Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz jokeph #44271 üzenetére

    "Szóljatok, ha valahol sántit a gondolat menetem."
    Nálam a matek úgy néz ki, hogy árban X5650=X5677=10K. Eddig egál.
    Teljesítményben meg úgy néz ki, hogy X5667 mondjuk kifogsz egy szuperjó példányt, az fog tudni mondjuk 4,5Ghz-et agyig feszelve, ehhez képest vegyünk egy erős közepes X5650-et, ami mondjuk egy szolid 4,2Ghz-en megáll. Nyertél 7%-ot az X5667-el. De ha véletlen 4-nél több szál is elkezdhet dolgozni, akkor meg kikap 40%-al. Ha engem kérdezel, én inkább mennék egy kényelmes +40%-ra, mint egy izzadtságszagú +7%-ra, ami csak addig él, míg szigorúan nem dolgozik 4-nél több szál.

    Bónusz: az X5650-en ki tudsz kapcsolni 2 magot, ha nagyon zavarnak, de az X5677-en nem tudsz +2-t bekapcsolni.
    X5677-et én olyan lapba tennék, amin nincs OC. Na, oda nagyon príma választás lenne.

    (#44273) Cingi1979: Remélem nem keserítelek el, de a Xeonok is "gyári Intel". Gyakorlatilag ugyanaz a termék más terméktámogatással és matricával.

    A fogyasztás mondjuk pont nem erőssége a platformnak, kapásból az X58 megeszik vagy 25W-ot, amivel nincs mit csinálni, és a processzorok is igencsak torkosak, ha meg vannak tuningolva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák