Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz alphamooncam #84053 üzenetére

    Én itt a legnagyobb problémának mindig is azt láttam (és azt látom most is) , hogy szét van szakadva a fórum "kemény magja" két részre. Az egyik rész (a lényegesen nagyobb) az a "mer bezzeg a hangversenyen balblabla" , a másik (sokkal kisebb rész) meg a "szeretnék úgy zenét hallgatni, hogy le se akarjam venni a fejest".
    Ahogy fehér_ember is írja felettem, nagyon sokan V karaktert keresnek , mert egyszerűen az az élvezhető számukra. Számomra is , sok ember számára az. Sok embert nem az érdekel, hogy "mennyire pontosan adja vissza a valóságot" , ez sokak számára (pl számomra is) teljesen lényegtelen. Én azért nyitom ki a pénztárcámat, hogy kapjak egy hangot ami tetszik. Fogadjuk már el azt az apróságot, hogy nagyon nagyon nagyon sok ember nem klasszikust meg jazzt meg hangversenyt hallgat, hanem mondjuk psytrance-et, dnb-t, dubstep-et, minimalt, downtempot, trap-et, rnb-t és egyéb millió+1 olyan műfajt ami sokkal jobban épít pl a mély hangokra, mint a térre. Ezeknek a zenéknek jelentős része valóban halálosan élvezhetetlen lesz egy sennheiseren vagy egy 712-őn (nekem mindkettő van és mindkettőn élvezhetetlen).
    Értsük meg végre, hogy nem csak az vesz sportkocsit aki autóversenyző, sőt, a legtöbb sportkocsit egyértelműen nem autóversenyzőknek adják el. Kíváncsi lennék hány Porsche meg Ferrari látott már életében versenypályát, de nyilvánvalóan a szám marginális. Egy fénykép meg egy festmény sem azért szép , mert "mennyire pontosan reprodukálja a valóságot". A TV-n a HDR1600 sem úgy fogja mutatni neked az erdőt ahogy valóságban látod, az életben soha nem fog senki a szemével olyan szaturáltan látni egy erdőt mint egy HDR felvételen. Ne higgyük már azt, hogy a hallás az valami teljesen más érzékelés mint a látás... Rengetegen nem úgy hallgatnak zenét, hogy közben fejben megállás nélkül mérnek meg összehasonlítanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • #56474624

    törölt tag

    válasz alphamooncam #84053 üzenetére

    Ezzel mi baj?

    Félrevisz. Saját ízlés és objektív valóság két külön dolog. Mikor másnak ajánlunk, a saját ízlés pont semennyire nem érdekes. És az azért elég erős kijelentés, hogy a Sennheiser 6-os szériája nem HiFi, pláne az általános szakmai vélekedés ismeretében.

    ÉS mások véleményét tiszteletben tartva, nem pedig legyőzve próbálnak segíteni.

    Ízlésről nem is igen megy vita. Az objektív(nak szánt) jellemzésekről megy a vita.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák