Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Van egy már nem mai (kb 3 éves) Samsung SyncMaster 226BW típusú monitorom, amit egy másik monitor mellett használok elsődlegesként. Tavaly ősszel videókártyát cseréltem, és utána nem sokkal jelentkezett egy olyan hiba, amivel eddig soha nem találkoztam. Történetesen az, hogy a gép vagy miután alvó állapotból jött vissza, a samsung monitor sokáig nem adott képet, míg a másik igen.. Volt hogy ez csak 10-15mp volt, de előfordult, hogy akár 5 percet is várnom kellett, mire képet adott. Eddig azt feltételeztem, hogy VGA, vagy driver, de most már inkább a monitorra gyanakszom, drivert persze többet is próbáltam már. Ma reggel mikor bekapcsoltam a gépet, a Samsung egyáltalán nem adott már képet, és a másikat állította be elsődlegesnek, magától! Próbáltam lehúzni, visszadugni, kikapcs-bekapcs, 1mp-re megjelent a kép, majd eltűnt, ennyit tudtam csak elérni. Lehúztam a gépről, csak a tápkábelt dugtam bele, ekkor pedig úgy indult, hogy a monitor saját OSD-je is villogva jelent meg, egyre folyamatosabb lett, majd elmúlt a villogás, és 1mp múltán el is tűnt a kép. (ez az egész kb 4-5mp alatt zajlott le) Fogtam, rádugtam 1 laptopra, és ugyanazt produkálta, mint az asztali gépnél, 1mp-re adott képet, majd eltűnt. Ezt 3x eljátszotta, 4edjére pedig jó lett. Lehúztam megint, vissza, 5-ödszörre is jó. Na de akkor ez most mi? :F
    Mindemellett már jó ideje erős ciripelő hangot hallat, amikor képmegjelenítés van..

    Gari sajnos már nincs rá, mit tudok tenni, vigyem szervízbe? Ugye ez nem panelcsere lesz? :F

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák