Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pubwart

    aktív tag

    Tisztelt Jogászok,

    Az alábbi üggyel kapcsolatban lenne kérdésem:

    Egyik szülőm (apukám) autófényező 55éves. A mai napon felmondtak neki. Mag a helyzet számunkra gyanús kicsit. FAterom már ugy nem mai róka ő sem tökéletes hibázik. A mai napok egy kocsit kellett lefújnia, ő meg is tette ahogy kellett, mosás, tisztítás, majd festés. A tisztítás során (ami apukám szerint alapos volt) maradt egy folt, egy kis szellemfolt amit nem vett észre. Majd erre ráfestett és lelakkozta a kocsit. Ezután ez a kosz meglátszott, tehát újra kell festeni azt az elemet. Volt már arra példa, hogy hibázott, de nem rendszeresen és főleg nem szándékosan. Tegyük hozzá hogy az ottani főnökétől is több stresszt kapott, mint jó szót.

    Ezek után, a műhelyvezető magához hivatta, amjd azt mondta hogy felmond neki. A beszélgetés során a manusz két lehetőséget adott meg. hogy kifizeti a kárt, vagy közös megegyezés. Sülőm nem döntött, hanem azt mondta majd hétfőn.

    És itt kellene a jogi segítség, hogy most ilyenkor mit lehet tenni. Mert én úgy tudom, hogy azonnali hatályal nem lehet csak így felmondani. Mert nem volt sem ittas, sem a károkozás jellege sem volt szándékos. 10éve a cégnél dolgozik, szóval a munkájával sem volt különsebben gond. ezen felül egy csomó juttatás is jár neki mert már 10 évet ott lehúzott.

    Szerintem nem kéne belemenni a közös megegyezésbe, hanem fizetesse ki a neki megjáró illetményeket, majd ebből vonják le a költségeket, azaz amit elrontott. De félek, hogy túlságosan magas lenne a számla (maga a ''kár'' nem nagy, de kitudja mit számláznak ki). ezen felül abban sem lennék biztos, hogy ez jogilag helyes talajon ez a rendkívüli felmondás! Várom tanácsaitokat.

    thx
    pub
    :R

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    válasz rien #207 üzenetére

    Hm, köszi első sorban.

    Nem volt alkohol befolyásoltság. Cukorbeteg, meg kocsival jár, szóval esélytelen, főleg a melóban...

    Az az elem javíttatása olyan 1,5 max 2 havi bér. De szerintem ezt semmilyen jogon nem lehet levonni, mert direkt tette tönkre, nem volt szándékos a károkozás. Sok helyen olyan hogy elromik ez az, vagy hogy a céges sofőrök betolnak egy garázsba, vagy valami és ilyenkor sem ők állják a cehket. Ez egy külföldi példa, de én mikor kint melóztam egy vezetéstechnika okból összetörtek egy targoncát, milliós károk voltak, amit a cég állt, de ez külföld, nem tudo itthon hogyan megy ez.

    De köszi szépen a segítséget.

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy a munkahelyen már hónapok óta rosszul utalja nekem a fizetésemet. Nem az én hibámból és többet.

    Szóval ez így jó lenne. Csak szándékomban áll szólni, hogy valami nem okés. Milyen következményei lehetnek ennek jogi szempontból. Visszakérhetik az összeget? Mi történhet? Mit ír erről a munka törvénykönyve?

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    válasz Ariadne #790 üzenetére

    Hello.

    Lehet valamit elnéztem, de nagy esély van rá, hogy nem. az a baj, hogy az alapbérémen kívül semmi sem fix...

    Ellég nagy cég, sőt nagyon nagy és ez a dolog minimum vagy 10x leellenőrződik... Szóval fogalmam sincs. De ha szar ennek már rég ki kellett volna derülnie...

    Ami érdekes, hogyha kevesebbet kapsz akkor viszont hiába panaszkodni nincs lófasz se, olyankor elveszlik a kérelem a rendszerbe.

    Csak nem akarok, hogy emiatt a dolog miatt bajba kerüljek... Mert illő szólni ha több a zsé, de én hibásnak nem érzem magam

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy olyan gondom lenne, hogy távadminos torrent szerveren voltam előfizető, amit lekapcsolatk és most ott tart a dolog,h tárgyalás lesz az okozott károm olyan 110k. Namost azóta tengerentúlok élek. Nagyon messze. Lehet távolmaradni a tárgyalástól, mert nincs kedvem kiadni 400k csak a repülőjegyre nemtom 2-3x alkalommal. Másik, mivel már itt dolgozom, a bünti mértékét a jelenlegi fizetésemhez fogják alakítani. Mennyire fair ez? Mert az otthoni magyar keselyű bíróságok ha meghallják az itteni béremet olyat kapok, hogy a fal adja a másikat, úgy hogy szerintem tisztában sem lesznek azzal (vagy szarnak rá),h milyen magasak cserébe az itteni kiadások. Illetve mivel kell az itteni bért igazolni,mert gondolom nem bemondásra megy. De nem hinném, hogy egy idegen ország ígyúgy csak kiadna bármilyen papírt, csak úgy..

    Tipp?
    Köszönöm

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    válasz kraftxld #1562 üzenetére

    Ha nem veszem át a leveleket, akkor nemzetközi körözést adnak ki ellenem. Meg ilyenek. Meg a szüleim már amúgy átvették.

    Akkor ezek szerint annyit mondok be amennyit akarok... És bekaphatják...

    Bárcsak ilyen egyszerű lenne ez... De majd meglássuk. Azt mondom, hogy a magyar bérem alapján ítéljenek el. Van itt egy feleségem aki eltart. Keresetem nulla :D Hm. Nem tudom mit lenne érdemes kitalálni, mert ezek a keselyű bírók mindent bőrt lehúznának rólam szerintem

    Honnan tudod,h Ausztrália?

    Where you go how is up to you

  • pubwart

    aktív tag

    válasz kraftxld #1564 üzenetére

    Hahhh, akkor nem kell messze látnod, mert itt vagyok a tenger másik oldalán, nem messze ahol kiköt "tazmánia lelke".

    De mindegy is, azért vették át, mert a szüleimnek ugyanaz a neve, mint nekem, ki gondolta mi van benne.

    Akkor mondok valamit és nézzenek utána, hogy nem úgy van. Kicsit erős lenne az itteni bért benyögni a jogvédő keselyűknek. Az persze nem érdekelné őket, hogy itt kb minden hatványozottan drágább...

    Vagy azt mondom, ide nősültem és nincs keresetem, pénzem, eltartott vagyok. Csókoltatom őket.

    Where you go how is up to you

Új hozzászólás Aktív témák