Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alpihun

    senior tag

    Hali!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, suliban, ilyesmik. Utcán nem, arra van fülesem, de pl buszon lehet néha igen.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Főleg zenehallgatás, de film és játék is, de nem igazán szempontok.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15-16k-ig el szeretném megúszni, fölötte semmiképp.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Ehhez nem értek, de legyen kényelmes, ami általában a circumaural, asszem.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Ne nagyon szűrődjön ki, bár nem szoktam üvöltetni, szóval nem nagy szempont.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Metál, rock, komolyzene és minden lesz rajta hallgatva, ebben a (fontossági) sorrendben.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Lehetőleg belföldről (Románia), esetleg ebay, de annyival olcsóbban nem hiszem kapok, hogy szállítással megérje.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Telefon (lenovo p70), notebook(dell 5558).

    Eddig sony mdr v55-t nézegettem, de nem ragaszkodok még semmihez.

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    válasz alpihun #52472 üzenetére

    Erre valaki?
    Azóta a Creative Aurvana Live!-n gondolkodom inkább.

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    Hali!
    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, suliban, ilyesmik. Utcán nem, arra van fülesem, de pl buszon lehet néha igen.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Főleg zenehallgatás, de film és játék is, de nem igazán szempontok.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15-16k-ig el szeretném megúszni, fölötte semmiképp.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Amennyire lehet legyen kényelmes.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Ne nagyon szűrődjön ki, bár nem szoktam üvöltetni, szóval nem nagy szempont.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Metál, rock, komolyzene és minden lesz rajta hallgatva, ebben a (fontossági) sorrendben.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Lehetőleg belföldről (Románia).

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Telefon (lenovo p70), notebook(dell 5558).

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    Először is buék! (jeez még hány nap múlva lesz nem parasztság nem mindenhova ezt írni)

    Itteni sugallatra creative aurvana live! tulajdonos vagyok már két hónapja, és gondoltam visszajelzek valamit róla, még ha nem is vagyok szakmabeli vagy akár vájtfülű.
    Nekem nagyon bejött, más fejhallgatókhoz nem igazán van viszonyítási alapom, viszont a legtöbb vele azonos árú vagy akár drágább gamer headsetet (ezekből használtam és próbáltam már jópárat) mind kényelemben mind hangminőségben nagyon odaveri és csak a mikrofonról kell lemondani azokhoz képest.

    Szóval a topiklakóknak köszönöm az ajánlást, nem csalódtam a cuccban (a saját eszemtől először egy Sony MDR-V55-t vettem volna, de azóta sikerült kipróbálni és az is adja, de a cal! kényelmesebb és a hangfekvése nekem jobban tetszik), akik meg vásárláson gondolkodnak 15k körül, azoknak csak ajánlani tudom.

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    Sziasztok!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Itthon, gyalog, buszon, ilyesmik.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Casual zenehallgatás.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    maxmax 30k

    4.) Új vagy használt?
    Új, nem akarok használt után sokat nézelődni s keresni bennük a hibát s minden, főleg úgy, hogy nem értek hozzá.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Ebben nem vagyok biztos.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Inkább zárt, gondolom, ha már publikusan is használnám.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Túl sok basszus mindenképp zavar. Metál, klasszikus, elektronikus dolgok, mindent hallgatok.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Belföldi (Románia) bolt, ezt megoldom ha már van model.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Telefon, notebook.

    Eddig a shure srh440-el szemezgettem, de most kaptam egy focal listent kb 27k-ért akciózva megbízható helyen, s ezért beizzott a vásárlási kedvem. Elég jó dealnek tűnik az alapján, amit itt és külföldi oldalakon olvasgattam róluk. Csak a kényelmetlensége miatt szidják, de egyszerre nem használnám sok ideig, szóval gondolom ezt a részét túlélném.

    Eddig egy Creative Aurvana Live! volt de sajna beleakadtam a kábelébe s teljesen leszakadt az egyik pántja (pillanatragasztóval megműveltem kicsit, működni működik még de már nem tud mozogni ez a ragasztott kagyló, meg hülyén is néz ki a ragasztó overflow rajta, szóval lepasszoltam családban).
    Lényeg, hogy ez sokkal masszívabbnak néz ki s gondolom a kábel is kicsúszik ha hirtelen éri valami (még nem használtam cserélhető kábeles fejest). Ezért tetszett meg ez nekem, mert nem igazán tudok ügyelni magamra sem a holmimra.

    Mit szóltok? Instant buy deal? Jobb ötlet?
    Nem vagyok vájtfülű, nincs dac/amp, ezért lehet hangminőségben gyengébb is megteszi, ez csak egy ötlet eddig.

    [ Szerkesztve ]

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    válasz Bodz #73260 üzenetére

    Köszi a rábólintást, ennyi kellett csak, veszem is.

    Amit még kérdezni akarok:
    Az ilyen cserélhető kábeles fejhallgatóknál amiknél kell egyet csavarni a jacken beszúrás után, ha a kábelt megrántom, úgy is kicsúszik (s nem kiszakad) ha lockolva van?
    Vagy inkább el se csavarjam ha ilyentől félek? (viszont így sem hullik ki magától? gondolom).
    Csak mert nem szeretném ezeket a saját káromon tanulni meg.

    [ Szerkesztve ]

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    válasz Bodz #73279 üzenetére

    Igen, viszont ha nagy erő éri, valami muszáj engedjen, s jobb lenne ne maga a fejhallgató belseje legyen az.
    Mármint konkrétan a Creative Aurvana Live!-om egy véletlen rántástól eltörött jobb felőli villa mindkét végében.

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    ha valaki keresőben idetalál a jövőben:
    gyrosteszt: FOCAL LISTEN

    sztori:
    az eltörött CAL!-om utódját keresve bukkantam rá, addig nem ismertem. 30k körül nézelődtem s ez valami irtózatos akció folyamán 28k volt épp, ami jóval az átlagára alatt volt (45-50k). Elolvastam minden reviewt róla, megnéztem minden videót. Egyetlen negatívumként pár helyen a kényelmetlenségét írták, de sok más helyen meg pont kényelmesnek találták, gondoltam vannak akik kényesebbek erre, magamat meg nem éreztem kényesnek. Szóval megvettem.

    mi van a csomagban, milyen kábel stb most nem fontos, megkapni azt akárhol, inkább az engem érintő részére térek ki, azt még kell tudni, hogy nagyon egyben van, aki meghurcolja a cuccait az ne féljen ettől

    hangzás:
    Iszonyat jól hangzik, még a CAL!-hoz képest is, és az is egy ajánlott darab errefele. Nem megyek át tudományosba, nem is vagyok vájtfülű, viszont az egyértelmű, hogy kristálytiszta hangja van, nem torzít egyáltalán, nem emel ki semmit sem igazán.
    Talán a basszust egy kicsit, de ez az "átlagember" számára még mindig kevés marad, inkább éreztem sterilnek a hangját, néha akár túl sterilnek is.
    Azt hittem, hogy semlegesebb fejhallgatót akarok a CAL! után, ami igazából eléggé bassheavy-nek számít, nekem csak egy kicsit volt sok az. Én eddig más random BASS BASS SONY / SKULLCANDY BASS BASS EXTRA dolgokhoz képest a CAL!-omat is elég balanszoltnak éreztem.
    Nem volt igazam, kb itt kezdődik az egyensúly, s még ez se teljesen az.
    Lényeg, hogy aki nem tudja pontosan, hogy milyen hangzást akar, csak annyit, hogy nem épp extra bass-t, az túl sterilnek fogja találni szerintem ezt. Tiszta vele a zene de nem épp izgalmas.
    Persze ez stílusfüggő nagyon, én metál/rock/klasszikus/elektronikus (ebben a sorrendben) dolgok alapján írtam ezeket.

    kényelem:
    igazából emiatt írtam ezt az egészet, csak nem lehet nem kitérni egy fejhallgató tesztben a cucc hangjára.
    Szóval nálam három hetet ült, azután muszáj voltam visszavinni, mert telt le az egy hónap, s éreztem, hogy nem fogom bírni/megszokni.
    30/40 perc után elkezd nagyon nyomni a nem túl párnázott fejpánt, s ez elég gyorsan erősödik, addig a szintig, hogy egy óránál tovább már csak kínok között tudom a fejemen tartani (első pár nap csináltam csak ilyent, amíg élt a hype bennem).
    Persze szinte minden ilyen cuccal kell néha 5 perc pihenő, de engem nagyon zavart, hogy egy albumot sem tudok befejezni velük.
    Ami ennél is rosszabb, hogy a felső állkapcsom fül alatti része is órákig fájt a használata után, addig a szintig, hogy pl lefekvés előtt használva még egy órán át nem tudtam elaludni, annyira megnyomott. Ez amíg rajtam volt, nem éreztem, mindig után jött elő.
    Meg kell jegyezni, viszonylag nagy fejem van, meg lehet hülye alakú is, de ez mindenképp egy olyan dolog, amit szerintem számításba kell venni, mielőtt az ember ezeket rendelné meg.

    S van előnye is ennek az erős grip-nek, ha felraktam a fejemre, onnan nem mozdul el, bármit is csinálok, nem hallatszik ki semmi ami még nem zavarná erősen a fülem amúgyis, és nem hallatszik be kintről semmi, konkrétan egy ipari fülvédő a dolog, zene nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Új hozzászólás Aktív témák