Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MaCS_70 #20518 üzenetére

    A Rendőrség két óriási sebből vérzik, legalábbis azon a szinten, amin én kívülállóként érzékelni tudok.
    Az egyik a túlzott fiatalság, bár maga ez már múlik, de az én korosztályom tíz éve nyugdíjas már, míg nekem még tíz évem van a nyugdíjig. Azaz a tapasztalt rendőrök egy időben teljesen eltűntek. A másik a fizetés. Nyilvánvalóan kevesebb pénzért értéktelenebb munkaerőt kapsz. Gyakorlatilag szalagmunkás bérért dolgozó emberek, nagyrészt ennek megfelelő kvalitásokkal. Lehet, hogy erre van szükség néha, de azért jó lenne ha a kontraszelekció csökkenne.
    A leterheltség meg megint a létszámgondok miatt van. A leterheltség mennyiségi szempontokat helyez előtérbe, "megoldottunk ennyi ügyet" de kérdés, hogy milyen színvonalon.
    Ha arra kell a rendőr, hogy üljön az autóban sebességet mérve és pénzt beszedve, arra nagyon megfelel az éjjeliőri fizetésért kapható is. Azonban mikor egy nyílt pályán történt vasúti gyalogosgázolás helyszínelése órákig tart, valami nem oké. Elütötték, meghalt, a többi vizsgálathoz nemigen kell a helyszín. Ki az áldozat, miért volt ott? Ehhez a helyszínnek már a megjelölése is elég utólag. 800-1000 m-es fékútnál mindegy, hogy mit csinál a mozdonyvezető a gyalogos észlelésekor. fékezhet, de ez érdemben nem befolyásolja a dolgot és amúgy ma gps alapján szinte méterre megmondható mikor kezdte meg a fékezést. Nincs fékút megállapítás, kikerülni nem tudja, stb.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #20518 üzenetére

    Értem és megértem - de ahogy írtam minden be volt csatolva- de tényleg minden, mivel tankönyvi példa szerint volt. Vallomásokat kellett volna felvenni és továbbadni vádemelési javaslattal. Ez nem extra meló szerintem.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák