Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #13274 üzenetére

    Ugyanolyan de más frekis órajelű prociból láttál már valaha masáfélét?
    Kivétel ez alól a hibás, ami mondjuk többmagos letiltva. Naugye nem.
    Meg mi az, hogy tokozatlanul már látszik hogy rossz? Megcsinálják a teljes procit, aztán majd biztos a kupak alá kerülő trutyin fognak meggazdagoni, ha az alacsony órajelű alá ócót raktak. Nem szaroznak ilyenekkel, hogy majd inkább rendelnek 12 féve izét és akkor spórolunk. Nem, mert 1 félét egyszerűbb és olcsóbb megcsinálni. Egyáltalán hogy látnák, hogy nem jó?
    Régen minek voltak letiltott részek a procikban? Amit vissza lehetett kapcsolni? Aztán már saját bevallásuk alapján is kénytelenek voltak fizikailag roncsolni, mert nekik sem frankó, hogy a simán alul órajelezettet használják felsőbb kategóriásként. Pontosan így oldották meg. Intel szerinted miért találta ki a K szériát? Nyista tuningot? Pontosan amiatt amiről beszélsz. Na így. SZerinted mi az olcsóbb nekik? 3 féle procit csinálni, csak az órajel miatt, külön tokozó sorok, külön tesztelő minden darab procira? Még tokozás előtt?
    A szar, megvan a proci, bevágják 1 tester slotba, megnézik mit tud, aztán beleégetik amit kell.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #13274 üzenetére

    Nem szivesen, de megpróbálom megértetni veled, hogy miről volt szó, és hogy ez mit jelent.

    Megközelítem a kérdést a túlsó oldaláról, hátha úgy érzékletesebb számodra, hogy miről van szó, mert amit hozzábeszélsz az teljesen indifferens (és persze gonosz, valamint a zöme nem is igaz, de ez most mindegy). Amiről eredetileg tettem egy egymondatos kis hasonlatot, az bizonyosfajta szokásos üzletpolitikáról szólt, aminek a következő a lényege:

    Induljunk abból a technológiai helyzetből, hogy például az utóbbi mintegy tíz évben a kikristályosodott gyártástechnológiák révén a csíkszélességek folyamatos csökkentése közepette is, viszonylag stabilan mintegy 10-15%, néha esetleg mintegy 20% körül volt azon legyártott Intel/AMD asztali processzorpéldányok aránya, amelyeket azért skáláztak le (és/vagy csökkentették a magszámukat), mert kevésbé siikerült a gyártásuk, ellenben a többi 80-90% processzorpéldány hibátlan gyártású lévén a betervezett gyári feszen tudja az adott típushoz betervezett ("maximális") órajelet (és magszámot). Ezeket az adatokat hiába akarod csesztetni, ezek nagyjából így helytálló adatok.
    Vegyük a (persze leegyszerűsített) példa kedvéért újra azt, hogy egy adott processzortípus esetében a technológiailag betervezett ("maximális") órajel 3GHz volt, tehát ezt a betervezett órajelet stabilan, gyári feszen, hibátlanul tudja a legyártott processzorpéldányok 80-90%-a - és az most mellékes, hogy ezen felül még mennyire overclockolhatóak, ott tartunk, hogy az adott processzortípusnak 3GHz volt a betervezett ("maximális") órajele, és ezt a legyártott példányok 80-90%-a hibátlanul legyártva biztonsággal teljesíti a betervezett gyári feszültségen.
    Mindezekután üzletpolitikai okokból az elvárható TISZTES HASZONNAL (!!!) mondjuk 2GHz-re belőve adják el a sok-sok-sok-sok processzort, amely egyébként hibátlanul tudja a 3GHz-et, EXTRAPROFITTAL mondjuk 2,5GHz-re belőve adják el a sok processzort, amely egyébként hibátlanul tudja a 3GHz-et, és LUXUSEXTRAGIGAHIPERCSIMBORASSZÓPROFITTAL pedig mondjuk 3GHz-re belőve adják a 3GHz-es képességűek elenyésző hányadát a gazdagoknak és mániákusoknak. A leskálázottak mintegy 10-20%-a gyári hibás, a többi 80-90%-uk üzletpolitika miatt leskálázott, de természetesen nem veszteséggel adják őket, hanem a leglejjebre skálázottakat adják tisztes haszonért, hogy aztán erről a szintről legyen lehetőség felverni az órajelet és az árakat azok számára, akik hajlandóak kifizetni az extra- és gigaprofit árakat is azért, hogy a topterméket vegyék meg.
    Korábbi időszakokban néha nagyobb volt a gyári hiba miatt leskálázott Intel/AMD asztali processzorpéldányok aránya, de az utóbbi mintegy tíz évben stabilan alacsony, és a leskálázás döntő részének az oka a tárgyalt típusú processzorpiacra jellemző üzletpolitika.

    Minderről persze nem kellene egy fejhallgatós topikban elmélkedni, eredetileg ez egy egymondatos hasonlat volt fejhallgató témához, csak hát...
    Elég lenne tehát a fentieket megértened, és nem belekavarni mindenféle nem idevaló és nem igaz dolgokat, meg hogy kinek milyen végzettsége van, de akkor már megnyugtatlak, hogy mindenféle végzettségem és munkatapasztalatom és műveltségem és felhasználói tapasztalatom megvan a témában érintett szakmákhoz, de ez nem számít semmit, mert nem ezen múlik a fenti gyártástechnológiai és üzletpolitikai közhelyek igazságtartalma, és ettől nem lesz jobban vagy kevésbé igaz amit leírtam, hanem attól igaz amit leírtam, hogy igaz amit leírtam, illetve hogy én egyáltalán képes vagyok értelmesen írni.

    Az esetleges újabb sajátos reakcióidtól függetlenül nem kívánom a továbbiakban ebben a témában offolni a topikot, sajnálom, hogy ennyire is rákényszerültem egy egymondatos hasonlat miatt, amit majdnem mindenki megértett, amikor leírtam.

    Szerk.: És ahogy Ribi utalt rá, a gyártók persze alkalmanként próbáltak tenni-teszegetni az ellen, hogy a fenti üzletpolitikát ismerő tapasztalt vásárlók olcsó leskálázott procit vegyenek, majd otthon visszaskálázzák (vagy visszaállítsák a letiltott magokat), ez egy rabló-pandúr játék, általában a vásárlók győzelmével. Én is forrasztgattam már processzoron átkötéseket szorzóállítás végett...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák