Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz Spíler #58024 üzenetére

    Az eddigi hallgatózásaim alapján nekem túlzottan könnyed, levegős a hangzása. A közép-, de főleg a magas tartomány kiemelése ugyan több részletet előhoz, de sajnos ezzel nem sokra megyek, ha az utcai zaj mindezt elnyomja.
    Ha meg nagyobb hangerőre állítom, az kifejezetten bántóan hat. Az énekhang számomra se nem erőteljes, se nem 'tiszta', mintha egy folyosó végéből szólna. A színpad is szűk, és inkább távolinak tűnik. Nem szoktam belenyúlni a hangképbe, de ez a füles számomra kifejezetten igényelte a kiterjesztett színpadot. Így aztán kénytelen voltam bekapcsolni a lejátszón a 'fullsound'-ot, ez viszont némileg rontott a hangminőségen ("mosottabb" lett).
    Kényelem, funkció, tartósság: a füles súlya vezeték nélkül 74,6 gramm, ami nem túl nehéz, de nem is a legkönnyebb (a Koss Porta Pro súlya az ékszermérlegen 61,5 grammot mutatott). A fejpánt már nem nyom sehol, de továbbra is szorosan tart, mint ahogyan a fülpárna is. Picit bosszantó, hogy a szimmetrikus kialakítás miatt állandóan ellenőriznem kell, hogy melyik a bal és a jobb oldal, és mindezt csak belül jelzik, fehér a fehér alapon. A márkalogós, fényes fehér műanyag 'lap' elkezdett sárgulni. Kérdés, hogy mindezek fényében mennyire bizonyul majd a füles UV stabilnak nyáron. Mondjuk az esztétika nem különösebben érdekel: amíg nem kezd el porladni a műanyag, addig nem zavar. A termoplasztikus bevonatú vezeték "normális" vastagságú, remélem, hogy hosszú távon is tartós marad. Amitől picit félek, hogy közvetlen a driver kivezetésénél 90 fokban megtörik a vezeték, és használatkor némi nyomás is nehezedik rá. Ezt elegánsabban is megoldhatták volna. Egyelőre nagyjából ennyi. Kipróbálom még a nagy fülpárnát, és rákötöm bkercso hordozható füles erősítőjét is, hátha attól megtáltosodik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák