Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Dorien #77093 üzenetére

    Ezt az általános Sennheiser-ellenességet a ph fejes topikban ebben az árkategóriában én nem annyira tudom hova tenni. Media Marktban hallgattam néhányszor régebben 5-ös szériás Sennheisereket, a zenét számomra mindig nagyon élvezetesen, érzelmeket jól átadva közvetítették. Úgy mondanám, hogy 100k alatt ezek simán a legzeneibb darabok között vannak számomra. Túl vannak árazva? Mihez képest? Technikailag van jobb max. ugyanannyiért? Legyen, de ez önmagában számomra értékelhetetlen. Ha min. ugyanolyan jó ízűen tud zenélni, akkor ok, az egy jobb vétel. De ez messze nem olyan egyértelmű. :N

    [ Szerkesztve ]

  • elprimo

    junior tag

    válasz Dorien #77093 üzenetére

    Miért támadod le szegényt , csak kábelt szeretne , te meg már komplett forráscserét ajánlasz neki, személyes ízlésed alapján :)

    Julot Nekem darvinya készített , ő fog tudni segíteni :)

    [ Szerkesztve ]

  • Julot

    aktív tag

    válasz Dorien #77093 üzenetére

    Nehezet kérdeztél, mert nincs túl sok viszonyítási alapom. Ott kezdődik, hogy nagyon sokáig egy HD555.-öt használtam. Aztán megszülettek a gyermekeim és évekig nem volt időm 15 percre se leülni zenét hallgatni. Eladtam a HD555.-öt. Aztán pár évvel ezelőtt igény mutatkozott újra, hogy vegyek valamit, nagyobbak már a gyermekeim, de nem tudtam, akartam nagyberuházásba fogni, így vettem egy Takstar HD2000.-et, ami nem rossz, de emlékeim szerint a HD555.-höz képest nem tetszett. Kicsi is, a nagy fejemhez kényelmetlen is, és a hangja sem olyan eget rengető. Önmagában megállja a helyét, de csak bökte a csőröm, és másodkézből, alig használtan hozzájutottam ehhez a HD559.-hez. Ez már sokkal közelebb van ahhoz, amire a HD555.-ről emlékszem. Mondjuk úgy, hogy "megnyugodtam", számomra megfelelő.
    Azt tudni kell, hogy a rendszer, amin keresztül hallgatom, az sem egy nagy eresztés. Creative Sound Blaster AUDIGY RX.-ből egy Onkyo CR-505 erősítőbe megy be a jel, és onnan a fejesbe. Ennyi. Nagyrészt veszteségmentes formátumokat használok. Ezen a szinten nekem tetszik, bár mint fentebb írtam nem volt lehetőségem soha ennél jobb fejest meghallgatni. Kíváncsi lennék, hogy akár az általad említett M30x / SRH440 / DTX910 trió mennyivel lenne jobb, másabb ugyanebben a környezetben, de itt Pécsett nem nagyon van senki akit ismernék, és ezek közül lenne valamelyik. Még boltban hallgatózni sem nagyon van lehetőség. Ok, talán a Médiamarktban, de az sem mutatná meg teljesen mert más a környezet. Amúgy nálam is sokáig futott az M30x de inkább az M40x, de jött ez a jó lehetőség a HD559.-el és az árban az M40x árának több mint a feléért megkaptam. így lett a HD559, és nem vagyok elégedetlen. Lehet ha hallanám az említettek közül bármelyiket is, megváltozna a véleményem, de azt is számításba kell venni, hogy a zenei perifériához érdemes-e váltanom, arról nem beszélve, hogy 3 gyerek mellett sajnos erősen árérzékeny vagyok.
    Egyetlen komolyabb problémám van a HD559.-el, az a vezetéke. Nagyon hosszú, nagyon könnyen összegabalyodik, és a 6.3 vége jobb lenne, ha 3,5 lenne, az átalakítókat nem preferálom... egy normális vezetékkel talán kicsit jobb hangminőséget is el lehet érni, de azért ez utóbbiban kételkedem. Ezért is kérdeztem itt, hogy ki milyen vezetéket tudna ajánlani a HD559.-hez?

    [ Szerkesztve ]

    ...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Új hozzászólás Aktív témák