Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17037 üzenetére

    Naponta változnak az árak, múlt héten pl. Hardverkernél sem ennyi volt az 5870. HD4870 tulaj is van pár, akik anno olcsón rendeltek karit, hogy ha mégsem átverés, csak jól járhatnak, és jól is jártak. A HIS HD3850 IceQ3 turbo-ból például így vásároltak be legalább 20-an bagóért.
    CF úgy tud megszűnni, hogy az újabb driverben nincs benne a támogatás a régihez, vagy simán kikapcsolják. Azon mondjuk különösen csodálkoznék, ha nV kártyák mennének CF-ben...
    Ha én hardvergyártó lennék, nem adnék el olyannak, aki rontja a nevemet. Ez legyen az AMD problémája, nekem elég annyit tudnom, hogy minden aljas trükkel megpróbálja elszedni a pénzem. Ahogy pl. nem csak az MSI-t tettem felelőssé a szar csúcs CF lapjáért. Erre most a CM meg kiadja a HAF932 AMD Editiont, hát, vazze, meghasonlok! :W

    Azt én is olvastam, mit írt Henk, de Z600-ról nem írt semmit, nyilván nem véletlenül. ;) Egyébként nem feltétlenül uzmanynak volt gondja vele, valaki pár hete írta, hogy éppen azért nem vett Z600-at, mert nem fért el a lapján a RAM-októl (v. vice versa). Aki az optimális hűtés helyett az alapján szereli össze a gépét, hogy az miképp néz ki, arra én nem igazán adok. Baszki, nem a gépet nézegetem, az arra való, hogy dolgozzak rajta, elvan az asztal alatt egy zárt házban (és a fémház megint csak jobb, mint a műanyag oldallapos).

    Qru: Lécciléccilécci legyen Z600! Különben megint azt fogom hajtogatni, ha látom az eredményeket, hogy a Z600 ugyanolyan jó, csak olcsóbb és halkabb. ;]
    Az 1600RPM azért is jó lenne, mert pl. a Coolink frankó, csöndes, és hatékony SWIFP i120P (vagy mi pontosan) PWM-es ventije is pont annyit képes pörögni, azzal lenne a halk és hatékony hűtések közös halmaza.

    Nippon: Pedig de. :P

    Henk: Ja, hűtés topicban azok szidták a Z600-at, akiknek nem volt (de mindenféle, más CPU-hűtők eladás érdekében írt tesztet olvastak), és azok dicsérték, akinek meg igen. :U Érdekes. :)
    Talán HSM-nek zajosabb a gépe. Az biztos, hogy én is is hangosnak találtam HAF932-ben az 1200-on pörgő, amúgy 1800-as CM ventit. :DDD

    Pannon GSM meg bekaphatja, hóóó!!!! :D ;] :C

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17048 üzenetére

    Ember, 24k-tól lehet venni ASRock P55 lapokat, nézz csak utána. ;) 39k-ba az X58 lapom fájt. Bolond fizet dupla árat ugyanazért, vagy kevesebbért. Milyen szolgáltatásokat tudhat egy lap 2X annyiért? Az ég adta világon semmilyent. :P

    HSM: Én ahányszor Árgép alapján rendeltem valahonnan valami, mindig volt, és mindig küldték is, a VGA árak meg naponta frissülnek. Ha pedig valahonnan visszaigazolják a rendelésedet, akkor azt és azért kell szállítaniuk, amit befoglaltál, ha éppen nincs raktáron.

    Az én lapomon 3db PCI-EX16 slot van, tudja a CFX-et (ASUS-féle lekorlátozás nélkül, mert nincs PCI-EX4 slotja) és a Quad SLI-t is, minden extra kiadás v. szerelés nélkül. :P Nem mondom, milyen lap, úgyis tudod. :DDD :R

    Hát, ha swifjeid vannak, akkor nem szóltam, az tudom, hogy halk, de állítólag a légszállításuk magas. Nyilván van egy rakás gagyi ventilátor, de akad jó pár remek, mint a Noctua fogazott 12cm-ese, csak az 2.5X annyiért tud hasonlót produkálni, mint a Coolink. Azért egy HAF932-vel max ventikkel is halk cuccod lenne. ;)

    Hát nem azt mondom, hogy ha szar körítést ad az AMD mellé a gyártó, akkor ne adjon nekik? Mégis adnak, és a meghajtóik alattomos trükkjeiért v. hibáiért igazán nem tehetnek felelőssé másokat.

    Henk: Kölcsön nem adják, ha már úgyis árulják? Mondanám, hogy alkudd le 10k-ra, én meg majd megveszem tőled ennyiért, de anyagilag még nem vagyok abban a helyzetben. :((( Véletlenül sem szeretném, hogy a nyakadon maradjon.
    HT ON nekem 74-77°C (LinX) volt a Z600 alatt a proci, de az nyáron volt, 25°C-os szobában. Szóval nekem még mindig jónak tűnik a CM.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Henk #17060 üzenetére

    Na, a Z600-amon is annyit pörgött. :DDD

    HSM: Mindegy, hogy gondolják, a törvény, az törvény. NFH-t tudom javasolni. A Pannon-t most büntették meg 5M Ft-ra, mert baszakodtak velem, a panasz nagyobbik részét meg áttették az NHH-hoz. Igaz, volt vagy fél év, mire eddig eljutottak.

    A P6T Dlx-ban a CFX csak 16+16+1, v. 8+8+4 PCI-E üzemmódban megy (leírásban benne van, és biosban is ezeket tudod kiválasztani). A PCI-EX1 slot elhelyezéséről meg inkább nem is szólok.

    Hát, jó az EVGA szolgáltatásban, de ha az a kérdés, hogy ennyi minden, nem feltétlenül szükséges dolgot tudok használni, vagy hogy lényegi tudásban ugyanolyan lapot vegyek sokkal olcsóbban, akkor a pénztárcám dönt. Igazából még azzal sem bánom az ASRock-ra váltást, hogy a P6T-t csak jóval olcsóbban tudtam eladni az áránál.

    Hát, maga az LGA1156 szinte senkinek sem szimpi. :DDD Van azért már pár ASRock tulaj, köztük olyan is, aki egyáltalán nem akart azt venni. Még senki nem panaszkodott rá. ;)

    Ha valami megéri, sztem a jól szellőző ház. A mostanim 7.7k volt, 4db 13cm ventit lehet bele tenni (kár, hogy 1 db-ot adtak hozzá, kapni meg sehol nem lehet), de ha leszabályozva pörögnek, is jóval hangosabb a gép, pedig még a vinyókerregés is tisztán hallatszik. Azért azt is nézd meg, hogy HAF932 se tudású házakat milyen drágán adnak, vagy elég rápillantani a hsz-odra, hogy az ember ingassa a fejét a rengeteg venti láttán. :(
    Swif viszont ezek szerint jó lehet a Z600-ra is.

    HD4870-em 38-39°C idle gyári hűtéssel, és nem is rendes kifúvós, terhelés alatt meg max 74°C-ra melegszik a GPU, MemIO az elmegy 87-ig is. Tuninggal.

    Góliát: 1. hsz-ban akadnak irányadó beállítások. A CPU-fesz kevésnek tűnik.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Henk #17084 üzenetére

    Szép is lett volna! :DDD 900-at tudtak max, kivéve hátul a 14cm-est, az 1300-at.

    Qru: 31k egy 64GB-os. Hát, meg lehet gondolni, az majdnem egy HAF932, vagy egy vízhűtés ára. 40GB-os 25k, az már nem éri meg. Viszont 2 OS mellett a játékokat is rá lehet tolni.

    Stukker1987: 1. hsz-ban találsz segédletet, és bizony az 1.3V-nál könnyen meglehet, hogy több kell egy D0-nak. ASUS és ASRock lapomban is 1.28V-on stabil a 4GHz-en a C0, de ASRock többet droppol, annak biosban 1.30xxx V-ot kell adni. Könnyen lehet, hogy a QPI feszt is emelni kell. Alapfesz. alatt mit értesz, auto beállítást, vagy fix gyári Intelt? Nem mindegy.

    HSM: A 8+2 fázistól tartottam az P6TDlx 16+2-ével szemben, de semmi hátrányát nem látom. Viszont az ASRock lap hűvösebb, sztem 4GHz-en is 50°C alatt elég jó, bármelyik konkurenshez is viszonyítom, a P6T határa 60°C körül volt.
    Az nem is, kivéve, ha visszaigazolják. Harcolhatsz a fogyvéd. törvények ellen, de ez egy vásárló részéről eléggé megmosolyogtató. :)
    Sosem járnék fronthajtásos, orrmotoros kocsival. Inkább ahhoz hasonlítanám, hogy lehet, hogy egy Pagani Zonda is rohadt gyors, meg minden, de jó nekem egy Ferrari Enzo. Csakhogy az i7-analógiánál maradjunk, mert az Audi max. egy AMD X2, a Skoda meg Sempron. :DDD
    Házról annyit, hogy volt nekem pár büszke (köztük vízhűtéses, hiszen a radiátort is ventik hűtik) ismerősöm, akik csak néztek, ill. hallgattak, amikor megtapasztalták a HAF932 zajszintjét. Szóval akkor röhögnék, ha kipróbálnál egy HAF932-t, hogy milyen képet vágsz.
    Amúgy abban teljesen igazad van, hogy számít a ventik minden tulajdonsága. (Autókhoz viszonyítva inkább Lotus-hoz hasonlítanám, mert minden szükségeset tud, a tudásához képest olcsón.) Inkább a mostani házam Audi. 7.7k-ért tudja a márkás, 17-22k-s házak képességeit.

    ndlx: Gyakorlatban is jobb a HT, nem kevés program használja, még játékok is. Ha jobban eloszlik a terhelés, HT ON hűvösebb is lehet a proci, mint OFF. VGA kódoló progik, tervező alkalmazások kihasználják, egyelőre különösebb előnyét azért nem tapasztalni, mert izomból olyan erős az i7, hogy nincs, ami igazán leterhelje. (Pl. multicpus videokonverterből max. priorításon 2-t kell egyszerre elengednem, és még így is marad erőforrás HT ON. HT OFF nem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ndlx #17119 üzenetére

    Jó, hogy érted, mit mondok. :( Éppen arról beszéltem ugyanis, hogy a egyetlen hétköznapi program sem terheli le teljesen a magokat HT ON esetén (még anélkül sem nagyon). Ergo a LinX-et felhozni marhaság, mivel az stress-teszt, és mindkét beállítás esetén mindegyik mag 100%-on dolgozik, ergo triviális, hogy HT ON melegebb lesz a proci. De ha egy multicpu alkalmazás HT OFF 4 magot használ, HT ON meg 8-at, de relatíve kisebb terhelésen, akkor HT ON hűvösebb is lehet a proci. Nálam semmi hőnövekedés nem volt a HT bekapcsolásával (viszont gyorsultak az alkalmazások :) ). Szóval a hétköznapi használatban, amire a kérdés vonatkozott, a HT ON semmi gondot nem okoz. Ha meg jó CPU-hűtőd és házad van, HT ON sem megy el 80°C-ig még a LinX teszt sem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ndlx #17122 üzenetére

    Lehet, hogy szted nem, de nálam ott fut a Everest a jobb alsó sarokban, játékokban meg mindig megnézem ATT-szal. A 4+ mag kihasználására meg már több programot is írtam (többségében videoszerkesztők és kódolók), amelyek + szálak esetén többet is használnak, szóval még sem szubjektív spekuláció, hanem tény; te vagy tájékozatlan. Attól, hogy te régi, elavult programokat használsz, még vannak korszerűek. ;) 8 szálat 100%-osan terhelő progik meg soha nem lesznek (még a tervező szoftverek sem azok), mert mindig hagynak erőforrásokat a rendszernek (ilyen programot is írtam már).
    Hogy mennyivel gyorsulnak az alkalmazások, azt ők maguk is jelzik, erről is írtam már példákat. Bár most erre is nyilván mantrázni fogod, hogy csak spekuláció :P (viszont ez is tény), de az a program (videoszerkesztő és kódoló progim is van ilyen, egyik sem profi, csak házi), amelyik lehetőség esetén 4 helyett 6 v. több magot használ ugyanakkora terheléssel, gyakorlatilag 1.5X gyorsabban fog futni. Esetleg a topic olvasása még segíthet. :P Én amúgy jól elvagyok azzal, hogy számos programom profitál a HT-ből, a többinek meg nem árt. :DDD
    Az viszont biztosan te vagy egyedül a topicban, aki nem képes több hsz-t egybeszerkeszteni.

    Cyberpunk: Másnak meg tud 220 fölötti BCLK-t, de nem megy 4GHz-et. Ha már választani kell, sztem te vagy a szerencsésebb, főleg, hogy magasabb BCLK-hoz ált. kisebb szorzó kell, akkor viszont végig fullon fog pörögni a procid, no takarékosság.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ndlx #17129 üzenetére

    Csak arra akartam kilyukadni, hogy TE nem használsz a rendszeredet kihasználó progikat (ergo nem is kellett volna még ilyet venned), ettől még vannak, amelyek kihasználják. Könnyen lehet, hogy mire arra használnád a cuccot, amire való, már korszerűbb és gyorsabb hardvert kapsz olcsóbban. Persze az is igaz, hogy ha már megvan, ráérsz később leváltani.

    Hsz-kről azért szóltam, mert majd megvádolnak, hogy gyűjtögetsz. Anno én is külön válaszolgattam, aztán elkezdtek b.szogatni miatta. Persze meg is várhatod, nem az én gondom. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ndlx #17131 üzenetére

    Én pl. digitalizálok be videót (van egy rakás régi kazim), v. veszek föl TV-ről, emellett az előző összeszerkesztett filmet kódolom MPEG2-be, az azelőttit meg konvertálom DivX-be, és minden tökéletesen működik, a 8 szál 90% körüli terhelésen. Persze így mindegyik progi kevesebb erőforrást kap, mint külön külön, viszont maximál kihasználom a gépet.

    A hsz-gyűjtögetésért.

    DroneZ^: Nálam tuninggal is működik az EIST, meg minden más is. Lehet, hogy ez vmi szokásos MSI-ügyesség. :DDD Nem az az adható legteteje a QPI-nek (inkább a procinak), főleg, ha droppol a lap, auto-n akármelyik gond nélkül felülfeszeli, ahogy mindent.

    Digital: Talán nem jól van feltéve/pasztázva a hűtőd, azért gyűlik ott a meleg. Nálam alig 1-2°C eltérés van, és a magok melegebbek (ez van, ha jól a hűtés).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Qru: Pont nézegettem teszteket:

    Ehhez képest (is) elég jó a Z600 74-77°C-a 4GHz-en 2db 1200RPM-es ventivel, 64-bit 4GB LinX teszttel HT ON (nézd meg a beállításokat és a kímélő tesztet), kánikulában és zárt házban (igaz, csak 1.28V kellett neki nálam). Szóval nagyon várom már, mire juttok. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #17204 üzenetére

    Én ezt a Noctuát már akkor kizártam, amikor láttam, hogy nem PWM-es, nyáron meg nálad is melegebb lesz szerintem, és akkor még nem is 4GHz-en hajtod. Hány V-on megy egyébként? (Az elég fontos a melegedés szempontjából.) 1000RPM-en a 14cm-es venti nem lehet túl hangos, bár zaja azért van. Onnan tudom, hogy az volt a HAF-932-m hátuljában, és a többihez képest bizony elég hangos volt még 900-on is.
    Az a baj, hogy sok a drága hűtő, és közülük kevés hűt rendesen egy 1.3V körül feszelt i7-et 4GHz-en.

    Stukker1987: Fölösleges elé tenni, hogy "rossz". ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #17210 üzenetére

    Hát, érdekes elvárás, hogy 4GHz-en ugyanúgy melegedjen egy proci, mint 3.4-en! :DDD
    OK, én a kussoló HAF932-höz viszonyítok, és a Noctuák tényleg nem zajosak, elismerem.
    Thor kalapácsát nézegettem egyébként (Xigmatek), tesztekben eléggé veri a több i7-hűtőt, és csak 13.700Ft. Ha Z600-at veszek LGA1366 kerettel, az 11k, szóval ezt még fontolgatom, amíg összejön a hűtőre való.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #17212 üzenetére

    Ha legalább meg tudnám próbálni! Sajna, ahogy néztem, melegedésben az i7-ek minden más procin túltesznek.

    vhunor: Volt neked HAF932-d? :F (Még a ventijei számát sem tudod.) Használtad 0RPM-es ventilátorokkal, Z600 mellett? :U (A "kussoló" kifejezés nyilván relatív.) Tudod, mennyi a tucat, és annak mennyi a fele? Az Enermax modu mióta ház?

    Cyberpunk: Csak kissé zajos lehet, ha 2 db 2300RPM-es ventivel hűt alig jobban, mint a Z600 2x1200RPM-mel.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Nippon #17219 üzenetére

    Én arra sosem mondtam. Igazából a 23cm-esek 600RPM-en halkabbak, mint egy leszabályozott 12cm-es, és nagyobb a légszállításuk. Az sem mindegy, hogy pörögve egy kisebb venti süvít, egy nagyobb meg max. halkan búg. Én azért nézem mindig a tesztekben, hogy milyen ventikkel hűtik ezeket a sztárhűtőket, mert tudom, hogy a Z600 az 1200RPM-es ventivel (v. 2-vel), már zajos. Ott van a teszt 950RPM-es ventikkel, na, ott máris nem vitézkedik olyan nagyon egyik sem.

    Léghűtéssel lehetetlen nagy teljesítményű, halk gépet építeni, de még vízzel sem lehet, mert a radiátort muszáj hűteni. Tudom, mert haveromnak volt teljes vízhűtése (Antec házban, de a szép nagy radi nem fért bele), és kb. a HAF932 zajszintjét produkálta terhelés alatt (persze jobban hűtött). Lehet egy zajszigetelt (és így amúgy rossz hűtésű) házba beletenni egy HTPC konfigot, az bizonyára nem sok zajt fog produkálni. ;]

    Nem sértődöm meg, egyszerűen volt HAF932 házam, és halk volt. Ami a zajt produkálta benne, az a HD4870 volt meghajtva, az meg minden házban zajos lett volna, olyan ház meg nincs, amelyben zajszigetelés mellett ne forrna föl egy nagy teljesítményű VGA, és/vagy pörögne maxon a ventije :R .

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17222 üzenetére

    Szóval a LAP :F :P A vacak ASRock meg még ezt az "elfojtást" sem tudja... :((( :DDD

    Nippon: Víz? :F Na ugye! :P Az i7-et is le lehet hűteni léggel rendesen, max. 3.4GHz körülig halkan (léghűtéshez mérve), de alapon, leszabályozott fesszel egy Z600 simán megbirkózik vele. Egy vízhűtéses rendszer áráért meg inkább vennék egy zajos HD5870-et. :DDD

    vhunor: Na, most tökéletesen megindokoltad, hogy nagy teljesítményű rendszert nem lehet némán működtetni, akármilyen sztárolt házban. ;) Mást sem sorolsz, csak kompromisszumomat. :)

    Qru: Láttam. Leginkább az aggaszt, hogy a jelek szerint nem nagyon kapni Z600-at, mert mindenhol ráálltak a sztárolt, drága hűtőkre, mert azokon nagyobb a haszon.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #17249 üzenetére

    Hát, nem éppen azt írtam? :F Viszont már tudjuk, hogy a menő, drága lapok felhasználói mire adják ki azt a sok pénzt. :D :U
    Nálam sajna nem volt boot 225-ön, 220-on meg stabil a cucc, szóval a 2 között lehet a procim. De energiatakarékos tuninghoz (értsd: szorzóváltoztatás megmarad) úgysem a feltétlenül a magas bclk kell, ill. annak nagyobb az áramigénye is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17252 üzenetére

    Na, mi az, megint egyetértünk valamiben? :F :DDD

    dime27: Én ATI XCoderrel kódolok, azt nehéz lenne bármivel gyorsítani. :) Alap órajelen 8 perc alatt bekódol egy 1.5 órás filmet.

    Qru: Ja, hát az a pár fok az, amire az ember azt mondja, hogy inkább egy 2/3 árú hűtőt vesz. ;)

    BMW001: RAID-et véletlenül sem használnék, elég egy hiba, aztán veszett minden a vinyókon. :( SAS vinyóm nincs, sem rá pénzem, és az én alaplapom hőmérséklete sem emelkedik 50°C fölé, még 4GHz-en sem. A menő design-nak kvb. 0 az értelme, úgyis bent van a cucc a gépben az asztal alatt (ha szép design-t akarsz nézegetni, tedd be wallpaper-nek :P ), viszont én meg szeretem ezt a drasztikus "ipari" designt (a lá HAF932 :DDD ). Nem szeretek marketingért fizetni, csak a hardver tudásáért.
    Mellesleg a SAS + hangkari nem ér meg sztem dupla árat, főleg, hogy külön olcsóbban beszerelheti az ember (ráadásul olyat, amilyet akar), ha mégis szüksége lenne rá.
    Annak, aki nem képes felszerelni egy hűtőt (vagy nem tesz rá ventit i7-en), nem mérvadó a véleménye. Vajon más Z600 tulajok miért nem akarnak megválni a hűtőjüktől? :U Persze, úgy is lehet tesztelni, hogy szarul szerelsz föl egy hűtőt, és akkor sereghajtó is lesz. Ha azt akarod bizonyítani. Ennél azért többet várok.

    OCZ-nél a Platinumokkal szokott gold lenni. Nincs XMP profiljuk sem.

    Nippon: Lényegében, gyakorlatilag semmilyennel, persze az uncore belejátszik a dologba. Viszont az adott órajelet alacsonyabb BCLK-val és magasabb szorzóval takarékosabban elérheted. Ezért mondtam, hogy ha megvan egy 4GHz körüli sebesség, az már bőven jó, ezt még 191-es BCLK-val is elérheted Turbo ON.

    Keldor papa: Hát, lehetnek elvetemültek, és lássuk be, hogy pl. egy UE3 motoros progihoz, 295GTX SLI v. HD5970CFX esetén keményen kell a sok GHz a kihajtáshoz. :))

    Én meg a GB-ot és az MSI-t nem választanám soha. ASRockot meg ne szóld le, amíg nem próbáltad. Van itt többünknek is, stabil, és jól megy vele a tuning is (a remek kiépítéséről nem is beszélve). Többek között feláll vele a rendszer 4.2GHz-en, amit a P6T Dlx-omról nem lehetett elmondani (ráadásul volt annak még pár beépített hülyesége is). Hűtő híján stabilitásra nem teszteltem még le ennyin.

    Ha a P5Q tesztemet megnézed, abban láthatod, hogy önmagukban az ASUS tuning programjaival semmi gond.

    ADAM1337: ASRockot még nem vett hülye gyerek. ;)

    Henk: Úgy rettegtek a Z600-tól (na, már manipulálni akarjátok a tesztet :N ), mint az ASRocktól. :P :DDD Nekem eszem ágában sincs sztárolni a Z600-at (vagy mást), azért kértem, hogy legyen a tesztben, mert saját tapasztalataim azt mutatják, hogy jóval olcsóbban ott van, ahol a drága hűtők, max. 1-3°C lemaradással, ha valami irdatlanul pörgő hűtést tesznek a konkurenciára. Amúgy nekem meg tetszik.

    tom_tol: Kompatibilitási hiba? :F Amúgy a lap látja az összes RAM-ot? Csak mert rossz időzítéseknél el szokott tűnni belőlük. A RAM-okat tudtad nézni más gépben? (Hátha az alaplap a hunyó.) Egyébként melyik az A channel a lapodon? 1-3-5 v. 2-4-6? Mert az sem mindegy a TC miatt.
    Nálam nem kell 2T.

    ImI87: Egyetértek. ASUS és ASRock lapban is rohadtul be kell pöccinteni ezeket CL7-hez. :K

    HSM #17281: Az tényleg jó, ha visszaveszi a feszt tuning mellett (P5Q-m tudott ilyet EPU-val, P6T-nél szart se), de számold ki, mennyi idő alatt hozza be a villanyszámlán az árkülönbséget. ;) Miért félsz kipróbálni egy ASRockot? :F :U Ha nincs szükséged vmi extrára, drága ez a félelem. :) Tény, hogy semmi extra, viszont minden szükségeset megkapsz, ami kell, és a tuningot is bírja rendesen, ugyanakkor a hűtésére sem lehet panasz (főleg P6T Dlx-szal összehasonlítva). Lehet, hogy ebben csak 4-4.2GHz-ig megy el egy i7 stabilan (BCLK-ról meg nem is érdemes vitatkozni, hiszen 220 tutira megvan, és mint írták, 235-öt is értek el vele), de ha nálad elvisz mondjuk 4.4GHz-et ua. a proci, gyakorlatilag mit nyertél vele? :F (Ja, és igaz, az elrendezésének köszönhetően még sosem volt midi házban ekkora üres terem, minden külön munka nélkül eltűnnek a kábelek a levegő útjából.)
    Azt ki mondta neked, hogy egy ASRock-tulaj nem érzi stabilnak, kiszámíthatónak és megbízhatónak a lapját? :F Te most jobban isteníted az EVGA-t, mint én dicsértem anno az ASRock-ot :N , miközben ASRock tapasztalatod még mindig semmi. Remélem, megbocsátjátok, hogy megvédem a kis ASUS-t. :R Nem megfeledkezve más gyártók extra szolgáltatásairól, ami nem mindenkinek éri meg azt a rengeteg + pénzt.
    Én külön örülök annak, hogy amikor kényszerből el kellett adnom a cuccaimat, az ASRock mentett meg attól, hogy Phenom-ra váltsak, és a P6T Dlx után nagyon kellemes csalódás volt. Gyakorlatilag jóval olcsóbban megkaptam uazt a tudást, amit az ASUS-ból használtam, lehetőségben meg többet. No és, lássuk be hideg fejjel, sok i7 tulaj az ASRock miatt i7-tulaj, és nem AMD-s, mert hasonló árban, mint egy jó PhII-es konfig, kap egy atomerőművet a szenes helyett. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17285 üzenetére

    Hát, a Z600 blackplate-jével nem volt leszorítási gond (és más sem).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17291 üzenetére

    Végül is, az jó lehet az EVGA-ban, hogy nem kell forrasztóval nekiesni, mint egy Foxconnak. :DDD
    Nem azt mondom, hogy cseréld le a lapod, hanem hogy próbálj ki egy ASRock-ot, ha tudsz. Nekem sem hiányoztak pl. az ASUS beállítási lehetőségei, mert a kevesebbel ugyanúgy (ha nem jobban, hiszen kevesebbet tévedhetsz) be tudod lőni a lapot. Az EVGA dupla annyiba kerül, és nem megy benne 8GHz-et az i7. :D De ha a tuningot nézzük, abból sem megy 4GHz helyett 5 fölött. Persze az is különböző, ki mit tart "vérbeli" tuninglapnak. Én azt, ha igazán jól lehet tuningolni benne a procit, ezt pedig szinte mindegyik i7 lap tudja, csak az ASRock olcsón, mert nem kell megfizetni az ASRock design-ját, marketingjét, stb, és ezért annyi a hátulütője, hogy csak 8+2 fázisos, viszont ennek még semmi hátrányát nem tapasztaltam a P6T Dlx-szal szemben.

    Keldor papa: Egyébként tényleg a legjobb az Extreme otthoni használatra, mert a supercomputer inkább grafikus munkaállomásnak, a Deluxe meg multi VGA-ra van kihegyezve, ugyanakkor ebben is megy CFX (3 ATi vagy 2 dualGPU) v. tri/quad SLI (3 nV vagy 2 dual GPU), ráadásul az elérhető max. sávszélességgel, ellentétben pl. a P6T Dlx-szal. Az más kérdés, hogy 2 GPU fölött egyik gyártó sem remekel, de az nV-nek még van érezhető teljesítmény-növekedése 3. GPU-val.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #17296 üzenetére

    Jól hűtő ház sem árt, de az tény, hogy voltak kevésbé jó ASRock lapok régebben, ahogy persze minden gyártó elmondhatja magáról ugyanezt. Én dicséretesnek tartom, hogy marketing helyett szép szorgalmasan, csöndben, egyre jobb cuccokat hoznak ki.
    Amivel ellentétben pl. a GB épp anno P35 időben megszüntette a Sysfan-ek szabályozhatóságát. :U

    Lacc88: X58X-hez most adtak ki új bios-t USB3.0 és SATA3 card támogatással, te lapodhoz is van már? Már csak az a kérdés, hol lehet ilyeneket venni, mert ez megint csak olcsóbb lehet, mint a lapcsere. :) Mindenesetre akkor most kezdhetem elölről a bios-beállításokat, mert eddig még egy sem hozta be a régebbieket normálisan. :W

    Qru: Z600-nál tökéletes az LGA775 és az LGA1366 lefogató is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17299 üzenetére

    Használni fogod még 10 év múlva? :F Amit írsz, az tényleg mind szép és jó, 50k-t adnék is érte. :) Kissé mintha poros lenne a cucc... :DDD
    P6TD-ra csak 1 év gart kaptam, ASRock-ra 2-t, ami azért érdekes, mert a gyártók ált. 3 év gart vállalnak, csak akkor ugye a magyar kereskedőnek nem lenne ingyen alkatrész-utánpótlása, ha veled újat vetet, ő meg becseréli a cuccodat a gyártónál. :(((
    Nem is szoktam régebbi bios-beállítást használni, de kipróbáltam azért, mert kíváncsi vagyok.

    Qru: A p45 a valaha volt legkirályabb chipset. :P Persze P5Q-m volt, abban tényleg pöpecül lehetett tuningolni, lényegében ahogy HSM írta P35-re. Az nem volt sem rosszabb, sem jobb. EP35-öm is volt, az kicsit jobban túlfeszelt, mint a P5Q, ugyanaz a proci, ua. beállításokkal uúgy ment 4.05GHz-et. Följebb egyiket sem néztem.

    Keldor papa: Tatár TV-adó. RAM időzítésekkel és aláfeszeléssel is tűnhet el. CPU-Tweakerrel nem tudsz apróságokat állítani?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz keIdor #17323 üzenetére

    Megvan, viszont a progi nálam nem állít semmit. átállítom az időzítést, cpu-zben meg marad ua.

    tom_tol: Én is erre lyukadtam ki memtest nélkül. Leginkább proci, mert a timigs probléma az asus-ban és az asrockban is ugyanúgy jelentkezik.

    BMW001: ASRockban is megy a tuning rendesen, a legnagyobb visszatartó erő vele szemben a tudatlanság.
    Igen, a 3x2GB pLATINUm kit.

    dangerzone: Mindegy mit teszel, úgyis összeomlik az univerzum. :P W. Allen megmondta.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17340 üzenetére

    P45-tel semmi gondom nem volt soha, AMD-vel, P35-tel, meg régebbi Inteles lapokkal sem.
    Nem is hasonlítottam össze semmit, csak a tapasztalatomat írtam le.

    Néztem megint a Platinumjaimat, hát, érdekesek, finoman szólva is. Vittem szépen lefelé mindent, és az 1600MHz-hez elég 1.609V, VTT-nek meg 1.2V, HA CL 7-8-7-ben mennek (20 kör 4GB LinX ment gond nélkül). Abban a pillanatban, hogy 7-7-7-re állítom, nem elég az 1.654V RAM és 1.34V VTT a LinX stabilitáshoz, már az első 5 tesztben ott a hiba. Lehet ennek vmi trükkje (a RAM-cserét leszámítva)? :F (Bárki válaszolhat. :DDD ) 92-es tAkármi-t már próbáltam, nem jött be.
    Nem ASRock-hiba, mielőtt szólnátok, ASUS-ban ugyanígy szórakozott.

    Még egy érdekes dolog: amikor HT OFF CL7-ben lefutott a 20 kör LinX, 41GFlops fölött tudott a gép, most, még ha fut is, 40GFlops alatt marad. Mi játszhat ebbe bele?

    BMW001: Hát pont erről beszéltem eddig én is. Az ASRock mindent tud, amire i7-hez és tuninghoz szükség lehet, viszont semmivel sem többet, amiért pont megfelelő azoknak, akiknek a "pure" i7 kell erővel és tuninggal. Nyilván bárki szívesen áldozna + összeget extra szolgáltatásokért, de nem +1 x58 lap árát (tényleg, lap-CF mikor lesz? :F ), kivéve persze ha az extrák mellett az alaptudásból meg elveszik pár dolog, mint a P6T Dlx-nál. Amúgy a többi, "neves" laphoz van már SATA3 és USB3 támogatás, vagy azokhoz P55-re kell cserélni? :F

    Lacc88: Viszont van egy + PCI-EX1 slotja a fölösleges VGA-val szemben, amit persze dual VGA-val szintúgy nem lehet használni, mint bármely más lapban a VGA alatti foglalatot.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17344 üzenetére

    Nem a 787 és a 777 között van a különbség (az kb. uaz), a volt 777 és a jelenlegi 777 között van az 1-2GFlops különbség, beállítások ua. W7 akadályozhatja ennyire a sebességet, amikor fullon mennek a magok?
    Nem is a procinak kellene nagyobb fesz, hiszen az marad alapon, hanem a RAM-nak v. a VTT-nek.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tom_tol #17346 üzenetére

    CL8-cal nálam sincs semmi probléma.
    Ilyen hátterem nekem is van, csak én a komplett témát töltöttem le. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tom_tol #17348 üzenetére

    Az még szebb. Nem nézted 1. hsz-ban a beállításokat?
    "én is időnként szürke lesz a ferrari" - nem érteni magyar... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dangerzone #17350 üzenetére

    Ilyen tanárom nekem is volt, még középsuliban OKTV-t nyert srácot is lazán kivágtak. Ilyen esetben célszerű az adott tanárt egy népesebb diákcsoporttal felkeresni, és felhívni a figyelmét arra, hogy jóval többen, és jóval erősebbek vagytok, és hogy ha megszívat benneteket, amúgy is csak neki lesz veszíteni valója. ;]

    HSM: Sem 1600 alatt CL7-tel, sem 1600-tól CL8-ban semmi probléma a RAM-okkal, úgyhogy ezzel nem sokat mondtál. Tegnap egyébként legrosszabbra állítottam 7-7-7-en kívül az összes időzítést, és így már az első LinX kör végén kidobott. :Y :F Ha alacsonyra állítom, az eleje lehet 7-8-7-16-59-... is, megy alacsony RAM- és VTT-fesszel stabilan, de ha 2.-at 7-re állítom, kampec (szóval tök mindegy, mi van utána). Szóval nem időzítés a probléma, valahol másutt kell keresni, de mivel a RAM-VTT-fesz emelés nem segít, fingom nincs, hogy hol, CPU-beállításoknál, lapnál, v. hol (ASUS-nál sem találtam). :W Pedig volt már stabil 7-7-7-16-tal.

    Írtam, hogy külön kártyát ad az ASRock, ha kell, megveszed, ha meg nem, nem kell fizetni érte; így lenne normális, nem? Vagy megveszed et a kiadást. 3. PCI-EX16 slotba be lehet tenni, és akkor CF-t sem zavarja be (3 karis VGA-kombó persze ugrott). Ráadásul csak 1 sáv kell neki, ha 1X slotba megy... :U Mondjuk 2-t nehéz úgy betenni, hogy a fentiben tuner van, a következőt meg fedi a VGA... Mondjuk az USB3 azért egy külső vinyónál már jól jöhet.

    Amúgy nem jobb lenne, ha vennél egy alap-lapot, és úgy szerelnéd föl olyasmivel, ami bármely lapra szerelhető, ahogy akarod? Pl. OK, ott van az X58, CPU, RAM, stb., de eldönthetnéd a slot-kiosztást és elhelyezkedést, választhatnál hangchip-et, LAN-t, USB, SATA csatikat, ahogy tetszik. Szóval össze lehetne építeni, mint egy gépet. Erre nagy üzletet lehetne alapozni sztem. Értelmesebb lenne, mint egyre több, gyakran fölösleges, v. rosszul elosztott szolgáltatást lapba és prociba építeni. :(((

    TPG: Ahogy pendriveról is lehet.

    Keldor papa: Akkor én mázlista vagyok? :F 6GB RAM mellett az 5GB LinX már nem hajlandó futni, ill. ha mégis, akkor folyton bedobja a "kevés az erőforrás, kapcsold ki a LinX-et"-hibaüzenetet. Egyébként ha rossz, úgyis kidob még XP alatt is, 2GB-tal.

    Sárpac: Legolcsóbb, ha teszel föléjük/elébük egy halk 12cm hűtőt, de pl. a Z600-ra v. hasonlókra szerelt venti is remekül hűti őket. P5Q-ban 4GHz-en is langyosak voltak a csupasz Kmax RAM-jaim 1154MHz-en.

    ImI87: Közben már írtam, hogy max. időzítésekkel sem OK-k a RAM-ok. Baszki, a 2T-t kihagytam, azt még megnézem, de sokban nem reménykedem. Ha az rendben, akkor a többit sem kell levenni.

    Qru: Nálam nem izzanak a Platinumok. :U
    Azért ennyire nem kéne leszólni az ASRock-ot! :(( OK, ATI vs. nV még OK, mert mindegyik csinált jó kártyákat, na de hogy Intel vs. AMD... :(

    Nippon: A Mushkinokról én is csak jót hallottam eddig, DDR2-ben is, csak nehezen beszerezhetőek, és drágák. Lehet, bevadulok, és megnézem az OCZ-t 6-8-6-tal... :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Nippon #17371 üzenetére

    Gratulálok, sikerült egy kis adatforgalmat generálnod a mobilnetemre, meg kitolni a fél topicot a képből. :C :(( Thumbnail-ről még nem hallottál? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Nippon #17374 üzenetére

    Nyilván, és arra rálinkelni a nagyot. Most megint dobott pár MB-ot, hogy elfelejtettem letiltani adblockban. :W

    HSM: "csak nem lenne gazdaságos a gyártónak, ráadásul rengeteg bug lenne a sokféle hardwer miatt, szophatnál rendesen a BIOS-okkal, a gyártóval együtt...." - akkor végül is miben lenne rosszabb a helyzet a mainál? :F :))

    Pl. pont az ASUS-nál, de a GB-nál és a Biostar-nál, vagy MSI-nél sincs olyan lap, amely funkcionálisan tökéletesen tetszene. Az ASRock-ot tudnám elképzelni mondjuk egy EVGA felszereltséggel 50k körül... :U

    tom_tol: Nálam teljes 1066-os (7-7-7-16-52 CR1)beállítás stabil 1600-on, kivéve a tRCD-t, viszont azt 8-ra állítva a RAM-ok 1.609V-on, VTT 1.2V-on pöpecül mennek szóval ennyiből tényleg lényegtelen a CL7, bár memtesztben azért nem mindegy, hogy az olvasási érték 17300 v. 16300MB/s. Próbálgattam de.-i jelentkezésem óta CPU, RAM, VTT, PLL feszt emelni, ugyanúgy LinX 1. kör vége a játéknak. Arra kéne rájönni, mi a lóf.sz zavarja be a cuccot, ha sem a feszek, sem az időzítések nem felelősek a hibáért (max. késleltetésekkel is teszteltem ugyebár). :U

    BMW001: Azért nem mindegy, mert extra árat fizet az ember azért, hogy CL7-es RAM-ja legyen. :(( Utólag már könnyen okos az ember, hogy vett volna egy CL9-es, de 2000MHz.es RAM-kitet, azoknak legalább érzékelhető a + sebességük.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17382 üzenetére

    Nem hinném, hogy szorozni kéne, hiszen ugyanazok helyett tennél be mást, ergo csak ugyanannyi hiba jelentkezhet egyszerre. ;)

    Hát, én láttam memory teszteket 2000MHz körüli RAM-okkal, és kötve hiszem, hogy a +20% teljesítmény ne jelentkezne gyakorlatban.

    BMW001: Semmivel nem combosabb az EVGA, ha ez alatt azt érted, hogy abban jobban lehetne tuningolni egy i7-et. Azok az extrák érdekelnének, amelyeket HSM felsorolt nemrég.

    HSM: Hát, álmodni csak szabad, nem? :F Máskülönben még mindig a furkósbotnál tartanánk műszakilag is.

    tom_tol: Másik lapban is ezt fogod tapasztalni (én már túl vagyok ezen 1600-as RAM-okkal). Az enyémek meg 1680-on szállnak el ugyanígy, anno asszem Zájec tippjére vmi irdatlan CL9-es beállítással tudtam stabilizálni őket 1720-on.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tom_tol #17390 üzenetére

    Szerintem meg a Z600 halk, 1100RPM-es ventivel 54°C-on tartotta az i7-et LinX teszt alatt, alap órajelen. 2 ventivel meg 52°C-on, és az sem volt zajos. ;) Úgyhogy szerintem még mindig a Z600 a legjobb Intel hűtő. :DDD (főleg az ára tekintetében)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17389 üzenetére

    ASRockban is megy a 230 BCLK, még fölötte is, persze jó procit is ki kell fogni hozzá. X58X ugyanannyi feszt kér ua. beállításokhoz, mint a P6T Dlx-om kért, csak biosban kell minimálisan többet adni a nagyobb droop miatt. Nincs itt semmiféle, 3X árat indokoló minőségbeli különbség. :N Persze a drága lapokat vásárlók mindig meggyőzik magukat, miért érte meg nekik annyi pénzt kiadni, és ha tele lennék zsével, gondolom, én is könnyedén beruháznék egy 80k-s lapba, de ilyen helyzetben még nem voltam az életben soha. :((( Nekem fontos, hogy mindent tudjon a lap, amit kell, de nem fontosak az extrák, ha azok nem járnak kézzel fogható haszonnal.

    Lacc88: Ne szerénykedj, be férnél oda még te is. :DDD :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz radi8tor #17394 üzenetére

    És 4GHz-en?

    RI/OS: Erősen rosszindulatú vagy, ill. semmi tapasztalatod ASRock-kal a jelek szerint.

    Sárpac: Z600-nál 2-3°C egy plusz venti 1100RPM-en. Nálad mennyin ment a 3 ekkora különbséghez?

    ADAM1337: A max elérhető BCLK mindenképpen leginkább CPU kérdése, de ha azok, akiknek más lapokban 220 körülire volt képes a CPU-juk, hirtelen 260-at érnek el egy Bloodrage-ben, akkor elismerésem. Csak ez minősítené a lapot, és nem a procit.

    dime27: Nekem most csak szimpla midi házam van (honlapom v. logout: TACENS Signum), de a lap 34°C-os, és 4GHz-es procival sem melegedett 50°C-ig. A P6T Dlx sokkal forrófejűbb volt HAF932-ben, és ez nem a ház sara. :) D14 viszont nem PWM-es, fullon halk?

    BMW001: Mindig is mondtam, hogy azért a legjobb a Z600, amennyibe kerül, egyébként 9200Ft-tól kapható, 10k-tól meg egy rakás helyen van. Amúgy az egyetlen hűtő, amelyik a gépemben jobban teljesített, mint a tesztekben, amelyekben az összes, nála jobb hűtő magasabb fordulatú ventikkel volt hűtve. Én továbbra is azt látom, hogy azonos hűtés mellett kb. 2-3°C a hátránya. Ez nyilván nem mindenkinek tetszik, aki esetleg dupla áron vett hasonló teljesítményt. :P

    BCLK meg továbbra is CPU kérdése. Asszem lacc88 írta a 235-öst ASRockban, én 220 fölött nem tudom nézni, amíg gyári hűtőm van. Amúgy olyan fontosságot tulajdonítotok a BCLK-nak, mintha azon múlna a tuning, miközben gyengébb procikkal is lazán el lehet 4GHz-et érni már 21x191MHz-cel is.

    Amúgy egy Z600-at eladó srácnak megírtam, hogy nézze meg a TRUE-t, mielőtt Megahalems-et venne. Mugen 2 nem erősebb egyiknél sem a 3-ból.

    Nem lenne ilyen vita, ha nem fikáznák a Z600-at + az ASRockot olyanok, akiknek sosem volt egyik sem, max. marketing-teszteket olvasnak. Részemről többet erről nem írok; ti örüljetek, mennyire megérte drága lapot (hűtőt) vennetek, mi, csóró ASRockerek meg örülünk, hogy olcsón van ugyanolyan erős konfigunk, max lemondunk pár extráról. :) :R

    HSM: Hát pont azt írtam, hogy a BCLK lópikula, csak egy dolog, attól még lehet tuningolni bármelyik lapban. Amúgy pont az i7-nél számítana olyan sokat a lap, amikor a lényeget belezsúfolták a prociba, és csak X58 chipsettel megy, amely szintén ua. minden lapban? Ettől persze még számít, de nem annyira, mint más prociknál, és a hűtés is fontos, de kimondottan rosszul hűtő lapokat illetően csak Gene-ról olvastam (ami meg nem i7-specifikus).
    Lássunk egy azonos procit X58X-ben + EVGA-ban tuningolva, ugyanolyan RAM-okkal, és kiderül a különbség (elhiszem, hogy lehet, persze minimális gyakorlati jelentőséggel). Amúgy továbbra sem állítom, hogy az ASRock pont ugyanazt tudja, vagy jobb lenne, csak azt, hogy nem feltétlenül rosszabb. Nem láttam még ilyen tesztet. Ha nem akarsz falra mászni, vegyél olcsó lapot és akkor nem savanyú a szőlő; de nálad főképp nem értem ezt, hiszen már írtad, hogy milyen, számodra jelentős extrákkal bír az EVGA lapod. :U Ezt az ASRock-ok nem tudják, ergo a te szempontodból sokkal jobb a tiéd.
    Mem-teszteket CSorBa linkelt be anno, aki agyba tuningolta az ASRock lapját, és azóta is vígan használja.
    A továbbiakban neked is csak azt tudom mondani, hogy majd akkor nyilatkozz, ha lesz ASRock lapod, addig mellőzd a leszólását.

    Azt csak egy hülye gondolja, hogy pusztán attól, hogy biosban magasabb értéket ír be, magasabb feszen stabil a lapja (hát még, ha igazolható is, hogy a valós fesz. ugyanakkora). Ha meg túlfeszel, akkor már rohadt király lapja van, mert "alacsonyabb" feszen stabil. :N Max. azt lehet mondani, hogy minél közelebb áll egy lap ahhoz, hogy valójában is a bios-ban beállított feszeket adja meg, annál pontosabb. Itt jegyezném meg, hogy az ASUS-omban KI volt kapcsolva az improved VDroop.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17428 üzenetére

    Majd megérdeklődöm a Z600-at eladó sráctól, hogy az ő gépében mennyivel hűt jobban a Mega v. a TRUE, attól függően, melyiket vesz, remélem, azt az eredményt el tudod fogadni, ha már az enyémeket nem. :R Igaz, quad-on lesz, nem i7-en, de azért jelent valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17431 üzenetére

    Azért ua. Quadon ua. terheléssel delta t csak mond valamit.
    Az tény, hogy más szempontból nézzük a dolgokat. Én szeretem megfizetni a minőséget, viszont nem szeretek fölöslegesen pénzt kidobni. A lap-témát meg ezúttal sem én hoztam föl, hanem RI/OS a vakta beszólásával. :R Én örülök neki, hogy akik a tesztem alapján vettek ASRock-ot, mind elégedettek vele.
    Z600 tesztet én is várom (főleg, hogy egybevág-e az én méréseimmel, azaz 74-77°C körüli LinX hőmérséklettel 4GHz-en). Addig sztem jegelhetjük is a kérdést. ;)

    Keldor papa: Ugye, milyen népszerű? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17434 üzenetére

    IBT-t, Orthost használtam, 4GHz-en Z600-zal (tájékoztatás végett) 4-6°C volt a LinX "előnye", most 2.8GHz-en, gyári hűtővel már 5-6°C.

    HSM: Nem hirdettem, hogy semmi jelentősége a lapnak. Egyrészt kérdeztem, másrészt meg eddig is tisztában voltam a különbségekkel, csak arra kívántam utalni, hogy egy E-s vagy Q-s procit többféle chipsetes lapba is beszerelheted, más-más szolgáltatással és teljesítménnyel, míg i7 alá csak X58 van, ergo nem okoznak a lapok akkora különbséget, mint amelyek más-más chipsettel bírnak.
    Azt sem állítottam soha, hogy az ASR-ok csúcsszuper tuningdeszkák. ;) Én is unom már, olvass vissza, ha érdekel.
    A szőlős megjegyzés eleve csipkelődés volt, smiley-val...
    Reklámot kizárva, az ASUS-om 16+2 fázisos volt, az ASRock 8+2, és elméletileg az előbbinek kellene jobban bírnia a tuningot, de ugyanakkora fesszel ment az i7 ugyanazt mind2-ben, míg 4GHz fölött csak az ASRock-ban állt fel a Windows, ASUS be sem bootolt. Ez is csak kérdés: az ASUS extra tudása ilyenkor hol van?
    BCLK vagy X azért nem mindegy, mert utóbbival marad en. gazd. lehetőség, előbbivel meg nem.
    Tapasztalatokra én is kíváncsi vagyok, csak látatlanból dobált véleményekre nem. ;) Procidra különösen annak fényében, amit az én lapjaimról írtam 4GHz fölött. Ha majd lesz megint Z600-am, megnézem, hány V-on stabil a 4.2GHz nálam, mert az, hogy 212+ alatt felállt vele a rendszer 4GHz-en stabil beállításokkal (csak a turbo-t tettem rá), és nem halt le normál használatban, még nem jelent stabilitást.

    BMW001: Ez mi is akar lenni? 32-bites teszt 1800MB RAM-mal ? hűtővel és ? ventivel? :F Mit akarsz összehasonlítani, és mivel? :F :U

    Lacc88: 3x2GB-tal jobban jársz, főleg tuningolhatóság miatt. Ajánlott csak az A channel-t használni.

    RI/OS: Pont erről beszéltem. Neves lap is volt már hibás a kezemben, mellesleg meg az ASRock is ASUS, ha nem tudnád, extrák nélkül. :P

    dime27: Az jó, az viszont kevésbé tetszik, hogy mindenképpen pörögniük kell. Most vagy nem képesek a sógorok normális (PWM) ventit tenni a hűtőjükre, vagy szimplán tudják, hogy ventik nélkül kevés.

    Sárpac: Az még tűréshatáron belül van, nem?

    Cyberpunk: MSI K9A Platinumom volt, annál nagyobb szívást én még az életben nem láttam, hála az AMD és az MSI "remek" munkájának.

    Nippon: Sajna ma már szinte minden netes lap olyat tesztel, amire a legtöbb pénzt fizetik neki, így az eredmények gyakran köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Ált. apró betűből, vagy pár elejtette megjegyzésből lehet következtetni a turpisságra (esetleg abból, amit nem írtak le), így aztán belekötni sem lehet, ha valaki reklamálni merne, hogy egy-egy teszt miatt vásárolt meg valamit.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Henk #17486 üzenetére

    Megy pü.

    BMW001: Azt elhiszem, hogy így tudsz tesztelni, csakhogy ez az eredmény nem összehasonlítható a 4GB-osakkal. Amúgy a STALKER CoP már 2.5GB RAM fölött zabál...
    rFactor-ral mi a bajod? Nálam megy.
    Azt írtam, mennyivel melegebb a LinX, mint IBT v. Orthos, amiket még használtam.

    ADAM1337: Nem hiszem, hogy felelőssé tehetnél azért is, hogy a fikázásokra válaszoltam. :P (+ mások is)

    kulerr: Nem igazán, legalábbis hasonló feltételek mellett. Pl. a csak 3GB-ot használó x86 rendszerek stabilnak tűnhetnek a több RAM-mal instabil x64 rendszereknél.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17492 üzenetére

    Hát, az lehet, hogy nem érezni 32 biten, de az tény, hogy 2.5GB-ot nem kaphat. Persze én 1680x1050-ben toltam max. grafikával, és ltx-ben még a DX10.1-et is bekapcsoltam, ha már menüben nem lehet. (Tessz. is csak fájlból aktiválható.)
    Lecsökkent FPS? :F Nálam még le is van szabályozva a VGA. Kompatibilitási módot próbáltad? :F

    kulerr: Nekem úgy még nem volt, leszámítva az AMD-s konfigomat. :DDD Persze a "másik" 32 bites NE Vista legyen! :DDD (Stabil Vista alatt is lesz, csak gyors nem.)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #17496 üzenetére

    Magyarul ezek a tuningok semmit nem jelentenek.

    Erdei88: Én úgy láttam, hogy ugyanazt produkálja a CoP, mint a CS: azaz nem max elérhető hardvertámogatással hiányos. Anno DX9-ben nem jelent meg egy csomó objektum, ami DX10.1-ben ott volt (10-et értelemszerűen nem néztem :DDD ), most meg szerintem a tesszeláció hiánya miatt hányadék a grafikája DX11 alatt. Mind írtam, .1-et is fájlból kellett aktiválni, DX10-ben a talaj kb. festővászon kinézetű, messze nem éri el a CS szintjét, az egész progi meg kb. Codename Outbreak. Pont olyan grafikai elemek szarok, amelyek DX11-ben lennének szépek.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #17499 üzenetére

    Nálam nem szaggatott semmi, és kérdéses, hogy ha kikapcsolod a corepark funkciót, nem fog-e sokkal többet fogyasztani a rendszer. Ha szükséges, a W7 úgyis aktiválja.
    OK, akinél probléma volt, annak szüksége lehet rá, én is letöltöttem, hátha még kellhet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17501 üzenetére

    Melegedésről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert az ASRock-kal már nem volt meg a Z600, de totál ua. beállítások voltak vele, mint ASUS-ban, és a lap már hűvösebb volt (de még az ASUS sem melegedett 60°C-ra). Ráadásul 1.28V teljesen elég volt a procimnak mind2-ben. 1.3V fölött eszembe sem jutna adni neki (lég le sem hűtené rendesen, csak esetleg valami hiperzajos megoldással).
    Alacsony RAM v. uncore sebességű tesztekkel nem foglalkozom. ;) Úgy szeretem a rendszeremet, ha lehetőleg minden az elérhető maximumon működik.
    4GHz fölött lényegében értelmetlen az i7 tuning, persze jó tudni, mire képes az ember rendszere.

    Sárpac: Akkor bekapcsolom én is mindet, kösz! :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17505 üzenetére

    Nem arra írtam, hanem az alacsonyabb sebességekre, amikről szóltál. 3200 és CL8 1600RAM nekem megfelelő, azért is vettem olyat.
    Lapba nem is kell belemenni, egyszerű tényt írtam. :R
    Persze, írtam, hogy 4GHz-hez kellett 1.28V, de az atomstabil, és ez a proci sara, én ilyen fogtam ki. Van ettől jobb és rosszabb is.

    BMW001: Na, sztem CoP messze nincs sehol a CS-hoz képest, persze ez a megfelelő ATI-támogatás hiánya is lehet, talán majd az új meghajtóval.

    Yso: Hát ez 3-féle hiba is lehet. Tedd a RAM-okat 1066MHz-re és CL9-be, ha úgy lát a lap mindent, akkor megvan a hiba. 1-esével sem látja őket az 1. slotban?
    Lap supportján (QVL list) szerepelnek a RAM-jaid? Bios a legfrissebb? Ha a RAM-ok bizonyítottan rendben mentek más lapban, akkor nagyobb valószínűséggel lap-hiba, kisebbel CPU.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Blackmate #17513 üzenetére

    Próbáld ki. Ha nem szabvány (1066MHz) DDR3 RAM-ok, akkor nagy eséllyel, a 4-es tápcsati ugyanis csak alap beállításokra elég, tuningra nem (gyárira sem). Elméletileg, de más is lehet persze a hiba.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Yso #17516 üzenetére

    Hát akkor az 1. slot kanyi, szívás. Gar. ASUS-ban is találtunk szemetet.

    Shkiz0: Nem gondoltad, hogy reg bejegyzés csak restart után fog működni? :F

    ADAM1337: Hát, egy ilyen i920-hoz elég nagy mázli kell, nem? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #17535 üzenetére

    Akkor az enyémnél még mindig jobb a tiéd. Amúgy persze, hogy volt rá példa, de a tuning továbbra is mázli kérdése, azaz az általad keresett proci mondjuk előfordul 100.000-ből 1X, az "átlagos" meg 50.000X.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz vhunor #17537 üzenetére

    Henkét már olvashatod.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz vhunor #17542 üzenetére

    Sokat számít a ház hűtése, vagy pl. az, hogy van-e venti a CPU felett, ami rátolja a VGA melegét a lapra. Jobb házakban az oldalsó ventit lejjebb teszik (HAF932), vagy a mostanimban külön lehet VGA és CPU fölé is tenni.

    BMW001: Ezek miatt mondom azt, hogy erős fenntartásokkal kell kezelni minden tesztet, amit az ember nem saját maga csinál. A "hivatalos" tesztek mind érdekvezéreltek, mert még ha nem fizetnek is külön egy-egy eredményért, a tesztelőnek érdeke megtartani a szállítóját, ergo nem fogja azt mondani pl. egy új, drága hűtőre, hogy az rosszabb, mint egy régebbi. Az igazság majd akkor derül ki, ha kijön egy még újabb hűtő (persze az igazság nem fogja érinteni az újat). :DDD Pont, mint a játékoknál. Amúgy különösen érdemes megnézni a ventifordulatokat, ahol meg nem jelzik, esetleg még a környezet pontos leírását is mellőzik, azt a "tesztet" messze kerülni.

    Nippon: Amit te csinálsz, az nem kamu, ha csak nem akarod átverni magad.

    14adam: Már ha nem derül ki. ;)

    HSM: 1.088V-on van meg a 3.4GHz-em, tegnap lőttem be ezt is 7-8-7-16-ra 8-8-8-20 helyett (everest memtesztben rögtön látni az eredményt). 7128 a QPI, és 3564 az uncore. Stock cooler pont elviszi még LinX alatt kb. 80°C-ig.

    pitbull93: Az i920 is elég az 5970-hez, abba a felbontásba még tuningolnod sem nagyon kell. Hűtőt vehetnél valami PWM-eset, és HAF932-be az egyéb ventik is fölöslegesek. CL9-es RAM-ból inkább vegyél 1866-osat v. 2000-eset, 1600-asból kapsz jobbat is. Ventiszabályozó is fölösleges. MIért supercomputer-t veszel? Használod valamire az extra slotokat? Sztem a géped fele kb. pénzkidobás. Akkor már inkább valami 7-800W-os, 85+ tápot szerezz be.
    GTA4 simán szar, erős konfiggal sem lesz jobb. Viszont van hozzá tudtommal mod.
    A CF meg sok játékban kalapszar, vagy még az sem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17580 üzenetére

    Sajna házilag ritkán akad az ember keze ügyébe 4-5 olyan hűtő, amelyek szóba jöhetnek i7-re (ND-14, Z600, Megahalems, TRUE(X), Thor's Hammer).
    Nem mondom, de 40k alatt is jó, tuningolható X58 lapokat kapni. :D
    Még a héten lesz meginz Z600-am!
    Pont egy ilyen kártyával fognak akadozni a játékok, ha nincs CF-támogatás hozzájuk. Amúgy nem elmaradva van az AMD a driverekkel, hanem szimplán nem tudnak írni. Régen nV kártyáim voltak, SOHA nem kellett meghajtót frissíteni (net sem nagyon volt sehol), minden új játék futott, ATI-nál meg évek óta azt lesi az ember, hogy ha vesz egy játékot, akkor vajon mikor tud majd játszani is vele. Ha egy meghajtó jól van megírva, akkor minden fut vele, tekintve, hogy ugyanazt a hardvert használja ua. utasításkészlettel, ATI-nál viszont nincs komplett driver, csak erre-arra optimalizálgatnak, ezért lehetetlen aztán régebbi játékokkal játszani pl, és cserélgetik oda-vissza a meghajtókat a régebbi ATI-kártyák tulajdonosai. (Már a 3870-nél szinte mindennapos, hogy az új játékokhoz friss drivert tesznek fel, régebbiekhez meg 8.7-et, és én is szépen félretettem a 9.9-et, az utolsó HD4xxx meghajtót.).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #17583 üzenetére

    Semmi gáz, a januári meghajtó ki sem jött! :DDD (Eddig.) De az nV meg rendre csal a meghajtókkal és szörnyű neonízű a képe, és sajnos még nincs ATI kártya nV meghajtóval. :O

    BMW001: X2 kevés a 4870 alá, ráadásul az AMD fogyasztása sem túl barátságos.
    Nem az EVGA-nál is csak 16+16+1 v. 8+8+4 PCI-E mód van, mint az ASUS-nál a P6T Dlx-ban? Mintha HSM ezt írta volna. Ha pedig valaki CF(X)-ben v. tri/quad SLI-ben gondolkodik, sajnos több lappal nem kapja meg az ehhez szükséges alapokat, aztán jönnek akkor a drága laptesztek, hogy hová lesz a 3. kártya teljesítménye (már a driver-hibákat leszámítva).

    HSM: Lehet, nem sok játékkal játszol, de pl. a 9.11-9.12 driverek mindegyikével volt valami gond, és pl. az utolsó 4xxx meghajtó tudja viszonylag normálisan az OGL-t (meg lehet nézni Heaven benchmarkban), az újabbaknál merő feketeség a kép.
    Tudod, nem szeretem a lassú RAM-okat, tuningot meg nem nagyon viszik az OCZ-k, szóval nálam csak 2.8, 3.4, és 4.0 v. 4.2GHz jöhet számításba.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17585 üzenetére

    Hát itt 16+16+4 van, talán azért, mert nincs PCI-EX4 slot, amely elvinné a sávokat, ráadásul szükségtelen. ASRock manual-ban sem ír korlátozást CFX v. SLI módban. Mondjuk nem használom, de ott van, hogy használhatnám, és vsz. előbb, mint az X4 slotot. Gondolom, az extra lapokban az extra szolgáltatásokra mennek el a PCI-E sávok.

    Cyberpunk: A poén, hogy 10.1-ből csak béta van (MSI), és eddig semmi hibát nem talált vele, aki próbálta. Én nem frissítek, amíg a 9.12 hotfix jó mindenre.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák