert ott már kazán lessz rendesen a proci és a lapom is jócskán melegszik alatta, és nem szeretem ha meleg van a gépben... :U
    És nem is gyorsabb annyival 4200-on, mint 3675-ön, hogy bármi értelmét lássam, márpedig 3675-ön full letekert ventikkel is full hűvös minden....
    Amúgy kizártnak tartom, hogy 1,6Ghz-en az i7 100%-ig kihajtson egy 4870-et, nekem volt 4890-em, és rengeteg játékban meg lehetett érezni még azt is, ha alapról felhúztam 3675-re, nemhogy 1600-ra vissza... :D Főleg érződött Crysis és GTA4 alatt. Persze, ezzel nem azt akartam mondani, hogy nincs olyan játék, amihez ne lenne elég 1,6Ghz-en, csak azt, hogy bőven nem lennék benne biztos, hogy minden játékban így van... :U Pedig a hozászólásod ezt sugallja....

    (#20530) AirBooms: Pont azért lessz kakukk nálad minden, mert ráküldöd a teljes memóriád. Egészen biztos vagyok benne, hogy ettől nem fog jobban terhelni a Linx, mintha ~300MB-ot szabadon hagynál, ellenben jól lefekteted a masinát, hogy ne lehessen rajta semmit csinálni... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák