Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz Remus389 #83851 üzenetére

    Így néz ki "az épület" + a "gyártósor", teljesen más volumen mint egy Sennheiser vagy AKG, amikhez szintén vannak linkek a cikk végén, eléggé más világ, lehetne bővíteni, de marketinget teljesen meg kéne változtatni, a japán gondolkodásmód meg teljesen más.

    Nem, valamilyen szinten más világ a két márka, amennyire lehet, sikerült hasonló jelleget kreálnom a lehető legolcsóbban(pedig az utóbbi nem volt szempont), de azért semmilyen Stax nem lesz olyan, mint 'a' Sennheiser, és hogy miben más ezt nehéz lenne megmagyarázni, főleg úgy hogy az utóbbit nem meglepő módon tartósan nem hallottam (+nem is fogom)
    Számomra szomorúbb, hogy a Sennheiser sem akar már olyan lenni, persze ha haladunk a korral és a mai felvételeket tekintjük a "korrekt" normának, akkor lényegében mindegy is, hogy mi a "korrekt" hang (főleg, ha megszokja az ember), itt nagy vonalakban meg van fogalmazva a régi-új különbség (nagyjából ugyanezt írtam én is korábban), a HD800 széria is az újfajta stílus képviselője, csinálnak egy hangot, ami jó általánosságban véve véleményeket kap, moddolással némileg feljavítják némi plusz pénzért, hatékonyan, gazdaságosan legyártják, reklámozzák, és kész is.
    A kínaiak meg másolnák az Orpheus-t, de nagyon messze vannak tőle :)

    A jövőre nézve azért nem zárok ki minden más kialakítású fejhallgatót, pl. az Audez'e LCD-1 (vagy valami újabb változata) erre majd egyszer kíváncsi leszek, mert egy számomra megbízható forrás szerint az LCD-4 után ez szól a legőszintébben az összes közül, bár egy erős alappillér mellett már csak relatív összehasonlításokat lehet tenni.

Új hozzászólás Aktív témák