Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz pucz #14762 üzenetére

    "A K512MKII-t esetleg lebírnád jellemezni hangzásügyileg, hangerő ügyileg?" Röviden megtettem az előzőben, hozzáteszem, hogy világos tónusú, kissé magassávorientált, kissé vékonyka, de nem hideg-rideg, ezenkívül viszonylag hangszerhűek a hangjai, viszonylag kevéssé színezett. Ha nem zavar, hogy a mélyei szegényesek, akkor viszonylag hallgathatós, de a rossz felvételek hibáit eléggé kimutatja. Egyébként pedig sokadszor neked is leírom: használd a fórumkeresőt ilyen kérdés előtt. Idézetek a szabályzatból: "A keresőt minden kérdésfeltevés és új topic nyitása előtt is érdemes használni." "Használd a keresőt, hátha már feltették előtted ugyanazt a kérdést. Ez örök érvényű szabály."
    A DT235 szerintem sokkal jobban szól. Szintén sokat írtunk már róla.

    (#14763) juhiimi Ez a kérdés ebben a formában egyetlen esetben lehetne megválaszolható: ha a wasapi beállítás eleve recsegős lenne. Kérdezz megválaszolhatóan.

    [ Szerkesztve ]

  • matyi012345

    őstag

    válasz pucz #14762 üzenetére

    Nekem HD662-m van (sima verzió). Kényelmes, ma egy Vivaldi CD-t végighallgattam vele és a végére már észre sem vettem, hogy a fejemen lenne. Ebben az is közrejátszhatott, hogy félúton voltam az alvás és az ébrenlét között :D. Hát a hangjáról annyit hogy jó, de erősen kiemeli a mélyet, nem feszes, nem részletes, inkább olyan bummbumm-os viszonylag hosszú lecsengési idővel, aki ezt szereti annak jó, aki nem annak meg nem jó. Nem ragozom tovább ezt a részét. Közép egy kissé virslire sikerült, talán a mély erőltetése miatt, közelébe sem ér a közepek részletessége mondjuk egy bármilyen Shure-nak, konkrétan a saját fülemmel hallottam az SRH440-et, az köröket vert rá oda-vissza, előre-hátra...tudom, tudom nem egy kategória, viszont valószínűleg a 240 is jobb, tehát nem egy közép-fetisisztáknak való fejes. Magasak kissé sziszegnek ha úgy van, de nem minden felvételben! Erőssége, hogy a tere a zártságához képest korrekt, legalábbis szerintem. Ének hihetetlen közeli egy jó felvételben, a hangszerek néha kissé össze-össze folydogálnak sajnos. Ennyi pénzért korrekt a tudása, jó az ár-értéke, de nem több és nem is kell többet várni. Én egyébként most akarom SRH240-re cserélni, az klasszikus zenére szerintem jobb. Ha 10K-m lenne újból ezt venném meg.

    Amit leírtam szubjektív, saját tapasztalat alapján szerzett vélemény, másnak lehet hogy más a véleménye, keress rá a fórumon.

Új hozzászólás Aktív témák