Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomFace

    tag

    Régóta vágyom már egy normálisabb, nem 10-20 ezer Forintos fejhallgatóra. Pár hete úgy engedte az időm, hogy betérhettem a Media Marktba, el is kezdtem próbálgatni őket telefonról. Kb. 50eFt-os sávig voltak kipakolva, de őszintén szólva nagyon kiábrándító volt. Kipróbáltam a HD558-at is, de annyira élettelennek tűnt az egész. Van nekem egy Sennheiser cx 300-am, alapvetően attól vártam volna jobbat, de egyre inkább olyan érzésem van, mintha a fülhallgatók meggyőzőbben szólnának. Már csak abból kifolyólag is, hogy olyan közel szólnak, hogy a mélyebb tartományok sokkal jobban kijönnek. Nem tudom a megfelelő szavakkal leírni, de a fejhallgatók sokkal silányabbnak bizonyultak. Akik sokkal járatosabbak a témában, gondolom most mondhatnák azt, hogy nem voltak erősítőre kötve, stb, de adott körülmények között a füles megette őket reggelire.

    //Világéletemben úgy tudtam, hogy a legjobb hangzást (fej- és fülhallató közül) fejhallgatóval lehet elérni. Csak azzal nem számolhattam, hogy még ez az 50 körüli ársáv is belépőszintnek számít? Gondolom ezekszerint igen.//

    Gondolom most egy általános jelenségről beszélek, ezért is raktam off topicba, de akkor ezekszerint jobban teszem, ha inkább veszek egy komolyabb fülhallgatót, mintsem egy fejhallgatót (50 ezerig)? Itthoni felhasználásra kellene, PC-re (integrált hangkártya) lenne kötve, zene, játék, film, tehát minden lenne nyilván fogyasztva vele. Azért írtam le ezeket, mert csalódott vagyok, és én örülnék a legjobban, ha rávilágítanátok olyan aspektusára a dolgoknak, amire nem gondoltam, és félrement az egész.

    A cél az lenne, hogy kiválthassak egy egész meggyőzően teljesítő Genius 5.1 Home Theater-t itthon, ami úgy 25 ezret érhet. Elmennék én 50 ezerig is, de akkor azt várnám, hogy az új jövevény überelni tudja az 5.1-et.

    Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :)

  • TomFace

    tag

    Sziasztok, múlt héten már írtam ide a fórumra, de most egy konkrétabb elképzeléssel fordulok hozzátok.

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon (PC)
    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    70ezer környéke

    Zárt/Nyitott - mindegy

    Vezetékes, Circumaural

    Lenne most kivételesen lehetőségem USA-ból hozatni, így egy picit jobban tudok játszani az árral. Nagyon nagyon tapasztalatvan vagyok a témában, de úgy vagyok vele, hogy inkább megéri most túlvállalni az anyagi kereteim és aztán élvezni a jobb minőséget hosszútávon. Több órányi toplisták böngészése után teljesség igénye nélkül ezek a fülesek keltették fel az érdeklődésem:

    Beats Studio - nem tetszik, hogy rendelkezik egy belső akksival, ami egyszer úgyis felmondja a szolgálatot

    Sony MDR1R Premium - azt mondják jó ár/érték arányú

    Sennheiser Momentum - ez nagyon szimpatikus, a cikkben annyi negatívumot hoztak fel, hogyha sokáig használjuk, akkor elkezdi nyomni a fület

    HiFiMan - HE-400 - ez már ránézésre is mintha egy külön minőségi kategória lenne, és ha azt mondjátok, hogy megéri az árát, akkor fogcsikorgatva talán még beleférne a keretbe. Ennél is a komfort résszel lehetnek bajok a vélemények szerint.

    Laikusként számomra fura, hogy különböző fajta zenékhez különböző fülesek illenek, de arra nincs pénz, hogy mindenhez tartson az ember külön fülest, éppen ezért kiegyensúlyozott hangzású fülest keresnék, de mivel 'agybadugós' fülesről jövök, ahol a mélyek nagyobb szerepet kaptak, így továbbra is szeretném, hogy a mélyek bizony mélyek legyenek. Mindennapi felhasználásra kéne PC-hez, ami alatt mindent értek, filmek, játék (!), harmadsorban zene.

    Magni Headphone Amplifier - vele lenne meghajtva, legalábbis ezt néztem ki. Remélem másra nem lesz szükségem (Amazon ajánlgat még DAC-t is mellé, de ezt a feladatot el tudja látni egy alaplapi hangkártya is, nem?)

  • TomFace

    tag

    válasz fattyu #29408 üzenetére

    Oké, vettem a lapot, de egyébként is éreztem, hogy kitűnik a sorból :)
    Na de saját ligájában is ajánlott cucc, vagy tudsz/tudtok valami jobbat?
    (Árban tényleg ez az abszolút plafon)

    [ Szerkesztve ]

  • TomFace

    tag

    Sziasztok! Jelenleg egy HyperX Cloud I fejhallgatot hasznalok. Alapvetoen meg vagyok vele elegedve, amig asztali geppel hajtottam, az alaplapi kartya is szepen meg tudta szolaltatni, az EQ-nak hala a melyek is egeszen hangzatosak lettek, viszont miota laptopom van, EQ nelkul azert hagy nemi kivannivalot maga utan. Ez az eddigi legkomolyabb fejhallgato, amihez szerencsem volt, es pont ezert mozgatja a fantaziam, hogy vajon mi lehet jobb ennel. A fentiekbol latszik, hogy elegge laikus vagyok a temaban, de ezt batran vallalom is :)
    Evek ota sokszor jott mar velem szembe, hogy a planar igy jo, ugy jo, a melyek eleve az erosseguk, csak oda elengedhetetlen egy dac/amp paros, hogy meg legyen hajtva. Nagyon szeretnek kiprobalni egy planar fejest, ugy tekintek rajuk, mint a kovetkezo logikus minosegi szintre, csak ugye nem olcsok.

    A Cloud Orbitrol szinte csak jokat olvasok, pozitivum a beepitett dac, igy tehat a laptop is konnyen boldogulni tudna vele, a headtrackinges sallang viszont hidegen hagy, szoval a sima Orbittal szemezek. Altalanos celra keresnek fejhallgatot, tehat jatek, zene, film, netezes, legyen circumarual, vezetekes, mikrofon meglete nem szempont, de elfer. A kerdesem az, hogy szerintetek ez a Cloud Orbit tenyleg produkalna egy erezheto hangzasbeli ugrast, es hogy szabad-e ezt megvenni, vagy igy szazezer forint magassagaban jobban jarok egy dac-egyeb planar komboval? Vagy ennyibol ne is almodjak planar fejesrol?

    (Korabban Sennheiser HD 558-am volt, de az a nyitottsaga miatt, na meg az alaplapi kartya miatt nem szolt jol, nem volt szimpatikus)

    Elore is koszonom szepen! :R

  • TomFace

    tag

    Sziasztok!

    A hosszú éveken át használt HyperX Cloudról váltottam, bajom nem volt vele, de éreztem, hogy azért innen még könnyen lehetne felfelé lépni hangzásban. Első körben egy K5 Pro-t vettem, eddig kizárólag alaplapi kártyáról szólt minden, régóta érett már egy amp/dac beszerzése, főleg, hogy jelenleg már az sincs, csak egy laptop van kevésbé jó teljesítménnyel. Természetesen a Cloud is kapott egy újabb esélyt, de én nem hallottam előrelépést, különösen a mélyebb tartományokban vártam volna. Így hát elkezdődött az utód keresése.

    Így, hogy már rendelkeztem életem első erősítőjével, kinyílt a világ és a lehetőségek, egy DT990 Pro-ra esett a választásom. Nagyon kényelmesek a párnák, furamód bejön ez a retro design is, végtelenül könnyű, még ah én laikus fülemnek is feltűnő a nagyobb tér (bár ez persze a nyitott kialakításnak is köszönhető). A rossz hír, hogy kiderült én is azok közé tartozom, akik nem bírják elviselni azokat a szúrós magasokat, pedig már két hete intenzíven próbálom szokni őket. Videókat is nézve bizonyos emberek 'sz' és 'c' hangjai elviselhetetlennek bizonyulnak, le kell venni a hangerőt, de akkor meg már a halkság miatt elvesznek a mélyek, a részletek. Laptopon EQ APO-val gyorsan le is lett szabályozva a 8khz körüli sáv, a mélyek pedig kaptak egy kis boostot, így már nagyon tetszik az összkép, tényleg olyan dolgokat lehet kihallani, amit korábban soha bár ehhez maga a forrás is hozzátesz, most hallgatok először Tidalt Spotify helyett.

    A baj csak az, hogy gépen jelenleg csak zenét hallgatok, a média fogyasztás (yt, netflix) és a ps4 is mind a tv-ről fut (sajnos imádom az interpolationt :D), ahol meg nincs lehetőség visszább venni a magasból. Szóval az elmúlt két hét igazából alternatívák keresésével telt, a dt 1990 pro egy jó iránynak tűnne, úgy olvastam a magasok ott már egy leheletnyivel kevésbé bántóak, a B-paddal meg azért a mély is kap egy kis kiemelést. Tervben is van a kipróbálása, de őszintén szólva ennyi pénzért tényleg nagyon jónak kéne lennie out-of-box EQ nélkül, hogy ennyi pénzt rá merjek szánni.

    Esetleg gondolkodtam még a dt770 80ohm verzió kipróbálásában (vagy talán az m50x), az a 990 árszintje, talán megint csak kevésbé bántó magassal, erős mélyekkel. Ha bármilyen tippetek van, azt előre is köszönöm! :)

  • TomFace

    tag

    válasz Bodz #85830 üzenetére

    Igen, annál feljebb nem szeretnék merészkedni, mert félő a különbségeket már ki se hallanám, már ez a 990 pro is egészen elképesztő színvonal. Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák