Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz katt777 #17047 üzenetére

    Z600-at egyenlőre nem sikerült felhajtanunk de rajta vagyunk az ügyön. Februárig vegyél egyet és akkor tuti benne lesz. ;)

    Láttad az új P55 lapok tesztjét? 50k-tól indul egy jó lap?! :Y :W Marhára nem éri meg szvsz, akkor i7, az sem drágább. Nekem van egy 1800rpm-es, akkor max azt visszafogjuk.

    #nincsbennetarcsi

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #17047 üzenetére

    Az a 82e FT-os 5870 egy hónapja volt kb, azóta talán 90K körül.... De mindegy, nem lényeg. Persze amúgy egy próbát megér, csak ritkán jön be, engem anno a 3870-emmel szivattak kegyetlenül meg... Megrendeltem egy boltban nagyon jó áron, és refi helyett valami gagyibyte zalmanost hoztak, pedig külön a lelkükre kötöttem, hogy ellenőrizzék a típusszámot, mert nekem csak refi jó. Hát nem elleőrizték, és akkor szarban voltam, mert gyorsba kellett volna a kari, mert be volt szépen időzítve minden, és szépen elkezdtem hívogatni az árgépes boltokat, meg minden nagyobb boltot, amit ismertem... Kb. sehol nem volt raktáron, hiába ki volt írva (mmint akik értelmes áron írták ki) és máshol se nagyon lehetett beszerezni, végül kb. 8K-ba fájt a kis átverésük, annyival drágábban sikerült egyet találnom egy kisebb boltban.... :W Azóta valahogy szkeptikus vagyok az árgéppel, 1-2 heyl van, amik megbízhatóak ilyen téren aztán annyi....
    Amúgy nem arra gondoltam, hanem hogy az nvidiának van az NF200-as lapkája X58-hoz, amivel meg lehet oldani, hogy 3db 16X-os PCIe slot legyen a lapon, és azzal is megy a CF. :K
    Sajnos ez nem úgy működik, a lapgyártó megveszi a csipszetet, rárakja a lapjára, eladja, ennyi. Az AMD nem erőszakolhatja rá a gyártóra, hogy ugyan haver, írjátok már meg azt a nyamvadt BIOS-t a lapotokhoz... :U Nem az ő dolga. :N Ez olyan, hogy Intel se mondhatja meg a notigyártónak, hogy tegye kapcsolhatóvá az AHCI-IDE módot... Haverom szívott vele egy darabig, mire kerített AHCI-s XP telepítőt, mert nem volt kapcsolható, mert a notigyártó volt olyan kedves, nem tette lehetővé....

    Amúgy nagyon nem mindegy, hogy milyen venti, milyen felhasználásban pörög X fordulaton. Házhűtőnek a rács hangosíthat, a lapátkialakítás is nagyon nem mindegy, és a motor, csapágyazás is számít. Ezek a SWIF-jeim viszonylag kevés levegőt forgatnak a fordulatukhoz képest, cserébe 800-on rács mögött se hallod őket, 1200-on még elmennek rács mögött is, anélkül alig hallani őket közelről se, és 1600-on pont nem parák még ha hűtőn vannak. :K

    (#17048) Qru: Persze, hogy nem éri meg.... Csak az Intelnek... Hogy lehet olyan foglalatot tervezni, aminek a lefogatójával le lehet darálni a lap nyákját? ilyet se pipált még a történelem... (Azért van némely lapon alatta kis műanyag-darabka... :Y ) Az egyéb tervezési igénytelenségeket inkább nem is említem....

    (#17045) Henk: Persze, megértelek. :K Nekem viszont megér kis kompromisszumot hogy hűvös legyen. :B Pedig nekem is fontos nagyon a hang, de valahogy egy bizonyos fokig a szélzaj nem zavar. (ha nem olyan örvényes-robajos) Valahogy hozzászokom, és olyan semleges lesz. Viszont ha bármi cicereg, nyöszörög, zörög, motorhangos, csapágyhangos, na attól azonnal kikészülök, akármilyen halk is.... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Henk

    veterán

    válasz katt777 #17047 üzenetére

    Valaki ajánlja fel, hogy kölcsönadja a Z600-at és én nagyon szívesen beveszem a tesztbe, pk-et bevállalom. Az apróban van egy, de 1366-os lefogatóval 11k az ára, azt meg egy tesztért nem venném meg magamnak.

    vhunor: nekem nincs rács se elöl, se hátul. Ennek megfelelően választottam a házat is.
    Mega-d meg van?

    HSM: nyilván a hőfokok figyelembe vételével alakítom a gép hangját minél kisebbre. Olyan ventiket válogatok ami halk, illetve a vga hűtőt is cseréltem inkább, hogy halk, de megfelelő hőmérsékletű legyen. Persze ez így jóval drágább mint a gyári megoldások, de erre áldozok mert ez az egyik fő szempont nálam.

Új hozzászólás Aktív témák