Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz BioNiCMaN #2404 üzenetére

    rövidre zárva, az én ideális, nem létező világomban egy hasonló eset a következőképpen néz ki:
    - napot, bumfordi tóbiás vagyok, azér gyüttem, hogymer tudomásomra jutott, milyen fiatalok füveznek a lányom iskolájába. név szerint a kovács laci vagy józsi a 4.b-ből, a veszternyinger norbert a 4.a-ból, nem tudom, ez lehet duplavé. meg van itt egy csomó név, odaadom, nem tudom el tudják-e olvasni az írásom, néha már én sem tudom.
    - napot. hogyan szerzett erről tudomást, miről jutott erre a következtetésre, milyen kapcsolatban áll nevezett személyekkel?
    - az egyikkel találkoztam személyesen, azt jól meg is vertem, fel is jelentettek. egyébként meg a lányomból rugdaltam ki egy őszinte apa-lánya beszélgetés keretében a gyermekem bizalmasan közölte.
    - értem. ez egyelőre így lópikula, esetleg beidézzük a lányát, aki terhelő tanúvallomást tesz az érintettekre, részletesen elmondva, hol, milyen körülmények között és kik éltek drogokkal. ő élt e. ez esetben, miután pontosan, személyi adatokkal is tudtuk őket azonosítani, gyanúsítással élünk, beidézzük őket, és vizeletmintát kell adniuk. a lányának is. mert valódi bizonyítékok és tanúvallomások nélkül, pusztán az ön feljelentése alapján esetleg annyit tudunk tenni, hogy ismeretlen személyek ellen nyomozni kezdünk, megpróbáljuk ezeket a személyeket beazonosítani, majd ha kiskorúak, beidézzük őket a szüleikkel, ha nem, akkor szülők nélkül, és amennyiben tanúként úgy nyilatkoznak, ők nem éltek drogokkal, nem is ismerik önt, soha nem is találkoztak, lezárjuk az ügyet. kíván-e még mindig feljelentést tenni?
    - ...

    ne haragudj, de ez kb. napirajz szint.
    ez a szerencsétlen ország még mindig keservesen nyögi a posztkommunizmus besúgósdi-feljelentősdijét, a hatóságok meg az ezzel kapcsolatos beidegződéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz BioNiCMaN #2404 üzenetére

    udomásom szerint (imádom ezt a kifejezést, ennél már csak az emlékezetem szerint jobb :D ) van egy utasítás arra, hogy mit lehet ismeretlen tettes és mit lehet (kell) konkrét személy ellen elrendelni.
    http://www.opten.hu/jogiforum/light/torvtar/torvszoveg.php?twhich=127908
    A) Gyanúsított csak olyan személy lehet, akinek a személyazonossága ismert. A Be. 43. §-ban, illetve a törvényben ezt követően szabályozott jogok és kötelezettségek csak ilyen személyhez fűződhetnek; ismeretlen személy nem tud jogokat gyakorolni, ahogy nem tud eleget tenni kötelezettségeknek sem. Ebből következően ismeretlen személy nem válhat terheltté.
    a kovácsjózsika a 4.b-ből, akit a feljelentő életében nem látott, na az nem személyazonosság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák