Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Greg1234 #16732 üzenetére

    Ha esküvőfotózással foglalkozol (vagy tervezed) saját magadnak el kellene tudni dönteni neked mi fontos.

    Nekem biztos eszembe nem jutna két tükrös rendszert keverni. Ha valamelyik váz behal, akkor buktad a hozzávaló üvegeket.
    A Nikon üvegeket ugyan lehet adaptálni Canonra, de nagyon kevés üveget leszámítva (ilyen pl. a 14-28 2.8, ennek nincs Canon megfelelője) nem érdemes mert pl. nem lesz AF-ed.
    Visszafelé meg egyáltalán nem lehet adaptálni. De alapvetően nem is érdemes mert a legtöbb üveg megvan mindkét rendszerre.

    Azaz csakis váltásról (teljes felszerelés cseréről) érdemes egyáltalán beszélni.

    Az 5D már egy elég régi váz, ami azt jelenti, hogy ISO-ban, dinamikában nem egy bajnok (mondjuk ez igaz az új Canonokra is). A 7000D-től zajban is épphogy jobb a hatalmas pixelek ellenére: DxOMark

    Az 5D-nek nagyobb a háttérmosása, de ennyi. Viszont az ISO-t eléggé korlátosan tolhatod. Ugyanez fokozottan igaz a 30D-re.
    Azaz lényegében a háttérmosás az egyetlen releváns szempont amire szorítkoztál. Ennyire fontos neked?

    A FF Canon üvegeket rá tudod tenni APS-C (és szokás is), visszafelé nem, de nem is igazán van mit.

    Vsz. nagyon alacsonyan húztad meg a határt. Ma a legtöbb esküvőfotósnak csak a váza többet ér mint amit a teljes felszerelésre szánsz. Manuális vakuval irtó macerává tud válni egy eseményfotózás. Nem tudom ezekkel lehet-e egyáltalán napsütésben deríteni (HSS mód)?
    Egyébként nagyon ravasz módon szedted össze a felszerelést vsz. szükséges minimumot tényleg megüti (akár úgy is, hogy valami kiesik, mondjuk nem az 5D tükrére gondoltam itt, de elsőre az ugrott be :D ), de elég necces (sejtésem szerint ma magasabban vannak az igények mint akkor amikor ezeket a cuccokat kihozták).
    Az *Ropi* vagy cOxeR (pro fotósok a témában itt), tudják megmondani, hogy ezzel mennyire lennél versenyképes vagy ők pl. miért váltottak jóval újabb Canon FF-re, vagy miért tartanak jóval drágább felszerelést.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák