Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    Sziasztok!

    Turtle Beach M5-ösről váltanék.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Itthon, utcán, és mindenhol máshol :)
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás főképp, játék (nem a fő szempont)
    Zenei stílusokból elég sokfélét, néhány előadó példának: Daft Punk, Depeche Mode, Glitch Mob, Infernal, Pendulum, filmek és játékok klasszikus zenéi, stb.
    Tömörített MP3akat hanyagolnám, inkább veszteségmentes forrásokból szólna.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    22E környéke, maximum 25.
    4.) Új vagy használt?
    Inkább új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mondhatni mindegy, az előző félnyitott hangzású volt, leginkább csak erőteljesebb zajok hallatszottak inkább be kintről.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Semlegest. V és hasonlókat semmiképp. Ami nagyon zavar: a forrás ráadása nélkül túlbasszusos, túlmagas, stb. (mint a Beats félék). Ezt az adott forrás elvégzi majd, csak bírja az eszköz :)
    8.) Honnan vásárolnál?
    Budapest, leginkább személyes átvétellel. Hatalmas plusz lenne egy olyan bolt, ahol ki lehet próbálni a különböző fajtákat.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asus Z97-C alaplap, külső hangkártyához mérhető a hangminősége, elég jó az integráltja; Nexus 5.

    Amiket néztem még, csak olvasatból:
    Takstar TS-671 - Bodz listájáról. Csak egy "boltban" kapható itthon, szétnézni a többi típus között valószínűleg nem lehet ott. Főképp a mélyhiányossága miatt is tennék le róla.
    Sennheiser HD555 - Elég sok jót írnak róla, hogy megérje a 32 ezer körüli árat, de sehol se lehet kapni.

    Illetve tudtok valami hosszabbító kábelt/átalakítót, aminek olyan vékony a vége mint az itt linkelt kábelnél? Sajnos a mobilom tokjába csak az ilyen vékonyak férnek bele.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    Elhoztam az ATH-M30x-et. Ég és föld az előzőhöz képest. :D
    Sajnos ennek is vastag a kábelvége, így mobilomról csak a tokja nélkül használható, tud valaki valamilyen átalakítót/toldalékot/kábelt, aminek kb olyan vékony a vége mint a jack csatlakozóé? Olyasmi mint a régi iPhoneok fülhallgatóinál.

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    Helló. Egy aktív zajszűrős fejhallgatót keresek.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    - Utcán, zajos irodai környezetben
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    - Csak zajszűrésre, zenére egy ATH-M30x -et használok.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    - A lehető legolcsóbb ami működik, lásd 2.)
    -- Igazából csak kíváncsi vagyok, hogy csak zajszűrésre használt fejhallgatót mennyiből lehet megúszni.
    4.) Új vagy használt?
    - Mindegy
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    - Circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott?
    - Mindegy, amíg elnyom minden zajt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    - (nincs jelentősége)
    8.) Honnan vásárolnál?
    - Lehetőleg itthonról. Ha a szállítási költségek nincsenek az egekben, jó a külföld is.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    - (nincs kifejezetten jelentősége, de mivel be kell dugni valamibe: pc, mobil; utóbbival otg adapterrel is tudnám használni ha usb-s)

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    Sziasztok,
    Az ATH-M30x -em haldoklik. Ha nem tudom megjavítani (kontaktos lett a jobb fül felé vezető külső kábel...) akkor egy újra lesz szükségem, és akkor már egy upgrade lehetne belőle.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon/irodában, utcán
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Zenehallgatás, DAW
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - ~25-40 ezres kategória (nem durván maximum)
    4.) Új vagy használt? - Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott? - Zárt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - Nem szeretem a "Default V"-t, úgyhogy alapjában flat hangzást keresnék, de olyan fejhallgatót ami "megfelelő forrással képes jó mélyek és magasak megszólaltatására", úgyhogy főként monitort keresek. Viszonyítási alap: A mostani ATH-M30x-em ilyen, ismerős K-271 MKII-eséből nem tudtam kihozni.
    8.) Honnan vásárolnál? - Itthon, hacsak nem EU-n belüli megbízható nagy bolt és ingyen szállítás van, de jobb lenne ha van hol meghallgatni előtte.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - ALC892-es chippel rendelkező alaplap (későbbiekben esélyes upgrade usb-s dedikált kártyára), telefon (jelenleg: Nexus 5, közeljövőben valami újabb, high-end -re upgrade)
    Egyebek:
    - Ne legyen könnyen sérülékeny külső kábele (vagy egyéb kulcsfontosságú alkatrésze...), mint az ATH-M30x -es átvezető kábel
    - Cserélhető jack kábel az egy jó bónusz
    - M40x-et láttam még ajánlva, de túlságosan V karakterisztikát írtak róla

    Előre is köszi.

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    válasz Dorien #79147 üzenetére

    Köszi az ajánlatot. Bocsi, de kifejezett gamer fejhallgatót nem vennék, több mint valószínű, hogy az ATH-M30x-el megegyező/alatti ár a minőségben nem fog mutatkozni. Illetve, mikrofonra nincs szükségem, ahol mikrofont használok ott van dedikált hardverem rá; nem szeretném, hogy ez is a hangminőség kárára (értsd: "benne van az árban") menjen.

Új hozzászólás Aktív témák