Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz zeoos #963 üzenetére

    Miért, az ország lakosainak túlnyomó többsége persze nyilvánosságra hozza a jövedelmét, mi? Ezt nem igazán értettem...
    Ez egy nagy tévhit, hogy halálra keresik magukat az ügyvédek. Akik valóban, azok annyit is dolgoznak, napi 10-12 órákat, hétvégén is, ünnepnap is, éjszakán sőt éjszakákon át tartó maratoni tárgyalásokkal, hatalmas stresszben évtizedeken át. Láttam, részben csináltam is ezt, és nem irigylem tőlük azt a pénzt, a hetes bömöst meg a rózsadombi villát, nekem inkább legyen életem - mert nekik nincs, és ettől már rövidebb, egy-két éves távon is ki lehet készülni, tapasztalat... :U

    Az ügyvédi titoktartás pedig nagyon összetett dolog, országonként eltérő természetű. Van, ahol az ügyfél az ura, vagyis ő dönthet arról, mit akar felfedni és mit nem, máshol pedig az ügyvéden és az ügyfélen is túlmenő dolog, ez az egyik alapja az ügyvédi hivatásnak. Az emberek sajnos csak a rosszat látják, a tévé ügyvédjében (aminek a nézésekor a hajamat szoktam tépni Juszt demagóg meg értetlen szövegei miatt) is mindig a "bűnöző ügyvédekről" van szó, és hát eleve akkor fordul hozzájuk az ember, ha baj van. De a valóságban a zöm becsületesen dolgozik, sőt rengetegen kaparnak azért, hogy megéljenek valahogy. Minden szakmában vannak bűnözők, de nem ezek alapján kellene megítélni egy egész szakmát, sőt hivatást - mert más munkát nem nagyon lehet végezni emellett... Szóval nekem szomorú látni ezt a sok általánosítást... :(

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • oceanearth

    őstag

    válasz zeoos #963 üzenetére

    elvileg 5 félév jogot végeztem az egyetemen, de én közgazdásznak tanulok, nem pedig jogásznak, így laikus vagyok a témában.

    köszönöm sikerült találnom egy patentet, aki segít a kérdésben, de ha nem lesz sikeres a dolog hozzátok fordulok.

Új hozzászólás Aktív témák