Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GabeszHUN

    tag

    válasz Indeys #38446 üzenetére

    Indeys!

    A monitor fejhallgatókat leginkább stúdiózásra használják.És emellett még sokan elektronikus zeneszerzésre is.A másik dolog.A Takstar Pro80 valóban egy igen jó fejhallgatónak számít, ami a sok pozitív tapasztalatból vált mostmár mondhatni híressé.Azzal sem fogsz mellélőni.Ami pedig az erősítőket illeti, valóban nem ez az a topic, de itt dióhéjban elmondom, és ha még van kérdésed akkor menj a "Fejhallgató erősítő és DAC" topikba.

    Nos képzeld el, hogy neked van egy forrásod, ami a te esetedben ahogy írtad, az integrált hangkártyád, ami lehet jó is, már egésszen tűrhető a legújabb alaplapokban, vagy pedig lehet gyatra is(legtöbb).Mivel ezek erősítő nélkül nagyon "halk" jelet sugároznak, ha instant rákötnél egy fejhallgatót, alig hallanál valamit.Az erősítők dolga ezt az analóg jelet tovább erősíteni úgy, hogy minél jobban és pontosabban tudja vissza adni azt, ami az eredeti jel.És most kérdezhetnéd: Dehát nekem nincs erősítőm, mégis szól a fejhallgató, ha bedugom a gépbe.Igen,mert abban is van egy picike erősítő.Vannak olyan fejhallgatók amik könnyen hajthatók, azaz szinte bármiről hozzák a várt szintet, és van amikor már oda kel figyelni hogy mire kötöd, ezek általában már a drágább fejhallgatók.

    Hogy kinek ajánlott?

    Hát igazából ez szubjektív dolog.Ha van pénzed rá, akkor mindenképpen megéri.Viszont egy jó erősítő vétele nem kis pénz.Kiknek ajánlott?Azoknak, akik olyan fejhallgatóval rendelkeznek, hogy vagy muszály venniük hozzá, vagy pedig csak jobb hangzást akarnak egy kicsivel.A muszály venniük-et úgy értem, hogy vannak olyan fejhallgatók, amik már több száz Ohm-osok (pl:600Ohm), azoknak a meghajtásához már kell egy jó erősítő.Szóval ez már a te döntésed.Hogy mik az ajánlott fejhallgató erősítők?Eztmár tényleg nem fogom itt kibontani, és erre nem is én vagyok a legmegfelelőbb.Ott van az erre való topic.Ígyis eléggé offoltam már a topicot.

    Remélem azért tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    For Sale AKG Q701

Új hozzászólás Aktív témák