Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz kromatika #83018 üzenetére

    Én neked hiszek jobban... :B
    Ha valaki napi szinten hall mindenféle akusztikus hangszert (pláne 20 éve... :) ) , minden erősítés és egyéb nélkül, és ezt mondja, az többet ér, mint bármilyen egyéb tapasztalatú ember véleménye. Persze vannak, akik jól meg tudják ítélni ilyen tapasztalat híján is, de ők vannak kevesen. Mindenki más csak a saját véleményét formálja, a legtöbben - vélhetően - megfelelő referenciák nélkül.
    Én pl. csak annyit tudok elmondani, hogy a Sennheiserek előtt hiába raktam fel bármilyen, számomra elérhető fejhallgatót, a zene csak úgy szólt benne, lehet tetszett épp az adott szám, de nem vonzott be, nem ragadott magával, nem ment élményszámba. Mióta megvannak, el tudok merülni a zenéimben olyan szinten, ami ez előtt sosem volt, egyfajta meditatív állapot jön létre sok jó hangú felvétel esetén. És állandóan rácsodálkozok egyes hangszerekre, hogy milyen gyönyörűen szól. Régen koncentrálni kellett rá, ha mondjuk egy gitárt ki akartam hallani a zenéből, most meg különösebb erőlködés nélkül magától odatapad a figyelmem, ha valami tetszik, és közel sem fárasztó módon. És ez minden általam kedvelt stílusnál gyakran előfordul, legyen az Jazz, Pop, Elektronikus, bármi...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák