Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz niof #74155 üzenetére

    Alapvetően én egyet is értek az általad leírtakkal, mégis két külön dolog szerintem összemosódott. A tetszés és az objektív értékelés/besorolás. Tudom, hogy a kettőt sok ember nem képes függetleníteni egymástól, de azért van, aki igen. Ez személyiség, habitus kérdése is lehet, na meg tapasztalaté.
    Szívesebben hallgatom pl. az alsó kategóriás fadobozos 10k körüli Geniusokat, mint mondjuk a 150 ezres Polk RTi-ket. Azért technikailag még nem sorolnám a Geniust a Polk elé, mert van egyetlen preferencia számomra, a hallgathatóság, amiben jobb.
    Vagy, hogy ne csak haza beszéljek, főképp, hogy van, aki szerintem profibb nálam ebben a "szubjektumtól függetlenedésben", ott van példának Bodz és az AKG-k. Ha jól tudom, nem kifejezett kedvencei. Viszont mégsem vezet félre senkit, képes reális besorolásukra meghallgatás után.
    Egyébként vannak olyan hangzásbeli jellemzők, melyek alapján történik a besorolás, nyilván te is ismered az olyan fogalmakat, mint karakterisztika, transzparencia, részletesség, dinamika stb. Ha nem is teljesen egzakt fogalmak, de azért nem lehet rá azt mondani, hogy teljesen szubjektív ez alapján az összevetés, leginkább tapasztalat kérdése, hogy minél kevésbé legyen az, minél reálisabb legyen. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák