Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz South Velen #42646 üzenetére

    Nem ajánlom az XB450-et. :( a 400-hoz képest kicsit javult a hangzás minősége, de nagyon durván el van tolódva a mély irányába. A közép és magas hangok teljesen háttérbe szorulnak, a magasak még csapottak, fátyolosak is. A Retro DJ (árához képest meglepő) tisztaságához képest sehol nincs, ez lehet hogy hiányozni fog. Retro DJ-ről egy kis továbblépés lehet az AKG K511, ennek nagyon hasonló karaktere van, kicsit komolyabb hanggal, vagy Maxell HP6000. Ez puhább, kevésbé világos hangú, mint a Retro DJ, de a tere nagyon jó (zárthoz képest), és elég mélyre is lemegy szerintem.
    És persze a jól bevált Superlux HD681 Evo is várja, hogy kipróbáld, ez is előrelépés lenne.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    válasz South Velen #42669 üzenetére

    Mindenképp hallgasd meg, ;) MM-okban, de lehet hogy T-pontokban is kipróbálható. Eszement mennyiségű basszus van benne :D Én konkrétan elnevettem magam mikor kipróbáltam, mondom ilyen nincs! Pedig ismertem az elődeit, de mindig meg tud lepni a Sony az XB széria egyéniségével. :)) De utána hallgattam még vele pár számot, próbáltam az XB900-nál tapasztalt erényeket felfedezni, de ettól nagyon messze volt sajnos, így én nem ajánlom, mások ajánlják, ez van különbözőek vagyunk. Neked pedig ki kell próbálnod vásárlás előtt.

    (P.H.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz South Velen #42669 üzenetére

    Az XB450 hasonlít a sztereó hangdobozpárra is, meg a 2.1-esre is, pontosabban van egy elég erős házimozirendszer-karakterű tónusa. De a Retro DJ nem hasonlít sztereó hangdobozpárra, az fejhallgatóra hasonlít - azért keveselled az energiáit. Az XB450-nek van annyi energiája, amennyit egy 15-25ezres árú dinamikus fejhallgatótól elvárhatunk, és persze kicsit több is, hiszen az energiája egy része a felsőbasszus fel(túl)dúsításából ered, mint minden energikus hangvételű fejhallgató esetében a 100ezer forint alatti ársávban.

    És akkor az sem mindegy, amit mondtam, hogy van köztük két kategória hangminőségkülönbség. És mint szintén mondtam, megvannak a magashangjai is, nem nyomja el őket a mély, hanem "kontextusba helyezi". A Retro DJ-ből kikiabálnak a magasak (de nem nagyon magasak, mert nem megy igazán magasra), az XB450-be belesimulnak (egyúttal magasabbra mennek). .DLL-lel ellentétben, az általad írtak alapján nekem nincsenek kétségeim afelől, hogy neked tetszeni fog az XB450, nem csak a hangminősége miatt, amely az eredeti 16-25ezres árán is meglehetős, és 8ezerért a hülyének is megéri, hanem a hangkaraktere miatt is. Ezzel együtt persze .DLL figyelmeztetése jogos, meg kell hallgatnod, meg kell győződnöd róla vásárlás előtt, hogy esetleg tényleg túl sötét a karaktere még a te hallgatmányaidhoz is - de itt az általános meghallgatási parancs mellé megjegyzendő, hogy jelen esetben kuponpontok elköltéséről van szó, azokat pedig a jelek szerint úgyse tudod értelmesebbre költeni. Az XB450-be viszonylag szerencsés elkölteni a kuponpontjaidat általában is, a te hallgatmányaidhoz pedig főleg. Az eredeti árához képest nézve ízléskérdés az XB450, de 8ezerért a hülyének is megéri kategória, mint mondtam, ha mégse tetszene, veszteség nélkül eladod, de neked eléggé tetszeni fog - okkal, mert jól sikerült belépő kategóriás fejhallgató, sokkal jobb hangú, mint az XB400-as és XB600-as elődei. (De persze nem az a szint, amiről ennyit érdemes beszélni, hehe.)

    .DLL: Lásd mint fent, a kolléga az általa leírtak alapján szerintem kb. éppen az XB450 karakterét keresi - pontosabban egy fokkal inkább tetszene neki az XB950 karaktere, de ahhoz nem jut hozzá ilyen előnyös áron kuponpontokért. Nem választási kérdés, hanem hogy ez van a kuponpontjaiért. Márpedig ebbe hatékonyan fekteti a kuponpontjait. És egyébként is vállalom a felelősséget, kuponpontoktól függetlenül, hehe.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomacko

    senior tag

    válasz South Velen #42646 üzenetére

    Szia.

    Én a helyedben szánnék a dologra 15ezret, ha beleférne. És akkor egy JVC HA-M55X fejest gyűjtenék be, mélyben szebb és jobb és pontosabb mélyebbre megy és és és és...ugyanakkor a közepei is és magasai is a helyükön vannak.

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • #71562240

    törölt tag

    válasz South Velen #42825 üzenetére

    Hogy "magasabban" szól a mélye, nem a te hülyeséged. Szó is volt róla, többször mondtam, hogy az igazán mélyei eléggé hiányoznak, lekonyul a szubbasszus régióban, ezért a mély hangszíne is olyan mint egy olcsó szubbasszusnak - lásd házimozis karaktert is sokat emlegettem, a házimozinál szokás 100-200Hz-nél szűrni a szubbasszus-sugárzót. A bejáratás amúgy azirányba fog hatni, hogy a sávszélei egy kicsit kinyílnak, kitolódnak, kicsit szikárabb-transzparensebb hatású lesz. - persze az emlegetett karaktere ettől még bőven megmarad.
    Az kulcsmondat, hogy közepei, magasai jól szólnak és vannak is szépen. Ezzel összefüggésben én arra is utaltam, és továbbra is hangsúlyozom, hogy nem (közel sem) a Retro DJ a részletezőbb, hanem caak annak látszik a testetlenebb tónusa miatt. Az XB450 jóval több részletet megmutat (és magasabbra megy), csak ezek a részletek nem kiordibálnak, hanem "kontextusba helyeződnek" - állítom én. Át kell (mármint át lehet) rá szokni, és akkor közelebb jut az egyensúly felé a hallásélmény. Mert a minőségi képességei elég jók, csak ugye első blikkre a feldúsított XB-s tónusa kelti fel a figyelmet.

    Továbbra is tiltakozom, hogy a Retro DJ-t többen is képesek vagytok egy napon emlegetni akár az XB450-nel, hát még 30-40ezer forintos Sennheiserekkel, AKG-kal. Igaz, sose is értettem a Retro DJ túlértékeltségét, számomra az egy kb. a helyén levő 6000 forintos olcsó fejhallgató, annak jó, de nem több - állítom én. Olcsó "látszat V-karakterű". JVC-K, Philipsek... 6000-ért is sokkal jobban tudnak szólni.

  • válasz South Velen #42836 üzenetére

    Nem, az EDM, az alapvetően populáris tuctuc, pontosabban a tuctuc és egyéb elektronikus zenék egy olyan részhalmaza, ami nagyon felhígult. Ahol a DJ-k csak a play gombot ismerik, és a számok összedobálásához nem kell különösebb szaktudás vagy zenei ismeret. Hívják úgyis, hogy klubzene. Tipikusan olyan helyeken nyomják, ahova az emberek nem a zenéért, hanem a heringparti miatt mennek, pl lukvadászatra. A neurofunk pont nem az EDM-be sorolandó, de a drum'n'bass bizonyos lakodalmas válfajai végül is lehet azok, hisz az EDM lényege a popularitás.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák