Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    válasz Ba cy lus #96093 üzenetére

    evga nu1 hangkariról megy, ez voltaképp az elérhető legjobb PC-s hangkártya. Itt inkább az a kérdés, hogy ki mennyire finnyás és mennyire akar nagyon mélyen belemenni a dolgokba. Én nem vagyok kritikus zenehallgató, nem vagyok hifi gourmet, szimplán csak a nagyon szembetűnő, sarkalatos dolgok tudnak zavarni, a nagy egészt figyelem nem a legapróbb részleteket. Nyilván hallom, hogy jobb a HD600, de ha azt nézem, hogy az jelenleg 100K fölött kapható, a HD559 meg 30K, akkor abszolút nem érzem indokoltnak számomra azt a hatalmas ár különbséget. Úgy fogalmaznék, hogy van annyira jó az 559 is, hogy a 600 után felrakva ne érezzem azt, hogy már nem megfelelő zenei élményt kapnék és csalódást érezzek. A zártaknál pl. zavart már, hogy mennyire más a hangképük és mennyivel kalusztrofóbbak. Ami igazán zavarni tud, a sziszegős, szúrós magasak, arra nagyon érzékeny vagyok, illetve a túl sok mély, de ezek egyike sincs jelen az 559-nél. Legalábbis az nu1-el, de ezt már beszéltük korábban, hogy ez egyébként is egy elég lineáris-analitikus hangkártya, hasonló karakterű mint a xonar essence. Szóval jó eséllyel kihozza a lehető legjobb hangzást az 559-ből, eltünteti az esetleges fátyolosságot és ellensúlyozza a mélyeket, nem színez semmit, inkább még a színtelenség felé húzza, ami nekem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák