Új hozzászólás Aktív témák

  • AirBooms

    addikt

    válasz HSM #20504 üzenetére

    A 2000 MHz-es ramórajel és a stabilitás teljesen ellentétes dolog? Hmm, ezt nem értem. A Gene-ben a Gulf is ment 2000 MHz-es ramórajellel, de a 920-at visszarakva valahogy ezt a beállítást már nem engedi (ezt pl. már kapásból nem értem, miért). A hétköznapokra akármennyire is egy nyugis beállításra törekszem, akkor is szeretném tudni, mit tud az alaplap-proci-ram hármas. A procit meg kár levacakozni. Nem hiszem, hogy sok proci szaladgál 1,200 V-on stabilan 20x200-on, 21x200-on meg 1,24 V-on... Amúgy nem tudom, hogy ez a proci milyen rammal tudta a 4000-es uncore-t, de a Gulf például az én Tridentjeimnél gagyibb ramok mellett. Igen, abban igazad van, hogy nem kell egy lapon emlegetni a Class-t és a Gene-t. Nem is teszem ezt. De szerintem a Gene-nek is többet kellene tudnia... Mintahogy minden másban tudja is azt, amit a "nagy" lapok.
    Amúgy a ramjaim sincsenek maxra járatva... 2000 MHz CL9-ben 1,6V-on. Ez van az XMP profiljában is.

    (#20505) mpierre: 1,35V amit adok biosból, az a maximum. Viszont azt észrevettem, hogy elég sokat droppol a qpi fesz. 1,3-1,356 V-ig bármi előfordulhat a lap LCD Postere szerint. Lehet, hogy ez a baja, hogy nem tudok magasabb uncore-t elérni. Amúgy a 3600-hoz bőven 1,3 V alatti qpi feszültség is elég. Néha 1,26-ra is leesik LinX teszt közben...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák