Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    A szubjektív véleményem a Sony XB-500-ról.

    Külsőre tetszetős. A párnák kicsit tényleg traktorgumira hasonlítanak, de ettől még szép. Kényelmesnek is kényelmes, bár a fejpánt részen nincs szivacs, illetve csak egy lehelet vékonyságú. Engem nem zavar, de lehet 1-2 óra folyamatos használat után van akinek kényelmetlen lesz.

    A hangja jó. Olyan amire számítottam és amire ennyi pénzért számítani lehet. (~ 15k körül van (volt) újonnan).
    A mély nagyon jó, nekem nagyon tetszik. Pont kellemes, nem is biztos, hogy kéne több. Ettől függetlenül a magas is szépen meg van. Viszont ahogy azt többen is mondták már, bizony mindez a középhangok kárára megy. Ott elveszik a részletesség úgy érzem.
    Az EQ-t próbáltam alapon hagyni, de úgy valamiért minden szám olyan "fakónak" tűnt. Nem tudok jobb hasonlatot. :) Mint amikor egy képen megvan ugyan minden ami kell, de fakók a színek és amiatt borul az egész. Itt is azt éreztem. Ezért a mélyet ici-picit magasabbra tettem alapnál, a magas hangokat pedig jobban kiemeltem. Így szerintem ideális. Van megfelelő magas és mégsem olyan domináns a mély - mint a korábbi házimozihoz beállított EQ-m esetében.

    Az számomra is kiderült, hogy tényleg leginkább elektronikus zene hallgatásra való. Hallgattam rajta klasszikust (FLAC) és Queen-t (ez is egyfajta klasszikus ma már), de nem volt annyira meggyőző. Jó volt, szép volt, de nem estem hanyatt tőle.
    Elektronikus zenéhez viszont teljesen jó (trance, house, techno, goa stb). A mély kellően megvan. Olyan mély tartományokat is hallani, amit másnál nemigazán. Érzem ahogy üti az agyamat. :) Sőt, Bodz által linkelt Bass tesztnél kifejezetten megfájdult tőle a fülem. Pár másodpercnél tovább nem bírtam.

    Aztán... próbáltam filmet is hallgatni vele. Na nálam az volt a wow hatás. :) Transformers első részének azt a részét próbáltam, mikor a helikopter leszáll a támaszponton és átalakul majd vad lövöldözés kezdődik. Mindezt 1080p-s blu ray anyaggal (mkv), ahol az eredeti 1532kpbs-os hangot hallgattam. No, az brutális volt. A házi-mozim esetében nincsenek ilyen tiszta, elkülönült hanghatások. Igaz itt a térérzet nem volt túl nagy - lévén sztereó (+zárt) a fejes - de mit sem számít...... Teljesen igazatok volt még az ámokfutásom legelején. Mikor mondtátok, hogy inkább egy jobb sztereó fejes, mint egy azonos árú 5.1-es. Egyszóval nagyon jó hangja volt. Amikor ezek a robotok átalakulnak helikopterből robottá, ott az éles, magas és a közép hangok is nagyon szépen, és nagyon tisztán élesen kivehetőek voltak. Mindez karöltve azzal a brutális méllyel... hát eszméletlen élmény. Az volt a meglepő a filmnél, hogy amíg zenében egyes számoknál észrevehető volt bizonyos hangok "összemosása", itt nem így éreztem.
    Szóval legnagyobb örömömre jó alapanyag esetén filmezésre is kiváló.

    Játékot is próbáltam, az is jó. De már 4-5 éve csak hobbiból játszok és nem sportszerűen, így azt nemigazán tudom megmondani arra a célra mennyire lehet jó. Nekem hangilag tökéletesen megfelel.

    Szóval összességében nagyon megvagyok elégedve a cuccal. És szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget! Főleg a "gyors reagálást" mikor a fehérvári MM-ban próbálgattam és kérdeztem.
    Bőven azt kaptam mint amire számítottam, talán többet is. Mindezt rettenet olcsón. Ugye eleve 20-25k környékén gondolkodtam... aztán közbeszólt az asszony... :) de így is... nagyon jól jöttem ki a dologból.

    Kezdi bizergálni a fantáziámat vajon milyen lehet egy komolyabb cucc. Nyilván a nagytestvér az XB1000 lenne a következő, vagy a Denon D1100. Gondolom pár héten belül megszokom ezt a mélytartományt és utána már végképp mindent mélyhiányosnak fogok érezni. Azért a D1100-ban érezhetően tisztábbak és szebbek voltak a hangok, ezért érdemes lenne meggondolni. Vagy esetleg valami harmadikat hasonló karakterisztikával... Mindegy is, mert manapság nem fenyeget az a veszély, hogy elköltsek 50k-t egy fejhallgatóra. Viszont legközelebb biztos nem adom lejjebb, hiszen ha már erről váltok, akkor látványos váltást szeretnék, legalább olyat, mint amilyen ez volt nekem egy abszolút noname gagyi fejhallgatóról váltva.

Új hozzászólás Aktív témák