Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz lugosi #6163 üzenetére

    Így vagyok én is, meg az órával és lámpával is. A kertbe kimegyek óra nélkül.
    A 8 cm -es mérettel kapcsolatban. Van az a mondás, hogy mindenki pont eggyel föntebbi beosztásban van, mint amihez ért. Mert mindig olyat neveznek ki, léptetnek elő, aki valamiben jó, és ezt addig csinálják, amíg eléri azt a szintet ahol már nem jó, de onnan nem léptetik vissza, de már följebb se. Na ilyen hivatalnokok döntenek pl. a kés legális hosszáról is. Szerintem valamelyik megkérdezte az egyik ismerősének a lányának a barátját, aki orvostanhallgató, hogy szerinte milyen mélységű szúrás a még nem halálos, az mondott 8 centit és ennyi. De amíg árulnak a boltokban nagyobb kést is és azt haza lehet vinni, addig nehéz a dolog ellenőrzése, batartatása. A hordás már hamarabb bukta.
    Több méretű kést próbáltam evéshez, nekem a 15 centi kell. A kis Enlannal vagy 7-es Opinellel is elvagyok, de azért azok kicsik. De még mindig sokkal jobbak, mint az éttermi tompa, kés formájú tárgyakkal gyaszitolni a rántotthúst.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák