Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz kromatika #61044 üzenetére

    A HD650 kissé világosabbá tehető a "coin mod" használatával. Leírás többek közt itt (2. hsz). Előnye, hogy a vékony szivacslap olcsón kapható ebayen, így bármikor visszaállítható a gyári állapot.

    A HD650 sokak szerint a fejhallgatópiac egyik legjobb vétele. A jóval drágább fejhallgatókhoz szokottak is gyakran tartanak egyet belőle. Van, aki még a HD800 helyett is inkább ezt használná még ha egy árban lennének is, a szimpatikusabb tónus miatt. Meglepően sokáig javul az egyre jobb erősítőkkel egészen fel a milliós szintig. PL. a fenti link szerzője Marvey, a legendás Eddie Current fejhallgató erősítők tervezőcsapatának tagja. Van egy stílusa a srácnak, de kétségtelen óriási a tapasztalata és jó a füle. Szóval amikor ő ilyet ír, akkor az nem veendő félvállról: "HD-650s are really fantastic and IMO a superior headphone to the LCD-3F."

    Én használom a 650-est telefonról is (LG V10), méghozzá azért, mert rendkívül kényelmes. Igaz, nem zene, hanem audiobook/rádió/tv/stream hallgatásra.
    Nagyon megbízható, hosszú életű típus. Pár évente le kell cserélni a párnáit, más gondozást nem igényel.

    Az ára mindezek fényében szerintem több mint baráti. Pl. most hétvégén is 89+Áfa volt az Edigitalnál, újonnan, garival.

    Egyesek szerint az utóbbi 2-3 évben a Sennh. rontott a minőségén, hogy előkészítse a terepet az utógnak. Ez az elmélet egyáltalán nem bizonyított, de tartóssága miatt nyugodtan vehető használtan régebbi is ha valaki mégis ettől tart. Az értékét is jól tartja, így ha valaki most megveszi pl. 80-ért használtan, 3 év múlva eladja 60-ért, akkor 20e-ért volt három évig egy jó fejhallgatója.

    Na most jó kis reklámot csaptam neki. Hogy kicsit helyreállítsam az egyensúlyt:
    A leírtak nem jelentik azt, hogy más jó fejhallgatók ne lennének a piacon, csupán annyit hogy a HD650 meglehetősen biztonságos választás azoknak, akik sokféle zenestílust hallgatnak. Egy-egy stílushoz (pl. metál, vagy klasszikus nagyzenekar) azért lehet találni jobban illőket. Általában drágábban.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák