Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ayreon

    csendes tag

    válasz DudeHUN #34445 üzenetére

    Javaslom hogy hallgasd meg inkább őket egy boltban a saját zenéiddel(!), ebben az árkategóriában szerintem butaság azt mondani hogy valami rossz/jó, egyszerűen csak ízlés kérdése. Nincsenek 2-300 dolláros fülesek amik 50 dollárosokkal vannak egy kategóriában, ahogy itt többen célozgatnak rá, ez abszurd lenne.

    A legtöbb embernek ha nincs dübörgő basszus egy fülesben akkor az vacak, az 598-os pont ilyen, teljesen semleges, kristálytiszta, pontos. Ha ezt szereted akkor nagyon jó, nekem ilyen van, ajánlhatom (Audio-GD NFB-15-el). Ha más hangzás jön be akkor kerüld el messzire.

    Én meghallgattam a DT990-est M50-est és társait, és nekem ez jött be az én zenéimhez (leginkább 70-es évek rockja), de ez teljesen ízlések és pofonok kategória, senkire ne hallgass ez ügyben azt javaslom.

    Illetve a prohardver helyett/melett inkább a head-fi-re és társaira hallgass ha nagyon nem akarod/tudod kipróbálni ;) No offense az itteni srácoknak :)

    [ Szerkesztve ]

  • ayreon

    csendes tag

    válasz Ati1979 #35304 üzenetére

    "Szvsz a hd598 pont ezek közé tartozik."

    Tiszteletben tartom, szerintem nem :).

    "Nem mondom, hogy rossz dolgokat írnak a head-fi-n csak felhívom rá a figyelmed, hogy az egy reklámoldal aminek valószínűleg az sh az egyik fő szponzora.
    Szóval én nem venném készpénznek az ott leírtakat."

    Passz, ezt nem tudom megiténi hogy ki mit szponzorál, én nem vettem észte hogy SH párti lenne az oldal,
    az AKG-n keresztül nagyon sok másról is jókat írnak, meg rosszakat is, én leginkább azért szeretem mert rengeteg ember mindenhonnan megosztja hogy melyik zenéhez passzol melyik füles/erősítő szerinte és ha 5-6 an más országból hasonlót írnak akkor az jelent(het) valamit, szerintem ez segít legjobban ha valaki nem tudja/akarja kipróbálni a füleseket egy kategóriában.
    Nekem az nagyon gyanús ha valamelyik fülesre a "ez mindenre a legjobb" vagy "ez egy hulladék, vacakul szól" kritikát olvasom, ezeket rendre ignorálom, mert szinte sosem igaz (most nem a Samsung fülesek-ről beszélek persze, hanem ami az audiofil kategóriában mozog)

    Pl. a Sennheiser 598-asommal király a Pink Floyd, némi jazz és hasonlók, de pl. egy Nightwish-el valóban messze elmarad az én elvárásaimtól is, főleg az alsó tartományban, de ez nem azt jelenti szerintem hogy túlárazott, vagy hogy a gagyi kategóriában mozogna, egyszerűen nem erre találták ki.
    Több review-t is találsz a head-fi-től kezdve mindenütt ahol leírják hogy nagyon pontos, részletes cucc, de többen mondják hogy kicsit "unalmas", nem igazán a modern zenékkel brillírozik... szerintem ez kb. igaz is rá. De olyat hogy túlárazott alsó kategória lenne sehol sem olvastam eddig a világban, csak itt a prohardveren, ezért se tudtam megállni hogy kicsit megvédjem kedvencemet :)

    Szóval, ahogy mindenütt írják, legyen egy profi erősítőd és vagy 3 fülesed az 3 típusú zenéhez amit hallgatsz, biztos itt az igazság, sajnos ezt nem engedhetem meg magamnak... de majd a következő egy heavy rockosabb cucc lesz :)

  • ayreon

    csendes tag

    válasz Bodz #35356 üzenetére

    Én nem igazán teszek különbséget, a ti véleményeteket is annyira hallgatom meg, minden minden más fórumét, ha nem értek valamivel valahol egyet azt máshova is megírom, és azt is ha igen. Nem hiszem hogy a prohardveren külömb srácok vannak mint más nagy site-okon, és az ellenkezőjét sem.

    Igazából én szeretném ha a magyar fórumokon (nem csak erre értve) is úgy tudnék beszélgetni a srácokkal ahogy a kintiekkel, ahol arról megy a "vita" (de inkább tapasztalat megosztás) hogy melyik erősítővel a legjobb az M50-es és nem arról hogy akinek M50-es van az hülye lúzer e vagy a legkirályabb arc...

    Valahogy a magyar hozzászólások (a gamer fórumoktól elkezdve a komolyabbakig) a legtöbbször úgy végződnek hogy kinek az anyja merre menjen és merre nem, bár igazán már senki nem tudja hogy miért is :)

    Egy szó mit száz, kicsit megvédtem a HD 598-at, remélem nem gáz :)

    Én azt javaslom a fülest keresőknek hogy hallgassatok a fórumozók/reviewek többségére, valószínű ha 100-ból 90 hozzászólás/review más site-okon más országokból hasonlót mond, az nagy hülyeség nem lehet... aztán próbáljátok ki egy boltban hogy tényleg úgy van e :D

    :)

  • ayreon

    csendes tag

    válasz Bodz #35359 üzenetére

    Sorry, én nem kérdeztem semmit, én válaszoltam egy kollegának aki kérdezett a HD 598-ról, mivel nem értettem egyet azzal amit mások írtak, és nekem még van is ilyen, szóval gondolom érdekelheti a kérdezőt a véleményem :)
    Bár látom hogy a törzsgárda haragudott meg rám mert nem osztom a véleményüket :) Sorry guys :) Én szeretem a HD 598-amat, próbáljátok ki Floyd-al :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák