Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz szacsee #21525 üzenetére

    A kép a Rightmark Audio Analyzer-el készült, az akkori X-fi Extreme Music-ommal (4 hónapos volt akkor). Eredeti formájában nincs meg, de összeraktam újra, mivel az eredmények megvannak. A mérés a kari line out és line in kimeneteinek/bemeneteinek jack-jack kábellel való összekötésével készülnek, így a kari a saját hangját veszi fel. Sajnos így se teljesen pontos a mérés, mivel a legtöbb karinak jóval gyengébb a line in-je mint a line out...

    Nálam a ciripelés csak üresben volt, és a feszültségcsökkentéssel volt összefüggésben, és nemcsak a hangkariban hallatszott, hanem kívülről is a házból lehetett hallani. Ez a dinamikus-feszes dolog akkor derült ki, mikor az addig kussoló tuning beállításom a Dynamyc-VID tesztelésekor visszaadta a cicergést. Ja, és az alaplapi hangkariból nem hallatszott, csak az X-fiből. Most kipróbáltam az EVGA lapom, ami szintén cicereg, tuningolva is, mivel visszaveszi a feszt, lehet hallani a házból ha nagyon fülelek, viszont itt a hangkariban a legkisebb zajt se hallom, csekkoltam fülessel is. A dolgot némileg ferdíti, hogy ez már nem a régi Creative X-fi, amit már rég eladtam, hanem az Auzen-féle, nem kicsit komolyabb.... :B Viszont, ezzel a karival is megvan a cicergés, ha az előlapi, gagyi kábeles kivezetést használom! Nem tudom, mitől lehet, de a kábel ráncigálására nem változik a hang. Amúgy feltöltöttem a komplett mérést, találsz benne 2 wav-ot, amik a felvett, nyers hangok. Van az elején egy csöndes rész, ott tisztán hallani a dolgot, csak vigyázz, nagyon fel kell tekerni a hangerőt, és ha nem stoppolsz időben, kb. meg fogsz süketülni.... :DDD [link]

    Nálam amúgy a fix feszes tuning és 160+ BCLK kombója orvosolta a dolgot az UD5-ben. Az EVGA cicereg mindig, mivel ott nem jöttem rá, hogyan lehet fix feszesre beállítani a tuningot, mindig "Dynamic-VID"-ezik... :D Viszont itt túlzottan nem zavar, mivel a hangkarimból nem igazán hallatszik. (Hátulról, ami gyakrabban megy egyáltalán, és elölről is halkabban, mint az UD5-ben X-fivel anno.)

    (#21528) BMW001: "...van ahol a 860 még erősebb is."
    Ez nem meglepő, jóval magasabb az alap-órajele, és még a Turbo-ja is többet ad rá.

    "Semmi hátrányát nem látom."
    Papíron nincs is. ;)

    "Ezt fejtsd ki bővebben kérlek, mármint a miértjét."
    Nézz utána a mechanikai és elektronikai specifikációknak, ha érdekel. Az egész a foglalattal kezdődik, a s1156 alapból egy igénytelen konstrukció. Jóval kevesebb tápvezetékből kap szuflát, a rögzítő mechanizmus is egy kalap ****. Nem véletlen égtek le az első lapok akár alapon is. Ez azért elég ciki, no comment.... :U
    A másik komoly pont, hogy X58-nál a rendszerben 36 PCI-E bővítősávod van a prociba egy bazigyors QPI-linken bekötve, P55-nél van 16, ami elmegy a VGA-nak, egyéb nagysebességű eszközök meg kapálózhatnak egy "vacak" max 2GB/sec-es elméleti csúcssebsségű DMI buszon.... Erre van kötve a hálózat, sata, audio, USB, minden... [link]. Elég fos megoldás ez is, nagyon be van szűkítve minden bővítési lehetőség.
    Arra is nyugodtan kereshetsz teszteket, hogy az ICH10R winyókezelő teljesítménye bizony magasabb, mint a P55-é. Azért ez is kicsit komikus számomra, de igaz. A slusszpoén pedig, hogy X58-ba ott vannak már a 6 magos, AES gyorsított Gulfok, míg 1156-ba nincs tervezve ilyen proci. 1366-ba is jön majd a 950 a jelenlegi 920/930 árszintjére, és a 970-es hatmagos 500 dolcsi körülre, mint a 950/960 régi ára. És majd 1-2 év múlva, mikor már jól lement a Gulfok ára, jó móka lesz egy mozdulattal cserélni, míg az 1156 tulajok cserélhetnek hozzá lapot is kapásból. És addig is élvezhetem a sokkal fullosabb lapom, nem kell CF-en aggódnom, vagy ha beújítok valami frankóbb RAID kártyát valami brutál SSD-raid-el, hogy hova dugjam.... Mert én legalább még 1-2 évre terveztem ezt a konfigot... (Max VGA és Gulfi upgrade-el..)

    (#21529) szacsee: Jajj már, ne gyere az üresjárati fogyival... :DD Az a 20-25W, amivel az X58 többet fogyaszt, szvsz nem oszt, nem szoroz, hosszútávon se.
    Az a 20-30W int VGA-val már más kalap, de az nem P55-Lynnfield kombó. ;) Mondjuk szerintem kamu adat, de mindegy, 50W alatt nem igazán tartom reálisnak, persze attól még lehet az. Akit meg amúgy annyira érdekel az üres fogyi, attól fura húzás lenne, ha tuningolna, hogy bukja az egészet, nem? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák